Slobodna diskusija o traktorima

Ma gde cu ja da radim sa aparatom za varenje. Povredio bi se.:haha:
 
Ajmo ovako: Jedan ja imao zetora 4711, 539, 560 i 565 po 3-4 komada samo ih je mjenjao, imt 580, zetora 8045, 12145, deutza serije 6 120ks ne sjecam se oznake i sad ima 539, zetora 7011 i JD 6506 105ks. Imao je zmaja 133, zmaja 142RM na kojem sam se i ja ucio raditi i sad ima D-F kombajn 34.50 s kojim takodjer radim ponekad a cesto ga s njim i popravljam.

Njegov kum iz susjednog sela je imao puno vise traktora nego ovaj ukljucujuci imt 539, 560, 565, 577, 5136, mf 65 "englezer", torpeda 55, torpeda 7506, i sad ima 539, 560, mf 4255 i ursusa 1634. od kombajna 142 i fahr 1302 na kojima takodjer imam staza i u radu i u popravljanju.

Treci ima 560 i zetora 16145 ili 16245 ne znam koja mu je oznaka al tog zetora vozio nisam, ne druzimo se toliko. od kombajna zmaj 133rm, zmaj 142, d-f 1080 i sad d-f 34.50 kao ovaj prvi sto ima.

Jedan sto je ovdje radio zemlju je forsirao kao i ja samo IMT i ZMAJ i radio je s 539, 560, 577, 5106, 5136 i zmajem 142 oko 150kj zemlje. Sarafao danonocno, i kod njega sam bio u par "akcija" popravljanja i terao sam 5136 u oranju i sjetvospremanju po jedan dan. Sad je njegove strojeve preuzeo njegov rodjak koji ima malih traktora koliko hoces, deutza 4.70 577, 2x5136 i 3x Zmaj 142. taj radi oko 180 kj zemlje plus svinje i krave i kune se takodjer u IMT i Zmaja. S njim nisam sarafao nista ali je njegov prvi kombajn sad kod mene Z 132RM.

Ovdje su sela JAKO mala (40- 50 nastanjenih kuca u svakom) ali jedno do drugog i svi se vise-manje poznajemo u krugu 20km...


Iskustva imam sarenog i koliko vidim sto me ljudi iz okoline pitaju za razne savjete kao i po forumima i facebooku, imam osjecaj da se nokog boga i razumijem u neke strojeve. Tebi se tako mozda ne cini ali tako ispada.

Nista u zivotu nisam kupovao napamet nego sam pitao nesto ako se nisam razumio. Nije me nikad bila sramota pitati nesto o cemu pojma nemam. Kao sto i sam primjecujes da se ne petljam u teme o pneumatskim sijacicama, u motorne pila, kamione. U temi MTZ i torpedo nabacim neki komentar jer nemam direktnog iskustva s torpedom ali ih je kolega imao dva i htio je obadva zapaliti a TD 55 je kupio NOVOG.

Ti i dalje podjebavaj jer drugo ni ne znas a ja ti se vise necu za nista opravdavati a i sam si me pitao par puta preko privatnih poruka i facebooka za poneki savjet i mislim da sam i tebi pomogao...
Opusti se kolega,previše si ozbiljan.Nije ti to dobro :)
Ako ko jos kaže da ja samo podjebavam ja cu ti reci izvini.Ne kažem da se ne razumeš ali neke stvari pišeš napamet.
Ja mozda ne znam,ali se ne petljam u 90% tema.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
@Lacin NIje istina da je Zetor lagan napred, ja sa svojim nosim kembridz valjak od 930kg (ja ga licno merio) bez prednjih tegova.

Ljudi, bio danas da pogledam onog John Deere sto sam postavljao slike. Traktor je ispravan, ali je etetski u losem stanju (kabina je trula) i mislim da mu je motor malo losiji. Inace nije lose traktorce, dosta je tih, nema los ajslang. A sto je najgore, nisam nasao na vasaru rotore za drljacu.
Pa u S.Palanku mozes da nadjes samo osigurace,opruge,klinove,mast za mazalice,busne cizme i ukradene karburatore...Ja danas kupio set gedora od cige za 1500 dinara xD
 
Znam pricu od majstora da je covek kupio Rakovicu 65 u S.P. i istovarili je kod tog majstora, covek platio oni brze bolje otisli ,kad su trebali da je oteraju u garazu ona ni napred ni nazad i na kraju se ustanovi da joj je kuciste menjaca prazno kao groblje nocu...Jedna lekcija za sve da se traktor ne kupuje direktno sa auto prikolice....
 
