Slobodna diskusija o traktorima

Gde može da se kupi nosač filtera goriva sa navojem kao na Golfu 1 a da ima 4 izvoda za cevi/creva?Tražim ali svuda u ponudi ima sa 2 izvoda(ulaz-izlaz).Ne tražim ne moguće i ne postojeće jer na traktoru imam takav nosač sa 4 izvoda.

To imaš na Perkins motorima a kataloški broj je 2656F802.Pozovi "Power Parts" iz Budisave pa pitaj za cenu. Može da se nađe i kod prodavaca Landini i McCormick traktora posto se takav nosač ugrađuje na modele Serija 5/T Max isati je kataloški broj.
Ima na ebay da se kupi http://www.ebay.co.uk/itm/Perkins-genuine-fuel-filter-2656F802-/360520099505
 
Verovatno da je radio u sumi, sudeci po drvima u pozadini. Svejedno, traktor izgleda lepo. Jeste da je lickan (sto skoro svako radi kad hoce da proda nesto), ali ne mora da znaci da je los i izmucen:ppozdrav:.
 
Jesi li obratio pažnju na prikolice za ugalj koje se vide iza?
sve sam vidio kolega. i drva, karetu i onu drvenu sanducarku u kojima se vozi ugalj.

- - - - - - - - - -

Verovatno da je radio u sumi, sudeci po drvima u pozadini. Svejedno, traktor izgleda lepo. Jeste da je lickan (sto skoro svako radi kad hoce da proda nesto), ali ne mora da znaci da je los i izmucen:ppozdrav:.
meni traktor izgleda kulturno. mokro kocenje, vanjska hidraulika, duplak, kabina. moj san snova. svjestan sam da je radio u sumi i kamenu. ali ako je ispravan i nije motor na izdisaju vrijedi pokusat pazarit. samo me interesuje realna cijena sa slika. sad uzivo cu se goditi u zavisnosti od stanja.

- - - - - - - - - -

Tesko je reci realnu cijenu, oko 16 hiljada ako ne treba nesto puno u njih ulagati.
Znas li koliko trazi za njih?
ne znam koliko trazi. predpostavljam da je oko 22 hiljade. ne mora znacit da sam u pravu.

- - - - - - - - - -

sad sam zvao doticnog gospodina. bila su tri komada i sva tri su prodana po cijeni od 10 hiljada eura po komadu.
 
Previse je 10.000 evra za takav traktor, posebno kada sigurno znaš da je radio sa ugljem. Motor je tu najmanja sikirancija, on se lako dotjera u red, problem je transmisija, mjenjač, dieferncijal, prednja vuča, planetari.....Svi obično gledaju motor kada kupuju traktor a zaboravljaju da je on obično najprostija stavka za servis čak i kod skupih marki kakve su Fendt, John Deere, Renault, Case...za razliku od mjenjača i ostalog. Za 10.000E imaš jako dobar izbor traktora, možeš da nadješ i Zetor 7745 koji je bolje ulaganje jer Zetori strašno dobro drže cijenu, na njima nikako ne možeš da izgubiš.
 
Pasce i tim Zetorima cena. I ja obozavam tu 77-icu, ali ne moze biti tako skupe uvek. U nerednih nekoliko godina mislim da ce im pasti cena na 7-8000e.
Kod nas se sada krecu oko 12000e.
 
Vise dobijam za ovom tipom IMT 577 nego sa Zetorom 7745.
na IMT:
i dalje precizna hidraulika, vanjski cilindri povecana podizna moc
mokro kocenje, traktor moze i u sumu i u njivu.
kabina za moje potrebe sasvim solidna.
prednja vuca nije sperovana isto ko na zetoru.
kardan taman za poljoprivrede.
mjenjac 5 brzina i na svakom su 4 i 5 sinhronizovane i sve ostale brzine bolje prilagodjene nego na zetoru.
domaci traktor. sto znaci svaki dio je pristupacan u svako doba dana noci sto je ziva istina. vezano za ovaj model i manje od njega. a i cijena naravno
izuzetno manja potrosnja naspram zetora
4 izvoda hidraulike sa kombinacijom jednoradni dvoradni
na Zetoru
bolja kabina, tisa, udobnija, prostranija, vista tacka sjedenja
ovi novi sa carraro sperovanom vucom i 10+10 mjenjacom bezobrazno skupi.
dijelovi nisu puno skuplji od IMT ali su skuplji koliko toliko. meni najblizi distributer zetorovim dijelovima 80km a za imt 6km i 16km total trade koji imaju sve moguce.
automatska kuka za zetora 250 eura za imt 125eura. pravljena i jedna i druga.
na obicnom mjenjacu spor rikverc
pola brzina ne prilagodjene potrebama poljoprivrede.

Ovo je sa moje tacke gledista. Ne zelim raspravu nit bilo sta. Svakom svoje meni moje. :ppozdrav:

PS: slazem se da je 10k eura za ovog imt puno ali za nekih 8 ko sto je kolega cetojevic napiso je po meni sasvim realno i dao bih te pare kad bi ga naso. a njegov rival ispod 10k eura nema. za onaj iz buzima 7745 turbo plus je oko 12k eura ako se ne varam.
 
Mom 6011 ce za 4-5 godina sigurno pasti cena na 4000e. Godine ih gaze.
Bice za koju godinu traktora 2000. godiste za po 10-11000e.
Mada opet ne mora da znaci, vidim da na zapadu traktori iz osamdesetih godina koji su u dobrom stanju imaju mnogo jaku cenu.
Ja bih naprimer pre kupio Zetora 7745 iz 90. godine, nego Maseey, Deutz iste snage sa elektronikom iz 2000. godine. Pa nek su i cenovno isti. Ali ne razmisljaju svi isto. Pa zato mislim da ce im pasti cena.
 
Danas sam pogledao jednog 577 bez prednje vuce, pa posle toga pogledao i probao 7711.
Zetor je limuzina za 577, jeste cenovno skuplji i mozda veci potrosac. Ali porediti ta dva traktora je smesno, kao da se porede Yugo i naprimer neki Mercedes C klase.
Moze biti i u oranju bolji koliko hoce, ali kada sednete iz 577 u Zetora, to se ne moze opisati.
Sutra postavljam slike i jednog i drugog.
 
Po čemu je limuzina? Možda je tisi. Pitam, ne znam. U oranju ne verujem da je bolji zetor. Preciznost hidraulika je takodje na strani imt-a.
Mislim da je sa funkcionalne strane daleko bolji imt. Zetor ima dobru kabinu, to stoji.
 
Zetor je mnogo udbniji, tisi, okretniji, bolje sediste.
Ja se lepo snalazim i sa Zetorovom hidrailikom. Naravno da nije kao na Imt-u. Ali uz malo osecaja radi i ona perfektno.
Po meni jedina mana tog 7711 je malo veca potrosnja. Ali je i to sve rekla kazala, pitanje da li je istina.
 
Lep je rad u zetoru, ne umara se toliko covek, sa aspekta ergonomije

Bas sad gledao oglase, zapalo mi za oko da je 6911 znatno jeftiniji od 7011, i do 2000e, verovatno ima razloga.
 
Malo drugacija kabina, 7011 je malo tisi. 7011 je noviji model.
Ima jos par sitnica, kao naprimer polozaj rucica menjaca, drugacije postavljene rucice hidraulike....
 
Nazad
Vrh