Slobodna diskusija o traktorima

Kome god treba traktor od 120ks, znaci da radi dosta zemlje (provodi dosta vremena u traktoru). Dignite ako treba i kredit ali kupite sebi udoban i tih traktor, dobar 5136 kosta oko 7-8000e, ako se doda jos nekih 4000e, moze se kupiti zapadni traktor te snage. Ja bih naprimer uzeo Renoa 145.54 ili 154.54. Pa nek je i tri put skuplji za odrzavanje. Ali radis kao covek. Ili se moze kupiti DX110, Massey 3080. Ali kupiti bolji, malo skuplji ali da ima zivota u njemu, pa neka kida menjac, ne moze ga kidati vise od 5136.
 
Citam malo ovo o IMTu i svi pricaju o problematicnom menjacu. Ako hoces traktor te snage a da ne brines o menjacu, diferencijalu, prednjoj vuci a i o motoru, kupis lepo Rakovicu 120 ili 135. ZF menjac i prednja vuca, hidraulika ne znam da li je Bosch ili je Rakovicina, a motor fabricki TS 46 (kao na Breni), a mnoge imaju naknadno ugradjem Mercedesov motor. Jeste ruzna kao lopov, ali je traktor kvalitetno i masivno uradjen:ppozdrav:
More te velike rakovice retko zalaze u oglase....
 
Kome god treba traktor od 120ks, znaci da radi dosta zemlje (provodi dosta vremena u traktoru). Dignite ako treba i kredit ali kupite sebi udoban i tih traktor, dobar 5136 kosta oko 7-8000e, ako se doda jos nekih 4000e, moze se kupiti zapadni traktor te snage. Ja bih naprimer uzeo Renoa 145.54 ili 154.54. Pa nek je i tri put skuplji za odrzavanje. Ali radis kao covek. Ili se moze kupiti DX110, Massey 3080. Ali kupiti bolji, malo skuplji ali da ima zivota u njemu, pa neka kida menjac, ne moze ga kidati vise od 5136.

MF 3080 ti je 96ks po spec. Nije klasa IMT5136. Ispada da je taj nesretni ursus sa martinovim motorom jos i najbolja opcija:haha:.
 
Ko radi dosta zemlje i ako uzme kredit uzece nov traktor a ne krsinu sa zapada koja ceka samo da izdahne:haha:.


Bio neki dan u agropanonci , dio za mtz-a 470E , ode u madjarsku i isti taj dio kupim za 280E. E sto ti je EU , dobije jeftinije od Belarusa djelove nego ovi iz istocnog bloka:haha:.
 
Pa nece sigurno kidati menjac toliko. Pa Yugo florida nije skupa za odrzavanje.
Taj 5136 je krsina, naspram shvakog zapadnog traktora, shvati to. Kida i lomi sve zivo. 5106 i nekako, mada i njih imaju dvojica kod nas, rade po 40ha, a svake godine ulazu u traktor po 1000e. Em neudoban, em kida sve zivo. Ja bih to kupio samo kada bi naleteo ekstra povoljno, pa ajde nekako dok se ne sakupe pare. Ali ih ne bi kao vi hvalio i dizao u nebesa.
@grabik Nov nije sto je nekad bilo, ima kod nas jedan nkv Zetor od sezdeset hiljada, nije se nikako pokazao. Nedan clan na forumu kupio novog New holland a, trosi ulje. Nov traktor treba kupiti ko radi od 500-1000 sati godisnje. A ne kupiti nov traktor za tolike pare, a imati malo zemlje u vlasnistvu. Moze se za te pare kupiti i zemlja i dobar traktor. A to ato kazes za 96ks i 135ks, taman ce ga ovaj sa 96ks prestici u oranju, dok se na 5136 ne zameni konusno tanjirasti.
 
Poslednja izmena:
Slazem se, ako vec radis 100ha uzmes NOV traktor. Kakvi Renoi i slicno. Ako ne mozes sa 100ha da guras neki od 50-60k + pdv na kredu, onda bolje batali zemlju.
 