Smiješno kad spomenu te ili zetore ili ursuse od 120 konja ja ga najgorem neprijatelju ne bi poželio.
Dođe ursus taki u selo turbo i zariba za par dana radi lupa gadan zvuk , troši ko parna lokomotiva ore u pomoćnima .
Ne rade kočnice ne daj mi bože takav traktor.
Bolje kupit kakav zapadni malo slabiji za malko više novaca iz uvoza pa imaš stroj nego takve krševe.
 
Ajd ako cujete da neko hoce da menja neki veci traktor za YTO904 javite u pp.Interesuje me nesto od 120 ks pa na gore.Da je u extra stanju tj. bez ulaganja.Dajem mog YTO904 2013 god sa nepunih 850sati.Stanje bolje nego fabricko.
 
Smiješno kad spomenu te ili zetore ili ursuse od 120 konja ja ga najgorem neprijatelju ne bi poželio.
Dođe ursus taki u selo turbo i zariba za par dana radi lupa gadan zvuk , troši ko parna lokomotiva ore u pomoćnima .
Ne rade kočnice ne daj mi bože takav traktor.
Bolje kupit kakav zapadni malo slabiji za malko više novaca iz uvoza pa imaš stroj nego takve krševe.

Sta ti decko pricas... Na osnovi jednog razjebanog traktora koji si vidio u svom selu izvlacis neke globalne zakljucke? Kakvo oranje u pomocnim brzinama ti traktori imaju tri grupe brzina, spore RADNE i transportne i u srednjoj grupi se rade teski poslovi jer su ti mjenjaci tako i zamisljeni.

Sta da ti se netko sprda sto imas staru tipu 577?

"To su krsevi nevidjeni, ne radi im prednja vuca, zuje u kabini ko vragovi i NIKAD kocnica na njima ispravnih, volan da ni ne spominjem. KATASTROFA od traktora, ne bih ga ni najgorem neprijatelju pozelio..."

Sad valjda razumijes da svaka prica ima dvije strane.

Ovdje ima dosta ursusa i zetora vece snage, sto po kombinatima sto kod privatnika. Kolegin 1634 je prevalio debelo preko 10 000 radnih sati TESKOG rada bez ikakve intervencije na motoru ili mjenjacu. Kocnica multipowera je mjenjana par puta i cilindri od kvacila su ga patili. Ni jedan kvar da se posao morao prekidati ili da ga se moralo slepati iz njive. Na 10 000 su mu radili glavu, lezajeve na radilici i karike nove REDA RADI. Eno cjelu jesen ore i ne boji se ni jednog traktora svog godista i snage. Traktor je 97.g. i da me i jedan moj hoce sluziti kao kolegu njegov ursus sad bih odmah potpisao...
 
Ajde bobo islikaj mi taj sat koji je uspeo da radi 10000rh na ursusu, i ako je traktor radio toliko , ja jos nisam imao prilike da to vidim. A vidio sam svasta a najvise da satovi ne rade ili pokazuju nesto sto nema blage veze sa stvarnim stanjem. Znaci njegov sat koji je prva ugradnja.
 
Sta ti decko pricas... Na osnovi jednog razjebanog traktora koji si vidio u svom selu izvlacis neke globalne zakljucke? Kakvo oranje u pomocnim brzinama ti traktori imaju tri grupe brzina, spore RADNE i transportne i u srednjoj grupi se rade teski poslovi jer su ti mjenjaci tako i zamisljeni.

Sta da ti se netko sprda sto imas staru tipu 577?

"To su krsevi nevidjeni, ne radi im prednja vuca, zuje u kabini ko vragovi i NIKAD kocnica na njima ispravnih, volan da ni ne spominjem. KATASTROFA od traktora, ne bih ga ni najgorem neprijatelju pozelio..."

Sad valjda razumijes da svaka prica ima dvije strane.

Ovdje ima dosta ursusa i zetora vece snage, sto po kombinatima sto kod privatnika. Kolegin 1634 je prevalio debelo preko 10 000 radnih sati TESKOG rada bez ikakve intervencije na motoru ili mjenjacu. Kocnica multipowera je mjenjana par puta i cilindri od kvacila su ga patili. Ni jedan kvar da se posao morao prekidati ili da ga se moralo slepati iz njive. Na 10 000 su mu radili glavu, lezajeve na radilici i karike nove REDA RADI. Eno cjelu jesen ore i ne boji se ni jednog traktora svog godista i snage. Traktor je 97.g. i da me i jedan moj hoce sluziti kao kolegu njegov ursus sad bih odmah potpisao...


