Slobodna diskusija o traktorima

Zašta su dve pedale sa leve strane,pardon nisam pratio na času
 

Kazem da ne znam. Kolega mi je davnih dana rekao da cim njegova 5106 zariba da ce ju razbusiti na klipove 101mm i da ce podesiti ubrizgavanje kao na 577 valjda i navodno da taj motor bez turba dodje na 120ks... Zato sam mislio da nije mozda to u pitanju i ovdje. Takvih traktora ovdje nema puno, nisam jos ni jedan vidio u njivi da radi, samo jedan pod supom i to ofarban u neku "masnu" zelenu boju kao sto moje bake imaju lonce stare...
 
Te slike su garant 10 godina stare... Mene su se vise dojmile kajle kojekakve pozabijane u proreze od rucki hidraulika ;)
 
Kad budes imao slobodnog vremena malo pogledaj dijagrame pritisaka u zavisnosti od obrtaja turbokompresora a takodje i dijagrame motora sa ugradjenim turbo kompresorima, postoje i druge vrste kompresora za to ali su skuplje root itd. , mislim da ce ti biti malo jasnije ponasanje motora sa ugradjenim turbo prednabijanjem:haha:.
nemoj da lupas sad o drugim vrstama i da nabrajas sta sve postoji. a turbina uvijek vrti(radi) samo od - do ima naj naj efekat itd.
potpuno razumijem sta si htjeo da kazes ali koristis pogresne termine. isto ko sto se u IMT temi ispravljalo o "sipanju dizela".
opusti se. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Previse doslovno shvacas covjeka, objasnio je da turbo na malim okretajima ne daje skoro nikakav efekt. Poslije 1900 okretaja se zaljece koliko treba da krene praviti neki tlak u usisnoj grani i to samo neupuceni govore da se "turbina pali poslije 2000 okretaja"...

Tko zna citati zna sta je covjek htio reci svojim komentarom.

kolega razumio sam ga u potpunosti. ali doticni svako malo ispravlja citav forum pa nek i on malo osjeti. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

kako se krecu sa cijenom te rakovice 135?
 
jooj robe :osmeh: kako bi se ovo nabudzilo pa po selu terorisat

- - - - - - - - - -

zna li neko koliko je teska?
 
Gde može da se kupi nosač filtera goriva sa navojem kao na Golfu 1 a da ima 4 izvoda za cevi/creva?Tražim ali svuda u ponudi ima sa 2 izvoda(ulaz-izlaz).Ne tražim ne moguće i ne postojeće jer na traktoru imam takav nosač sa 4 izvoda.
 
Gde može da se kupi nosač filtera goriva sa navojem kao na Golfu 1 a da ima 4 izvoda za cevi/creva?Tražim ali svuda u ponudi ima sa 2 izvoda(ulaz-izlaz).Ne tražim ne moguće i ne postojeće jer na traktoru imam takav nosač sa 4 izvoda.
ako se ne varam da sam kod jarana na fabiji vidio sa 4 prikljucka. pokusaj kod prodavaca.
 
Pogledaću.Gde god sam pitao svi me belo gledaju.Tražio sam po vašarima,otpadima i jok.Na Alfama i Lancijama ima sa 3 izvoda.
 
Gde može da se kupi nosač filtera goriva sa navojem kao na Golfu 1 a da ima 4 izvoda za cevi/creva?Tražim ali svuda u ponudi ima sa 2 izvoda(ulaz-izlaz).Ne tražim ne moguće i ne postojeće jer na traktoru imam takav nosač sa 4 izvoda.

reno ekspres ima nosac sa 4 izvoda sa vakum pumpom dole navoj i filter se zavija

jel to za dzonija
 
Nazad
Vrh