Slobodna diskusija o traktorima

Bome da ga ja nađem u stanju kao što je bobo opisao još jednog kupim .
Planiram još jednog imt a možda i 560 uzet imt je stroj .
Sve obavi kvarova skoro nikakvih.
A sedmica je čudo od traktora to što je neudoban meni nije problem ali profit mi je na prvom mjestu.
 
Ja još takvog nisam vozio ljenog.
Stari tip me ne zanima a motor da i ne valja roknem s 44 i gas.
 
Ovo sto kolega pise da je 560 neokretan i da ne valjaju kocnice necu se udostojiti ni da komentiram...

577: Obadva traktora koja sam opisao su bili na njuskalu. Jedan u Bjelovarskom kraju drugi u mojoj blizini. Isao obadva gledati i ovaj drugi za 5000 sam zalio do dana dok nisam Brenu kupio koliko je uredan traktor bio. Bio je pretprosle godine u okolici Virovitice 577 s "plavim" motorom, siroke gume iza jaaaako dobre i nazad je bio novi tip felgi, grijana kabina sa svim staklima, dva para hidro izvoda, registriran, samo kocnice zajebavale i prednje gume bile potrosene. Trazio je covjek 6000€ i meni preko telefona rekao da ide za 5000 samo da donesem novce.

Bude ih, kako ne samo ih treba traziti i vrebati po njuskalu i obavezno pitati za cjenu, nece te preko telefona nitko ugristi. Kad je nekome hitno ili kad nasljednici prodaju koji ne rade zemlju, nadje se traktora samo tako urednih.

Kolega je nasao 5136 u okolici Vukovara. Cjena na njuskalu pisala 45 000Kn, Nazvali covjeka, pitali sve sto ih je zanimalo u vezi traktora i covjek preko telefona kaze: Hitno mi je , gori pod petama, daj 35 000 i vozi ga!! Osli oni tamo, njih trojica, obilazi oko traktora gledaj, mrdaj, pali-gasi, provozali ga i pitaju covjeka koja je zadnja cjena? Covjek kaze 30 000, oni kazu 25 000 i covjek pristane. Nije ga nitko tjerao da ga proda po toj cjeni ali je prodao i tako kupili ljudi traktor skoro dzabe. Eno, taj 5136 radi punom parom kod njih, mjenjali su samo druk lezaj na njemu i jednu glavcinu na prednjoj vuci jer je matica bila otegnuta i svukao se navoj...

5136 za 3400€ uredan, ispravan, registriran, s dobrim gumama... Naidje se na svakakve prodavace, samo treba traziti i cekati priliku.
 
A da a tamo nazimu još bi nešto uzeo sad brljam gledam ali vidim da nema odkad se njuškalo naplaćuje.
ili 560 ili 577 ovisit ce nešto i o novcima ali obavezno novi tip.
Onog plavog sam pratio special je bio bez dv 577 izgledao ljepo
 
Bome da ga ja nađem u stanju kao što je bobo opisao još jednog kupim .
Planiram još jednog imt a možda i 560 uzet imt je stroj .
Sve obavi kvarova skoro nikakvih.
A sedmica je čudo od traktora to što je neudoban meni nije problem ali profit mi je na prvom mjestu.
Jedan clan je u nekoj temi napisao:
"Sad dajem zdravlje za pare, a kasnije cu pare za zdravlje":cao:
 
Ovo sto kolega pise da je 560 neokretan i da ne valjaju kocnice necu se udostojiti ni da komentiram...

577: Obadva traktora koja sam opisao su bili na njuskalu. Jedan u Bjelovarskom kraju drugi u mojoj blizini. Isao obadva gledati i ovaj drugi za 5000 sam zalio do dana dok nisam Brenu kupio koliko je uredan traktor bio. Bio je pretprosle godine u okolici Virovitice 577 s "plavim" motorom, siroke gume iza jaaaako dobre i nazad je bio novi tip felgi, grijana kabina sa svim staklima, dva para hidro izvoda, registriran, samo kocnice zajebavale i prednje gume bile potrosene. Trazio je covjek 6000€ i meni preko telefona rekao da ide za 5000 samo da donesem novce.

Bude ih, kako ne samo ih treba traziti i vrebati po njuskalu i obavezno pitati za cjenu, nece te preko telefona nitko ugristi. Kad je nekome hitno ili kad nasljednici prodaju koji ne rade zemlju, nadje se traktora samo tako urednih.

Kolega je nasao 5136 u okolici Vukovara. Cjena na njuskalu pisala 45 000Kn, Nazvali covjeka, pitali sve sto ih je zanimalo u vezi traktora i covjek preko telefona kaze: Hitno mi je , gori pod petama, daj 35 000 i vozi ga!! Osli oni tamo, njih trojica, obilazi oko traktora gledaj, mrdaj, pali-gasi, provozali ga i pitaju covjeka koja je zadnja cjena? Covjek kaze 30 000, oni kazu 25 000 i covjek pristane. Nije ga nitko tjerao da ga proda po toj cjeni ali je prodao i tako kupili ljudi traktor skoro dzabe. Eno, taj 5136 radi punom parom kod njih, mjenjali su samo druk lezaj na njemu i jednu glavcinu na prednjoj vuci jer je matica bila otegnuta i svukao se navoj...

