Slobodna diskusija o traktorima

Zetor je mnogo udbniji, tisi, okretniji, bolje sediste.
Ja se lepo snalazim i sa Zetorovom hidrailikom. Naravno da nije kao na Imt-u. Ali uz malo osecaja radi i ona perfektno.
Po meni jedina mana tog 7711 je malo veca potrosnja. Ali je i to sve rekla kazala, pitanje da li je istina.
Manjeviću, shvatam te u potpunosti, jedan od najvažnijih delova traktora je sedište i kabina, sve ostalo može da se prepravi i prilagodi ali to dvoje treba prvo gledati jel to je osnova konstrukcije traktora.
Kad bi išao na safari verovatno bi izabrao Mercedes ML jer je Land Rover ima loša sedišta i kabinu
 
Tacno sam znao da ces se ti ukljuciti.
Ti trebas prvo probati raditi i sa drugim traktorom, pa onda do doneti odluku. A ne vozio si samo IMT a, pa onda kudis Zetora.
Ja ne radim 20ha zemlje, radim malo vise, pa mi je udobnost jako bitna.
A sem udobnosti i kabine, Zetor ima jos vrlina.
Sta hvali njegovom motoru, menjacu, hidraulici?
Na 6011 nisu bas najbolje rasporedjene brzine (stavljanjem guma 16,9 je to bolje, malo je brzi u svakoj brzini i to je taman) ali vec na 7211 je to drugacije...
 
Bolje na početku izdvojit koji Euro više,i kupit bolji traktor nego kasnije kukat..
Naravno da je 7711,bolji i svestraniji traktor od 577,a gledat koji je brži/bolji u oranju mislim da nema smisla uspoređivat kao ni ostali poslovi,jer to nije utrka da se nešto napravi čim brže..
Isto imam 577,i dobro je to traktorče,ali kabina ubija,pa spora hidraulična pumpa,spori protok pumpe za dodatnu hidrauliku,komande od mjenjača,kardana i hidraulike nisko postavljene,pa ih treba produživat da budu koliko toliko dostupne bez saginjanja..
U Zetor sedneš ko čovek,i nema tih prepravki i koje kakvih pizdarija..
 
577 da je isti traktor kao 7711, ne bi bio jeftiniji jedno 3000e.
Porediti ta dva traktora nema nikakvog smisla.
To moze samo onaj ko ne vidi dalje od IMT-a. Da imam mogucnosti, vozio bih Fendt-a ili John deere, od nekih 70ks, nekog 2000. godiste, a ne Zetora.
Budite malo realni.
 
Manjevicu i dalje se manifestuje da si za masine totalni duduk da izvines,i cini se da vise gledas kako da lezerno radis,nego da uradis kako valja...i uostalom ti poredis zetora sa ceskom kabinom sa imt sa obicnom.....
a zasto ne poredis zetora sa sa slovenackom i orasije kabinom sa obicnim imt,a ovog sa ceskom sa imt koji Ima ODVOJENU KABINU i sve to sto ti pricas isto kao na zetoru,minimalnu buku,rucice kraj sedista,udobno sediste..al posto si seo u zivotu u trakotre samo koji si hteo da kupis a to su pretezno krsevi,verujem da nemas pojma ni sta poredis.
 
Manjevicu da sam ti juce obecao da cu te banovati,danas bih ti ispunio obecanje.

Mani se vise cackanja,577 si imao krace od zamene ulja,jednog zetora imas,a drugog si samo probao u tudjem dvorostu i sad kajlujes clanove.
A posto ti je udobnost tooliko bitna,sto si neki dan drljao ferdzom bez kabine?
 
Tacno sam znao da ces se ti ukljuciti.
Ti trebas prvo probati raditi i sa drugim traktorom, pa onda do doneti odluku. A ne vozio si samo IMT a, pa onda kudis Zetora.
Ja ne radim 20ha zemlje, radim malo vise, pa mi je udobnost jako bitna.
A sem udobnosti i kabine, Zetor ima jos vrlina.
Sta hvali njegovom motoru, menjacu, hidraulici?
Na 6011 nisu bas najbolje rasporedjene brzine (stavljanjem guma 16,9 je to bolje, malo je brzi u svakoj brzini i to je taman) ali vec na 7211 je to drugacije...
Manjeviću od kako te poznajem menjao si mišljenje u tom poređenju zetor xxxx i 577 nekoliko puta, sad nam objasni koji si put bio u pravu
Probao sam zetor 7011 i više puta pisao o tome, 577 za njega je tata
Novije zetore nisam imao priliku da probam
Hurli, pomoćna pumpa na 577 ako je sve o.k je čak i prebrza
Na 577 zadnje serije sve je na dohvat ruke, lepo sedište i udobnija kabina ali treba izdvojiti i više para
 