Pa krš od traktora muči se s eberhardom od tri brazde.
Jadan na snijegu , niš koristi ko to kupi za raditi ne bi mu bio u koži a možda ga je i razum napustio.
Prodaj brenu pa kupi ursusa pa ćeš vidit ja nebi nijednog uzeo više.
Jedva ore radili generalku , dimi ko parnjača , kočnice ne rade bučan kao tenk čak i više od imt jer kad prođe uši bole.
Ružan ko vrag dalje da ne nabrajam
 
landini

pozdrav

ako si mogao da procitas i da shvatis da ja nisam rekao da su to najbolji traktori uostalom i od boljih ima bolji ali u poredjenju ova dva gore navedena izneo sam svoje zakljucke mozda ti imas drugacije vidjenje na osnovu iskustva pa molim te iznesi ga i podeli sa nama da vidimo o cemu se radi i gde mi to gresimo mozda

ja ne iznosim rekla kazala nego argumente iz prakse pa bih voleo da vidim gde sam to pogresio
 
Ajde bobo islikaj mi taj sat koji je uspeo da radi 10000rh na ursusu, i ako je traktor radio toliko , ja jos nisam imao prilike da to vidim. A vidio sam svasta a najvise da satovi ne rade ili pokazuju nesto sto nema blage veze sa stvarnim stanjem. Znaci njegov sat koji je prva ugradnja.

Poderao je troje original daske na OLT 4x14" plugu i dravu 44 do kraja i sjetvospremac Nasicka zvijezda je toliko istrosen da su krila poskidali i od onog sto im je ostalo samo na glavni ram napravili sjetvospremac da ga vuce MF 95ks... Napominjem da je ovdje relativno lako zemljiste za obradu i da je uspjeh na ovoj zemlji poderati plug.

Ja ti kazem sta je i kako je. Nemam apsolutno razloga izmisljati bilo sta, nit je moj traktor nit ga prodajem, nemam nista od toga da hvalim tudji traktor. I da ti uslikam sat opet neces vjerovati pa ne vrijedi ni slikati.

Evo, kolega se prijavio na ove EU fondove da kupi polovnog 1634 tanjuracu i plug ako prodje... I samo zato sto i on zna sto je sve taj usrus prosao i tko ga je sve i kako ga je vozio. I ne samo taj ima ih ovdje dosta i ni jedan nikad nikakvih vecih problema nije imao. I pozeska kaznionica ima ursusa 1634 ali onog ruznog, modernijeg. Kolegin otac je tamo radio godinama i on kaze da su imali od prvog dana patnje samo s biracem brzina. Teraju ga dva sofera na smjene i samo gas.

Uopce je nebitno za cjelu pricu jer je covjek pitao da li da uzme IMT 5136 ili zetora ili ursusa 120ks. Ja znam da je naspram tih traktora 5136 jedna obicna KANTA. Svi znate koliko volim IMT ali cinjenice govore drugacije i tu se nema sto izmisljati.
 
Interesuju me vasa misljenja u vezi Imt 5136 polovnom traktoru, koje su njegove dobre, a koje lose osobine? Koji se kvarovi najcesce desavaju i na sta bi trebao da obratim paznju prilikom kupovine?
Citam malo ovo o IMTu i svi pricaju o problematicnom menjacu. Ako hoces traktor te snage a da ne brines o menjacu, diferencijalu, prednjoj vuci a i o motoru, kupis lepo Rakovicu 120 ili 135. ZF menjac i prednja vuca, hidraulika ne znam da li je Bosch ili je Rakovicina, a motor fabricki TS 46 (kao na Breni), a mnoge imaju naknadno ugradjem Mercedesov motor. Jeste ruzna kao lopov, ali je traktor kvalitetno i masivno uradjen:ppozdrav:
 
kolega dmb, kad samo uzmes u obzir da u nekoj situaciji ti sa 5136 i slicnim ne smijes naglo trgnut neki teret da se iscupas, vuc veliki plug za koji je motor kadar ali mjenjac nije ili sta ja znam, taj traktor odmah pada u ocima.
mixer je radio svoj nsm siguran dal je 5016 ili 5136 i neko ga je pito koliko si sad miran kad si odradio mjenjac dif reduktore, on je odgovorio sa ovim traktorom nikad ne znas kad god sjedas bojis se da ce se nesto potrgat. a zetor za takve stvari ne zna. to sto si nabrojio da mu se hilzna spusti i sta ja znm to nije mana uopste jer se to nije desilo na svakom nego na vjerovatno izradjenom motoru i sta ja znam. a svaki pomenuti imt ce se strgat bio nov ili star 20 godina.
clan bobo i ja slabo kad imamo zajednicku ali se u potpunosti slazem sa njim da je IMT kanta naspram zetora. veci modeli preko 100ks. a sam posjedujem imt traktor. volim ga, al kad je nesto bolje onda je bolje i to treba priznat.
 
Nazad
Vrh