Slobodna diskusija o traktorima

Дођем свремена на време да прочитам нешто, кад оно исти људи лапрдају све у шеснаест константо о истим стварима. Који је оптимални трактор да се ради одређена површина земље. И још никако да се у том лапрдању установи идеална величина...Што би ова песма рекла...

 
Manjevicu idi nesto bambusaj previse si opterećen Montoyinim imt 5136.:haha:
Jel si siguran da smo se samo mi zahvalili :haha:
I Bojcetic je bio na okupljanju samo nije te stigao upoznati.
 
E sad kad ste sve zivo probali uporedite malo Rakovicu 120 ili 135 sa tim Ursuzima i Zetorima,zaboravimo na trenutak na IMT.Posebno me zanima misljenje clana Bobo koji je vozio i avion ili bar zna ko je vozio u susednom selu.
Ja sam probao dva puta veliku rajku,misljenja su zanimljiva...

- - - - - - - - - -

@Lacin NIje istina da je Zetor lagan napred, ja sa svojim nosim kembridz valjak od 930kg (ja ga licno merio) bez prednjih tegova.
Nisi probao 4711,traktor ima napred karlicu od lima,ali bukvalno od lima 8mm.Sto se tice podizanja prednjeg kraja rakovica je za njega super teska napred:haha:
 
Zetori sa 3 klipa su jako lagani naprijed dok su oni sa 4 sasvim druga prica.Kod mene u selu je teren vrlo brdovit i vecina traktora su Zetori i svi troklipci imaju velikih problema sa dizanjem naprijed.

Poslato sa Samsung Galaxy
 
E sad kad ste sve zivo probali uporedite malo Rakovicu 120 ili 135 sa tim Ursuzima i Zetorima,zaboravimo na trenutak na IMT.Posebno me zanima misljenje clana Bobo koji je vozio i avion ili bar zna ko je vozio u susednom selu.
Ja sam probao dva puta veliku rajku,misljenja su zanimljiva...

- - - - - - - - - -

Nisi probao 4711,traktor ima napred karlicu od lima,ali bukvalno od lima 8mm.Sto se tice podizanja prednjeg kraja rakovica je za njega super teska napred:haha:

E, vidis kolega, u avionu sam se vozio dva puta a u susjedno selo svakog ljeta jedan do dva puta slijece motorni zmaj i vozi one koji zele u panoramski obilazak sela. Znas i sam da sam pretezak za voznju na motornom zmaju tako da od te ljubavi nista ali se zato otac provozao i snimao je odozgor sve tako da i tu imam neke zanimljive price za prepricati.

Rakovicu takvu nisam nikad u zivo ni vidio jer ih jednostavno NEMA u HR a znas i sam da tko ju ima da ju ne da iz dvorista samo tako.

Zetori s 3 i 4 cilindra starije proizvodnje su kao i ursus 360. Naprijed pre lagani. Upri ga u drvo i on ce dvaput poskociti i treci put ode prednji kraj gore. Poznam jako malo ljudi koji hvale zetore starije proizvodnje i ursuse 355/360. 7011 sto kolega ima bez problema nosi prskalicu 1000l s hidraulicnim granama po ovim nasim brdima tako da tu price o laganom prednjem kraju prestaju.
 
kolege
iz ovog citanja u nazad se napricalo svasta
krenulo se od uporedjivanja dva traktora neke snage i nekog godista pa ko je bolji pa onda neko rece bolji su traktori novije generacije (sa cime se u potpunosti slazem )jer uvek je najbolji nov traktor dobro je da se oko toga svi slazemo
dalje citam pricu da dx 85 moze da vuce masine isto kao i 5100 ako ne i bolje . evo kazem pred svima ako taj traktor od 85ks i 4830kg moze da vuce iste masine ako ne i bolje od 105 /110 ks i 5470kg a da me neko uveri u to znaci ista dubina rada ista brzina rada osim u blatnjavom terenu ja se izvinjavam svima koji su citali moje postove i mogu slobodno moderatori da ih izbrisu ,ako je suprotno ja bih zamolio da se nepise o ovakvim stvarima jer to nema veze s vezom ljudi treba to neko da cita

dosad me niko nije uverio suprotno od onog sto sam pisao jer nije naveo cist argument iz prakse nego neka nagadjanja (desilo se onom desilo se ovom cuo sam od ovoga itd dajte ljudi) recimo ovde kod mene se nikom nisu desile stvari oko diferencijala ili menjaca na 5136 sto neznaci da se ne moze desiti bilo kome vozacu ili traktoru jednostavno sam izveo zakljucak da su nijanse u pitanju a neko i ne procitavsi i protumacivsi tekst odmah se ispljuva to su sranja od traktora a nedade nikakav argument jednostavno on tako misli ili mu je neko rekao