5136 za 3400€ uredan, ispravan, registriran, s dobrim gumama... Naidje se na svakakve prodavace, samo treba traziti i cekati priliku.


Al se taj usrecio sa tim IMT-om. Bobo , bila aukcija nema 10-tak dana tu nekoliko km dalje , svi strojevi iz jedne zadruge a imislim i druge, nisam bio ali cuo vecinom trulje , imt plugova si mogao da pazaris 2 i 3 braznih stvarno jeftino, od traktora otiso djoni i njihov kombajn, traktor 15000rh ,200ks za 15k E.
Bilo i onih tvojih urusa 120ks noviji tipovi , koje si toliko hvalio , nije prodato , nije me zanimalo da idem.
 
U ovoj temi stalno neki cirkus sa istom ekipom.
Svi se cudite kolegi Manjevicu sto sad hvali Zetor-a, ali meni ste vi cudni. Covek jednostavno ima Zetor vec mesecima na prodaju i ne moze da ga se resi i naravno da ce da ga hvali i uopste marku. Ko ne hvali robu, slabo mu ide prodaja. Ako posle njega kupi 577 ponovo ce IMT da bude traktor za ZETOR, ali ni tad nekom nece da odgovara.:osmeh:
 
:haha::ppozdrav: Bas cirkusi
Ja druze ne mogu da prodam nijednu masinu, zato sto je moje mesto malo zabaceno i mnogima je daleko. Imam jos masina koje su na prodaju i koje su jako povoljne, ali ne vredi. Zetoru cu spustiti cenu, kada bude radio malo ili kada nadjem drugi povoljan.
Evo slika ova dva traktora sto sam pogledao.



 
Poslednja izmena:
Kod 560 mi se nesvidja sto je neokretan kocnice nevaljaju i nekako lijen traktor jedva sam sebe vuce.
Kocnice zavise od gazde do gazde i majstora. Kod mene su radile perfektno, sad jedan tocak ne koci jer je nov pomocni cilindar propiso i pusto ulje po lamelama. U selu ima 560 stari tip sa preko 12000 radnih sati, tj na toliko je sat stao. Suv ko barut kocnice su fantazija kako koce. Ali vlasnik cim nesto zakucka, cim vidi kap ulja pravac majstor i nov dio. Tako da je diskutabilno. Naravno mokre su mokre.
Sto se tice ljenosti. Ne slazem se sa tobom nikako. Vozio sam 4 komada 560, ukljucujuci moj. Svaki je zivotinja sto se tice snage. Samo ga deri, ne bojis se da ces nesto pokidat u njemu. Na svim rotacione pumpe. Koje poslove u mom kraju rade ne trose nista, i svi sem mog rade u sumi.
Okretan nije nimalo. Zavodim ga ko M-A-Na. :osmeh:
 
U ovoj temi stalno neki cirkus sa istom ekipom.
Svi se cudite kolegi Manjevicu sto sad hvali Zetor-a, ali meni ste vi cudni. Covek jednostavno ima Zetor vec mesecima na prodaju i ne moze da ga se resi i naravno da ce da ga hvali i uopste marku. Ko ne hvali robu, slabo mu ide prodaja. Ako posle njega kupi 577 ponovo ce IMT da bude traktor za ZETOR, ali ni tad nekom nece da odgovara.:osmeh:


Kad bi ga dao po nabavnoj ceni otisao bi traktor vec sutra. :osmeh:
 
Kad bi ga dao po nabavnoj ceni otisao bi traktor vec sutra. :osmeh:
Nabavna cena tog traktora je 5400e, a tamo je placen mislim 4700e, placen je prevoz, sredjen je trap, kupljen akumulator, nesto malo oko hidraulike, pa malo oko estetike i instalacije. A nemam potrebe davati po toj ceni, zato sto ne mogu kupiti drugi potpuno ispravan za toliko para i to ne da bude u dvoristu, nego ga ne mogu kupiti za te pare, a jos treba platiti prevoz. Na ovom su nove zadnje gume, ceska kabina, motor u jako dobrom stanju, tako da nemam potrebe zuriti.:ppozdrav:
 
Mani se ti Brene, to je promasen traktor. Nisam ih vozio sa sada, hvala bogu, ali video sam ih u radu, (ustvari u neradu).
Znam jednog sto godisnje ne izore ni 30 ha, a stalno ima kvarove. Sa majstorom je postao kucni prijatelj.
 
Nazad
Vrh