@ putine Mnogo lupas gluposti. Prvo radio sam ja i sa traktorima, koji su bili na izdisaju, prvo 533, iz 72. godine, bez dvostepenog kvacila, blokade diferencijala, sa njim sam i brao i orao. kasnije sa Rakovicom bez hidrovolana, nocu nisam spavao od umora i bola u ramenima i rukama, sa njom sam radio 54ha. Posle sam kupio Steyr a od 120ks, koji mi se nikako nije svidjao ali sam jedva imao i za njega. A i Deutza letos sam uzeo na rate. Ali posto si ti stekao utisak da ja kupujem sve sto hocu, to je tvoj problem. O meni se barem zna ko sam i sta sam i ne krijem nista.
A drugo, vise mi izgleda da si ti duduk za citanje, nego ja za traktore. Citaj lepo da pisem da ih nema smisla porediti. A to sam napisao zato sto, ima ljudi koji porede ta dva traktora, a i ja sam razmisljao izmedju ova dva traktora.
I mogao bi malo prestanes da prozivas po forumu mene i jos neke clanove. Jesam i ja dosadan u nekim temama, ali ti ga pretera.
 
I nije nešto brza pumpa,protok je nekih 20-30l/min,negdje..Probali smo koristit za omotač bala,ali nije dugo igralo,i ulje se prebrzo zagrije..
Za iskipat prikolicu,okrenut plug,i te neke sitne stvari je sasvim super..
Kod nas u HR tih 577 sa boljom kabinom ima malo na ponudi,a i to je cjena preko 12 000e,a tu več ima i drugih traktora za kupit..

Evo malo da upitam,koliko bi vredo moj 577,ovako sa slike:
33494.jpg
 
@ Montoya poredio sam mog 6011 sa 560. Ne sa 577. A gledao sam 577 zato sto mi treba malo jaci, a jeftiniji je dosta od 7711.

@ North army Pisao sam zasto nisam drljao sa Zetorom i drljacom.

A sto se tice ova dva traktora, rekao sam sta sam imao i iskljucujem se iz rasprava.
 
@putine ja nemam potrebu da se raspravljam sa tobom. Ali ako ne mozes da vidis, ima ljudi na ovom forumu koji porede ta dva traktora. A ja sam lepo napisao da se ne mogu porediti. Aj zdravo.
 
@hurli xa86 ako je dobro stanje, vredeo bi oko 6.000e.

Manjevicu, jesi li ti jeo ludih gljiva?!? U Srbiji mozda i vrijedi toliko ali ovdje ih ima puuuuuuno povoljnije. Gledao sam 577 sa sirokim tockovima 87.g., registriran, nove kocnice i hidraulicna pumpa, nista zujalo nije na njemu, gornja i donja poteznica, malo neuradan u kabini ali sve ispravno na njemu. 25 000Kn iliti malo ispod 3500€. Davao sam mu berac pod racun ali je naisao covjek koji mu je dao pare i prodao je njemu.

Za 5000€ je bio traktor s uradjenom generalnom motora i garancijom godinu dana. Nove sve 4 gume (siroke zadnje), kocnice, hidraulik, mjenjac prepakovani i rade uredno, traktor nije farban ali jaaaako ocuvan izvana.

Ovaj Hurlijev ima i siroke i uske felge, mislim da ima i par prednjih tegova negdje u koprivama, vanjski razvodnik, nove uske gume i tako. Da kupujem takav traktor, bio bih mu u stanju ponuditi maksimalno 4500€ ako je sve na mjestu i ako je sve ispravno.
 
Bilo bi dobro da bi mogao dobit 6000e,pustio bi i 500e za sreču još..:osmeh:
Ima široke i uske točkove(nove gume jedne i druge),prednje original gume,bez tegova,nema zadnje šajbe,instalacija radi,kočnice donekle koče,2para izvoda ima,motor još nije bio otvaran,nije sve tip-top ali traktor radi sve što bi se moglo skopčat na njega....Sa 5000e bi bio zadovoljan da ode...
 
Ja sam ih jedno vreme gledao na njuskalu i nisu bili bas za tih 4000e novi tip.
No, nije ni bitno, sta se pa mesam za cene u tudjoj drzavi.
Kod nas se krecu preko sest da je u bas dobrom stanju. To jest, toliko traze za njih.
 
Nazad
Vrh