Slobodna diskusija o traktorima

Da li neko zna gde ima da se kupi kijavac za kompresor imt-a 533?
 
Bitna je potrosnja a mene zanima i odrzavanje kakvo je posto je menjac ZF i prednji most takodje.

Kakvo ce biti odrzavanje? Redovno mjenjaj ulje i sipaj kvalitetno i nema problema. Kako i na drugim traktorima sa ZF mjenjacima tako i ovdje. ako se nekad nesto i potrga djelova ima i znas da je kvaliteta i teraj opet 30 godina.
 
Ne odgovara mi sam filter sa 4 izvoda.
danas sam gledo kod kolege na fabiji. i filter je izjedna sa izvodima. nema nosaca. ali ih ima 4 komada.

$_1.JPG


ovakav je filter i ovdje gdje su obe uske dodje ko neki fini fitercic i tu se kace druga 2 crijeva.

fabia-mk2-4623.png
 
Manjevic

postovanje kolega

i sam ne volim 5100 iz nekoliko razloga ali sto jest jest jesenas orali u istom potezu (njiva od njive 150m) imt 5100 plug 4x30cm, ursus 904b plug 3x30cm i john deere 3040 4wd u kog je ubacen turbo motor od 130ks plug 4x30cm samo da napomenem dubina oranja je bila slicna i imt je tu imao najvecu brzinu rada pa ursus pa john deere ali problem kod john deera nije bio motor jer je stvarno jak nego sama masa traktora jer je mnogo proklizavao sto mu dodje na ono sto sam pisao

i ja sam orao sa univerzalom 683 dts od 68ks sa vogelom 3x30cm ali je to bilo sporo za razliku od ovog sto sam probao i video tako da ne sporim da ti mozes da vuces sa dx85 plug 3x35cm ali to je razlika u brzini rada sa 5100 ako su ostali parametri uporedo isti

da nemisli neko da sam ja strasni zaljubljenik u imt traktore i sam sam imao imt kupljen nov pa sam ga prodao ovde se samo radilo o uporedjivanju dva traktora sto sam imao iskustva sa terena ali sta da se radi takvi smo mi stogod da se kaze ima i one druge strane i ne zameram nekima sto mrze imt ali trebaju da uvaze i nekog ko nevoli neki drugi ako je imao iskustvo sa istim

recimo zetor 160 je za mene super traktor( mala zamerka na trobrzinac menjac ) i imt protiv njega cini mi se nema odgovor

nemojte misliti da ako neko ima drugacije misljenje da ima nesto protiv nekog ovo je sukob misljenja
:ppozdrav:


Bobo@
E sada si mi stavio na muku jer moram da razmisljam,a kod mene je to slaba tacka:haha: jer nam je namera da ubacimo u 5106, TS46 koji je bio na kombajnu i sada ga je preko zime otac pretresao i spremio ga za ubacivanje na traktor.
Posto je ovde tema "Slobodna diskusija o traktorima" pa me interesuju vasa misljenja o: Ursus 902b vs MTZ820 ili Ursus 904B vs MTZ892(952)!To su neki od mojih buducih planova pa neki od tih ce najverovatnije zameniti Brenu jer posla i njiva sve manje pa se mora razmisljati o ekonomskoj isplativosti i iskoriscenosti masina!
Znaci neki traktor u klasi ova 4 sto sam naveo za oranje,pripremu,vucu prikolica i beraca siguran,mali potrosac i jeftin za odrzavanje?

Pazite ljudi Ursus 90x serija ima 76 ili 83 ks (u zavisnosti od god. proizv.) nemojte uporediti traktore koji nemaju nisu za to (traktor od 4 cilindra, i oko 80 ks, s 90+ks, ili sestakom od 100+ ks)...
 
Usporedjuje ursusa 904 s rusom slicnih specifikacija a ne s Brenom. Pise covjek da ima sve manje posla i zemlje tako da mu je brena mozda i visak i da trazi manji, isplativiji traktor za teze radove.

Kad smo se vec dotakli ursusa 904, gledao sam ih i ja ali su bili dosta skupi. Njegov rival je bio zetor crystal 8045 i oni su dosta jeftiniji na trzistu polovnih od ursusa 904, bar kad sam ja gledao pred 2-3 godine. Dan danas mi nije jasno zasto je ursus bio cjenjeniji.

Navodno da su dobri traktori s obzirom na godiste.
 
To sam vise ciljao na kolegin dragan dmb@-ov post.
Ali i nije isto 892/952 (turbak, oba), a 90x atmosferci. Meni se najvise svidjaju ovi 1014, imaju najmanju specificnu potrosnju, a i mocno izgledaju :sjasi:
Malo ozbiljnije: turbo, menjac s 4 brizna - mada onda (bar kod nas) opet bi bio problem kao i s ovim rusevima: za 2 brazde jak, za 3 (ponekad) slab...
 
Poslednja izmena:
3x12" ima da vuce i pjeva... Bar ursus 904 a sposobniji je i za veci plug samo ovisno o terenu i zemlji koaj se radi.

Istina nije nikad 4 cilindra traktor bio za usporedbu sa 6 cilindara ali samo kad gledamo jednako godiste i jednaku snagu traktora. Ovi novi s 4 cilindra idu preko 150ks a da s njim usporedjujemo imt 5170 nema uopce smisla... Dva su svijeta razlicita.

Treba biti objektivan prilikom usporedbe dva traktora da se gleda da su svi parametri makar priblizno jednaki. Ne gledati samo konjske snage pa se kasnije cuditi kako komsijin bolje radi a ti imas 20ks vise...
 
Dulkaarpad

kolega povela se diskusija o uporedbi zetora 12045 i imt 5136 pa verovatno si procitao moj post da sam naveo da to nisu traktori istih parametara i da se nemogu uporedjivati kao isti zbog vise cinjenica

a sto se tice posta sa navodom za ursus 904b, imt 5100 i john deere 3040 to je bilo jedno iskustvo sa terena od zimskog oranja( nisam imao nameru uporedjivati mada su imali adekvatne masine da se mozda priblizno i moze porediti odnos snaga traktora i plug koji vuce ali sam hteo da sugerisem da je dzaba i 130ks ako ima samo 4730 kg jer proklizava i ide sporije ) to je bio odgovor na kolege Manjevica post o uporedbi dx 85 i imt 5100 jer mi je nelogicno da traktor od 85ks ma kakav bio moze da vuce iste masine a mozda i bolje od traktora od 100+ks :ppozdrav:
 
Sve je ok, samo mi je zapao za oko da "svi" uporedjivaju nesto, pa sam zato skrenuo paznju na to da je jedan od 76 ks, a drugi od 90, a treci 100 (ili 105)... 130...
Ali je dobro zapazanje da ne "vrede" samo "konji", nego i masa traktora...
 
Zavisi za sta vam treba traktor. Ako je za kardansko vratilo masa nije pozeljna jer povecava potrosnju. Ako je za vucu masina namenjenih teskoj obradi zemlje onda svaki kilogram mase znaci manje proklizavanje.
 
Nazad
Vrh