Manjeviću
Ne dižem ja u nebesa, naravno da su to krševi kad većina gazi treću deceniju
al da se toliko kida to nije tačno, verujem da ima kvarova i da je neko imalo loše sreće pri kupovini pa je uzeo groba kojem sve fali
Kod mene je 5106 5 godina a ni jedan kvar menjača i diferencijala nije bilo... tek ove godine menjaću konusno tanjirasti jer je počeo da se čuje
a to je cifra od 200 eura + usporavanje menjača 100e
 
Poslednja izmena:
100ha ratarstva moze sa daleko manjim masinama da se radi, ali to je stvar organizacije kao i broja kultura koje se rade u koliko parcela itd. Svako zna svoje. U svakom slucaju bilo koji od 100-120ks ce uraditi tu povrsinu ako je NOV.
 
Opet se ne slazem sa tobom. Do sada si imao odrzavanja oko njega, ulagao si novac u njega. A ne radis ti sa njim 100ha, nego radis 50ha, plus imas i 577.
Onaj DX85 sto sam imao, vukao je masine isto kao 5100, ako ne i bolje. A sigurno trosio manje. A cenovno su isti.
Pa onda Massey onaj 690 sto sam gledao kod Pere u Radincima, moze ti odraditi sve sti ti radis sa tvojom Brenom, a ni on nije skuplji od 5106 za odrzavanje, ni za kupovinu.
 
Kad se vec pise o manama i prednostima kod IMT-a i Zetora, jedna stvar me znaima, a to je blokada ili spera prednje vuce, ja imam imt 577 dv stari tip i kod njega mi je jedna od vecih mana nedostatak blokade prednje vuce jer cesto radim u velikim nagibima i kad samo jedan tocak koji je manje opterecen vuce realno nema neke velike pomoci od prednje vuce. E, sad me zanima kako to funkcionise kod Zetora, koji je modeli imaju i kako se ona ukljucuje?
 
Slažem se sa bojćetićem ja imam traktor od 160ks a radim oko 150ha ali bolje da sam uzeo manji od od 120-130 ks da bi vukao priključne mašine koje može vući i traktor od 105 ks da bih mogao da radim sa dva traktora 2 teške operacije u isto vreme,a polovan bi uzeo samo ako bi imao 1 ili 2 radnika još jedna stvar je ako ste majstori mehaničari ja bih uzeo na tu površinu polovan ali pošto nisam samo nov dolazi u obzir jer ako neću da dam te pare prodavcima traktora onda ću da dam prodavcima delova i majstorima.Kod mene je zastupljno tropolje(pšenica,kukuruz i suncokret) a oko broja traktora 3 su sasvim dovoljna i radim SAM a sin kad dolazi sa faksa mi pomaže i moj drug koji radi 15 jutara zemlje koji nema ništa od mehanizacije i zaposlen je kao doktor.za tu površinu su potrebni jedan traktor oko 90 ks laki poslovi jedan od 100 pa do maks 120 ks devojka za sve do može sve da radi i jedan trakor od 160 ks i sve stižem na vreme a desi se da radim i neke usluge kao što su prskanje,bacanje veštaka oranje i tanjiranje.Imam poznanike koji rade 95 ha sa 1 traktorom od 90 i dva od 105 ks sve stižu na vreme ko od šale ali njih je troje non-stop bukvalno svakome ide po 1 traktor.
 
Manjeviću
Ne dižem ja u nebesa, naravno da su to krševi kad većina gazi treću deceniju
al da se toliko kida to nije tačno, verujem da ima kvarova i da je neko imalo loše sreće pri kupovini pa je uzeo groba kojem sve fali
Kod mene je 5106 5 godina a ni jedan kvar menjača i diferencijala nije bilo... tek ove godine menja ću konusno tanjirasti jer je počeo da se čuje
a to je cifra od 200 eura + usporavanje menjača 100e
+ ruke par stotina evra...
 
E, ti povoljni majstori ce ga odlicno sklopiti, tada nece nista kidati.
Pa ti onda uzmi i rasklopi ceo traktor, detaljno ga pretresi. I nemoj da racunas ruke, posto radis ti.
Pa valjda treba kupiti masinu da ne radis ni ti ni majstor. A ne svake zime u slobodno vreme da se rasturaju diferencijali.
Ti volis IMT a vise nego oci svoje.:osmeh:
 
E, dobro je kad su se Galicije i Zarkovmali zahvalili, a na net-u samo gledaju snimke traktora i kombajna.:haha:
 
Nazad
Vrh