Slobodna diskusija o traktorima

Ja sam hocu da prodam Zetora 6011 i kupim 577. Da je 7711 jeftiniji, kupik bih njega. Ali za sumu je Zetor sigurno bolji od 577, Zetor 6945, ili ako mislis dati vise para 7045, sa zadnjim gumama 16.9. Moze povuci dosta tereta.
 
@ BabaRada, ako si vec sa R 60 terao 10m cerovine nije mi jasno zasto sad trazis jaci traktor da teras 10m drva po asfaltu? Bas sam se zacudio, ali reko da se ne mesam mnogo. Po asfaltu 10m drva kod mene ljudi vucu godinama sa C 355/360, ja nisam probao, ali vidim da ljudi rade, tako da i nije za to potreban neki mnogo jak traktor. Izvlacili smo prosle sezone po 5,6 pa i 7m drva na dobrim usponima i spustali niz brdo samo treba tvrda podloga. I koji god traktor od ovih do sada navedenih da kupis pozeljno je da ti prikolica za 10m drva bude sa kocnicama. Ipak su to veliki tereti za te traktore i za neke velike nizbrdice i lose puteve. Pa se desi da traktor dobija sanke ili te u krivini zabaci prikolica jer je mnogo teza od traktora i tako to.
 
u poljoprivredi izmedju rajke universala zetora IMT na prvom mjestu! uvijek znaci uvijek!! izmisljen je za to! a sto se tice sume samo Zetor od svih navedenih. svako iskusan ce se slozit samnom.
 
Bio je u Krusevcu jedan Deutz 6806, bez kabine sa ramom. Cena je bila 6000e, to isto ne bi bilo lose za sumu.
Jos samo da dodam, da ako planiras i da transportujes drva traktorom, onda je tu Zetor jak potrosac.
 
nije los IMT 577. daleko od toga. ali stari tip kocnica je nesiguran totalno. uradi ih nove i koce ko lude, poslije 10 dana teske eksploatacije i jednoosovinke sa 10ak metara drveta propisa semering i pokvasi lamele i kocnica nemas nikako!! to je problem! nije vrijedno glavu da izgubis.
577, nisi los lik ali ipak nisi dozivio svakojaka cuda sa svakakvim ragama i nosio glavu u torbi na istim cim mislis da su kocnice na 560 577 i slicnim dobre. one nisu ni za k. imam 560 sa takvim kocnicama. uradio sve po ps i kocio ko auto. sad zimus izvlacio stajnjak i propisa semering lijevog tocka i on koci samo na ledu. valja opet raspokat jednu stranu kupit lamele sve prat redom da koci. a u sumi se to moze desit kad se najmanje nadas. pocnes se spustat a ono prc ode mast u propast.
Vjerojatno jer si mjenjao semeringe samo mi smo komplet ležaje i semeringe sve i niš ne piša za čudo.
Neznam meni koče i u šumi kada stisnem drže .
Sam sam ih radio evo par godina i drže.
Osim toga ime nezavisnu ručnu koja pomogne da kočnice otkažu.
Puno sam slika stavio iz rada s traktorom i koje ture smo vukli zbilja ljepo ide.
I onda mi neko tu priča da sam zakačio za slikanje i tako.
Kad smo kupili traktor nije mogo ni prazan da se vuče po šumi, odkad ima mitas radijalke gore ne da ide kad guma kopa on poskakuje.
Ide kud hoće bez problema napravio je kod nas a bar preko 800 metara drva sad je samo u šumi s ovim strojem isto mogu reći stroj .
Ovaj služi za cjepanje i rezanje drva .
Sedmica izvlači zastava odvozi i to je to.image free hosting
 
Vukao sam ali veliko je opterecenje, sporo izlazis, sporo se spustas. Kazem ja bih najradije uzeo tu 76 dv ako prodam ovu i sa nekim stekom da se skrpim :)
Mnogo bi lakse i izvlacila to i spustala. Ipak je teza, duza, ima 4 tocka koji koce a i necu da razmisljam dal cu se zaglibiti u sumi ako nije bas idealno vreme :)
Jos nesto, nema te prikolice od 10m koja se moze voziti po sumi, nemas gde da zavedes ako je dugacka a ako ide u visinu preturas pod garancijom.. Znaci mora 2 po 5-6m, izvuce se jedna po jedna pa se kace.
 
Prvo da se slozim sa tobom da prikolica od 10m drva nije za sumu. Medjutim ti si napisao da si toliko spustao niz neku provaliju, ako se ne varam pa sam pomislio da je bilo u sumi, a realno mozda je bila i livada.
Moj teca ima R 76 DV, kupio je novu i sa njom obradjuje zemlju, a bas dosta radi i po sumi. Pre nje je imao R 65 i sa njom je vuko kamionsku prikolicu dvoosovinku i 12m drva po asfaltu, ali je prikolica bila bez kocnica i jednom je umalo nastradao kad ga pojurila i izbacila sa puta i prevrunula traktor. Posle je kupio ovu DV, ali ni sa njom vise ne vuce toliko bez kocnica, jbg platio je skolu.

Ne znam da li si video da imamo i temu o sumarstvu? Ako imas neku sliku iz sume ili vitla i sumskih prikolica, mozes tamo da postavis.
 
Jel mi moze neko objasniti zasto neki traktori imaju veliku podiznu moc hidraulike. Naprimer on ima podiznu moc 7-8000kg, a sam traktor tezak 4500-5000kg, ne razumem cemu to? Da li zbog brzeg dizanja ili zasto?
Naprimer moj traktor ima vecu podiznu moc od nekih jacih traktora, a nosi manje masine.
Isto sam na Massey traktorima primetio da bas imaju veliku podiznu moc.
 
Ma najavili mi se na neki za Zetora, pa ako prodam njega mozda ce biti pazara.
A sutra idem do Smederevske palanka, pa cu usput da bacim pogled, zanimljiv mi.
 
Znam traktor, covek hoce da kupi nov traktor, pa ovaj prodaje.
Proverena mu turbina, pumpa, menjane dizne,menjani semerinzi prednje vuce... Covek ga je odrzavao solidno ali resio da kupi nov oko 100-110ks. Malo je radio sa kasikom kod njega, cak mislim da je remontovao hidrulicnu pumpu ali nisam siguran.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Rece on meni da treba da mu stigne nov Hatat.
Bezim od traktora sa kasikom, posto su uglavnom napravili dosta radnih sati i uglavnom su dosta povoljni i kod nas i u inostranstvu. Ali cu ovaj ipak pogledati. Ipak je sa kasikom koja vredi 1500-2000e, ima nove gume. A cenu je jos spustio. Postavicu sutra neku sliku.
 
Mislim da nije los traktor. Ako te zanima jos nesto oko njega pitaj slobodno znam dosta o tom traktoru, dobar sam sa vlasnikom.

Poslato golubom pismonosom
 
Interesuju me vasa misljenja u vezi Imt 5136 polovnom traktoru, koje su njegove dobre, a koje lose osobine? Koji se kvarovi najcesce desavaju i na sta bi trebao da obratim paznju prilikom kupovine?
 
Nazad
Vrh