postujem svacije misljenje i uvazavam ali nemogu da citam nesto sto stvarno nestoji i nemoze da bude ma o kome se radilo

naravno da je bolji strani od domaceg ali ne bas svaki i nemojte uporedjivati traktore sa dvadesetakk godina razlikom

na ovom forumu smo citali da se radili menjaci i na maseyu , fendu ,renou deutzu,zetoru ,imt,itd pa sada treba da kazemo svi oni nevaljaju a bilo je i mladjih traktora
:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ajde jos malo o Zetoru 7011, da li uopce znas koliko je traktor tezak, skini haubu i iznenadices se da ima samo zracni filter naprijed, pa pola metra ili vise pa tek onda motor koji ima manje od 400kg , pa taj zetor se dize na zadnji kraj kao blesav ako nesto ozbiljnije hoces da povuces a zakacis vucu malo vise od osi zadnjih poluosovina. Ne pricam iz susjedovog iskustva :haha:.
 
Meni je na 5106 crkao KT par posle 13-14 god exploataciji::jako_besan::,a bas su ga predhodni vlasnici "stedeli"na dan su i po dva tri radnika smenjivali na njemu.Moja najveca investicija je bila remont menjaca,a sada ce ici novi motor i remont diferencijala za 11 god.koliko je kod mene zasluzio je cak ce biti i ofarban!:osmeh: E sad dali ima boljih? ima sigurno ali za mnogo vece novce i kad pogledam koliko sam ga platio i koliko je ulozeno u njega meni je extra investicija on ispao.I zaboravio sam da je uzorao ove godine preko 50kj zimskog bez pritiska ulja u motoru i uzorao bi jos da nas KT nije izdao!::traktor1::
 
Ajde jos malo o Zetoru 7011, da li uopce znas koliko je traktor tezak, skini haubu i iznenadices se da ima samo zracni filter naprijed, pa pola metra ili vise pa tek onda motor koji ima manje od 400kg , pa taj zetor se dize na zadnji kraj kao blesav ako nesto ozbiljnije hoces da povuces a zakacis vucu malo vise od osi zadnjih poluosovina. Ne pricam iz susjedovog iskustva :haha:.

Nemam pojma ni koliko je tezak nit ista o njemu. Taj traktor sam "vozio" tek toliko da ga isteram iz supe da mogu doci do prikolice i traktor sam vratio nazad na mjesto. Njegov punac je moj prvi komsija u selu i kad dodje puncu prskati s tom prskalicom ide bez problema kud god se zamisli. Nit traktor skakuce nit ista. Znam da su zetori naprijed lagani ali ovaj kao da ima olovne prednje gume. Vuce jednoosovinsku prikolicu IMT prepravljenu da u nju staje 7 tona psenice isto tako bez problema izvlaci iz kojekakvih rupa i grbavih njiva. Za mene je to i vise nego dovoljno stabilan traktor.

Meni je na 5106 crkao KT par posle 13-14 god exploataciji::jako_besan::,a bas su ga predhodni vlasnici "stedeli"na dan su i po dva tri radnika smenjivali na njemu.Moja najveca investicija je bila remont menjaca,a sada ce ici novi motor i remont diferencijala za 11 god.koliko je kod mene zasluzio je cak ce biti i ofarban!:osmeh: E sad dali ima boljih? ima sigurno ali za mnogo vece novce i kad pogledam koliko sam ga platio i koliko je ulozeno u njega meni je extra investicija on ispao.I zaboravio sam da je uzorao ove godine preko 50kj zimskog bez pritiska ulja u motoru i uzorao bi jos da nas KT nije izdao!::traktor1::

Na 5106 su ti kvarovi rjedji kud i kamo. 5136 ima jaci i zivlji motor nego 5106 i to osjetno jaci. Evo, jedan ovdje radi s 2 5136 oko 150-180 jutara zemlje. Vuce s njim 3x14" IMT plug i nema sezone da se ne polove obadva traktora NEMA. Il mjenjac il diferencijal. Ni na jednom traktoru mu ne radi kardan pa RD tjera s deutzom 4.70 na toj povrsini zemlje. Da se razumijemo da je gazda stvarno precizan i uredan u odrzavanju strojeva ali kad ne ide - NE IDE... Radio sam s jednim od njegova dva traktora u oranju i vukao sam sjetvospremac s njim dal je 5.5 ili 6m. Traktoru svaka cast, zivotinja i pol ali koliko puta su na njivi sarafali bocne reduktore, prednju vucu i par puta je u 5. sporoj isao kuci jer je srunio mjenjac...

Ako se dobro stisne 5106 ce se patiti i gubiti ce snagu dok 5136 nema odustajanja samo tako. Problem kao na torpedu - Isti mjenjac, isti zadnji kraj samo jaci motor i eto problema.

Drugi kolega kog sam ovdje spominjao sto ima ursusa 1634 je imao i 5136. On je dao torpeda 55 u zamjenu a dobio 5136 i 500 DEM. Osvjezili su motor na tom traktoru i deri. Islo je to koju sezonu al kad su kvarovi krenuli, nisu stajali. Taj traktor je na kraju otisao za neki dug i primjetili smo ga na njuskalu prosle ili pretprosle godine jer ima sastavljan kardan prednje vuce sto je kod kolege puklo u radu pa su ga krpali te jos neke detalje sto je kolega po njemu izmisljao.

Po mom skromnom iskustvu da se 5106 ne moze preforsirati samo tako dok je 5136 totalno druga stvar.

I sam kazes: Da je dobar NIJE al da mi treba bolje NE TREBA ;) S obzirom na ulozeno - dobiveno prosli smo i ti i ja odlicno...
 
@ dragan dmb Ja sam sa svojim DX85, vukao plug 3x35 bez ikakvih problema, vucnu tanjiracu je vukao jako tesko (zato sto nije imao prednju vucu). Sve isto tako rade i dva 5100 u mom kraju. Znaci garant mogu da se nose. Video sam 5100 u radu, nikako mi se ne svidja. E, sada jedino ostaje da su i jedan i drugi jako losi? Jedan je stigao u dosta losem stanju, a drugi vozi covek koji se bavi mehanikom, tako da je dosta dobro stanje.
Mislim da je razlog tome, sto je Dx85 imao dosta vise brzina i da mu je prenos nekako drugaciji. A sto se tice motora 5100 je jaci 25ks. Ali si mi nekako lenji kada ima se doda gas u odnosu na Dx85.
Samo da napomenem, da ako se prosirim sa zemljom uzeo bih jedan 5100 zbog povoljne kupovne cene (ispd 5000e). Cisto da znate, jel ako ga kupim nekad (da me ne bombardujete kako sam ga kudio, pa posle kupio).:haha:
 
kolege
iz ovog citanja u nazad se napricalo svasta
krenulo se od uporedjivanja dva traktora neke snage i nekog godista pa ko je bolji pa onda neko rece bolji su traktori novije generacije (sa cime se u potpunosti slazem )jer uvek je najbolji nov traktor dobro je da se oko toga svi slazemo
dalje citam pricu da dx 85 moze da vuce masine isto kao i 5100 ako ne i bolje . evo kazem pred svima ako taj traktor od 85ks i 4830kg moze da vuce iste masine ako ne i bolje od 105 /110 ks i 5470kg a da me neko uveri u to znaci ista dubina rada ista brzina rada osim u blatnjavom terenu ja se izvinjavam svima koji su citali moje postove i mogu slobodno moderatori da ih izbrisu ,ako je suprotno ja bih zamolio da se nepise o ovakvim stvarima jer to nema veze s vezom ljudi treba to neko da cita

dosad me niko nije uverio suprotno od onog sto sam pisao jer nije naveo cist argument iz prakse nego neka nagadjanja (desilo se onom desilo se ovom cuo sam od ovoga itd dajte ljudi) recimo ovde kod mene se nikom nisu desile stvari oko diferencijala ili menjaca na 5136 sto neznaci da se ne moze desiti bilo kome vozacu ili traktoru jednostavno sam izveo zakljucak da su nijanse u pitanju a neko i ne procitavsi i protumacivsi tekst odmah se ispljuva to su sranja od traktora a nedade nikakav argument jednostavno on tako misli ili mu je neko rekao

postujem svacije misljenje i uvazavam ali nemogu da citam nesto sto stvarno nestoji i nemoze da bude ma o kome se radilo

naravno da je bolji strani od domaceg ali ne bas svaki i nemojte uporedjivati traktore sa dvadesetakk godina razlikom

na ovom forumu smo citali da se radili menjaci i na maseyu , fendu ,renou deutzu,zetoru ,imt,itd pa sada treba da kazemo svi oni nevaljaju a bilo je i mladjih traktora
:ppozdrav:

Ma sta se cimas oko toga,poceo da radi zemlju pre par godina a nijedan traktor nije napravio vise od 400 sati kod njega i popio svo znanje sveta,a sve traktore proda pre nego stignu i da se pokvare kod njega..kad bude pocelo da se kvari videces kako ce da jauce ovde.
 
Manjevic

postovanje kolega

i sam ne volim 5100 iz nekoliko razloga ali sto jest jest jesenas orali u istom potezu (njiva od njive 150m) imt 5100 plug 4x30cm, ursus 904b plug 3x30cm i john deere 3040 4wd u kog je ubacen turbo motor od 130ks plug 4x30cm samo da napomenem dubina oranja je bila slicna i imt je tu imao najvecu brzinu rada pa ursus pa john deere ali problem kod john deera nije bio motor jer je stvarno jak nego sama masa traktora jer je mnogo proklizavao sto mu dodje na ono sto sam pisao

i ja sam orao sa univerzalom 683 dts od 68ks sa vogelom 3x30cm ali je to bilo sporo za razliku od ovog sto sam probao i video tako da ne sporim da ti mozes da vuces sa dx85 plug 3x35cm ali to je razlika u brzini rada sa 5100 ako su ostali parametri uporedo isti

da nemisli neko da sam ja strasni zaljubljenik u imt traktore i sam sam imao imt kupljen nov pa sam ga prodao ovde se samo radilo o uporedjivanju dva traktora sto sam imao iskustva sa terena ali sta da se radi takvi smo mi stogod da se kaze ima i one druge strane i ne zameram nekima sto mrze imt ali trebaju da uvaze i nekog ko nevoli neki drugi ako je imao iskustvo sa istim

recimo zetor 160 je za mene super traktor( mala zamerka na trobrzinac menjac ) i imt protiv njega cini mi se nema odgovor

nemojte misliti da ako neko ima drugacije misljenje da ima nesto protiv nekog ovo je sukob misljenja
:ppozdrav:

 
Ja ne znam sta si se ti zakacio za mene.
Ja sam za 4 godine orao, potanjirao, posejao, sto nije neko za 15 godina (a ima i onih koji rade vise od mene)
Prvo taj Dx85 je napravio kod mene 400 sati, 539 je napravio 800 sati.
A drugo, ja ne znam sta tebi smeta ako ja prodam traktor, pre nego sto se pokvari (to nije istina, na jednoj Rakovici sam radio motor) to je moja stvar covece.
 
Nisam se ja zakacio za tebe nego nisi kompetentan da drzis slovo o kvalitetu traktora kad o tome nemas pojma..jednostavno,,znas da sedes i vozis i to vrlo kratko,a za ostale stvari garantujem da nemas pojma oko mehanike sklopova,i sta u stvari i kako funkcionise.a tvrdnje da traktor od 85ks radi isto kao onaj od 100 ks koji je tonu tezi je u svaku ruku smesno i pokazuje nivo koliko znas...

Dobro su ti rekli,izmbabusaj nesto,bolje ces razmisljati
 
Ne brinite se vi za moje bambusanje. Imam ja brigu o tome.
Ja sam radio sa Dx85 dovoljno dugo da znam sta taj traktor moze da uradi. A to sto je neki traktor jaci od nekog drugog, ne mora nista da znaci.
Kod nas Ursus 355 i 560 vuku iste masine, a Imt 560 je jaci od njega. Cak je i 560 tezi od njega. A sa istim tanjiraca i istim spremacima rade u ustim uslovima. Tako da nekada nije toliko bitna razlika u snazi.
A oko mehanike priznajem da se ne razumem (osim nekih sitnica).
 
Ne brinite se vi za moje bambusanje. Imam ja brigu o tome.
Ja sam radio sa Dx85 dovoljno dugo da znam sta taj traktor moze da uradi. A to sto je neki traktor jaci od nekog drugog, ne mora nista da znaci.
Kod nas Ursus 355 i 560 vuku iste masine, a Imt 560 je jaci od njega. Cak je i 560 tezi od njega. A sa istim tanjiraca i istim spremacima rade u ustim uslovima. Tako da nekada nije toliko bitna razlika u snazi.
A oko mehanike priznajem da se ne razumem (osim nekih sitnica).

Uredu je,razumeli smo se..
 
Zamolio bih te da mi objasnis zasto Ursus 355 i 560 vuku istim brzinama setvospremace i tanjirace. Svi znamo da Ursus 355 ima 45ks, a 560 ima 58ks. To sto si zadebljao sam napisao i ispod odma dao primer. Znaci da se odnosi na ta dva traktora, njih sam se prvih setio.
 
Bobo@
E sada si mi stavio na muku jer moram da razmisljam,a kod mene je to slaba tacka:haha: jer nam je namera da ubacimo u 5106, TS46 koji je bio na kombajnu i sada ga je preko zime otac pretresao i spremio ga za ubacivanje na traktor.
Posto je ovde tema "Slobodna diskusija o traktorima" pa me interesuju vasa misljenja o: Ursus 902b vs MTZ820 ili Ursus 904B vs MTZ892(952)!To su neki od mojih buducih planova pa neki od tih ce najverovatnije zameniti Brenu jer posla i njiva sve manje pa se mora razmisljati o ekonomskoj isplativosti i iskoriscenosti masina!
Znaci neki traktor u klasi ova 4 sto sam naveo za oranje,pripremu,vucu prikolica i beraca siguran,mali potrosac i jeftin za odrzavanje?
 
Nazad
Vrh