Slobodna diskusija o traktorima

Powershift rules...sve ostalo je prelazno resenje....

Sto se tice samih rusa ili bilo kog traktora, za sve vazi da treba vreme da se na neke stvari naviknes. Posle to sve postaje rutina.

Traktor koji se ne kvari, postoji u ugri zvanoj farming sim 15....
 
Sve se kvari, ali od 2007 ovom 1025 je ovo treci remont. Ajd da kazemo da prva dva su bila sa polumajstorima koji nisu obracali toliko paznju na sitnice koje su posle opet izazivale kvarove. Sada su vlasnici spremni da mu daju poslenju sansu. Moguce da su rucice iskrivljene ne znam izbegavam da vozim MTZ. 820 mi se vise dopada i onaj menjac mi je smisleniji od ovog na 1025.
 
Molio bih za pomoc oko odabira traktora. Naime, vozim staru Rakovicu 60. Koristi se pretezno u sumi, za secu drva.
Radi posao ali bih uzeo nekog duplaka, malo jaci da bude ali nesto preterano jer treba se provlaciti a sa ogromnom kabinom je to teze.
Kod nas se u sumi mahom voze rakovice jer su okretne, umeju da povuku a i imaju odlicne kocnice tako da 75 % cine one.
Razmisljam se oko imt 577 , rakovica 76 dv ili belarus 82. Ako moze neko da me posavetuje sta je bolje bio bih mu veoma zahvalan. :)
Znam odredjene mane kod svih ali cenio bih objektivnost a ne jedan valja ostali su dno.. Znaci meni traktor treba za sumu , ne za njivu to je glavni kriterijum i dupla vuca. Dolaze u obzir i drugi proizvodjaci samo da su slicne snage i cena. Hvala unapred. :)
 
Molio bih za pomoc oko odabira traktora. Naime, vozim staru Rakovicu 60. Koristi se pretezno u sumi, za secu drva.
Radi posao ali bih uzeo nekog duplaka, malo jaci da bude ali nesto preterano jer treba se provlaciti a sa ogromnom kabinom je to teze.
Kod nas se u sumi mahom voze rakovice jer su okretne, umeju da povuku a i imaju odlicne kocnice tako da 75 % cine one.
Razmisljam se oko imt 577 , rakovica 76 dv ili belarus 82. Ako moze neko da me posavetuje sta je bolje bio bih mu veoma zahvalan. :)
Znam odredjene mane kod svih ali cenio bih objektivnost a ne jedan valja ostali su dno.. Znaci meni traktor treba za sumu , ne za njivu to je glavni kriterijum i dupla vuca. Dolaze u obzir i drugi proizvodjaci samo da su slicne snage i cena. Hvala unapred. :)


577 je dobar za šumu pogotvo dv samo ako ima dobre gume s lošim gumama to nije to.
To ti ogu reći osobno jak je može puno povuć imaš dobar raspored brzina , ako si noramalan imalo držiš do stroja samo radiš.
Mi na njemu imamo krpana 5 tona i ljepo se slažu.
Kod njega je dobro jer je širok pa je stabilan , težak ne diže ga puno.
Sve u svemu za taj cjenovni rang odličan
 
Radio sam zajedno sa jednim covekom koji ima 577 dv. Doduse bile su celave gume ali zadovoljan sam njegovom snagom, bas mi je zapao za oko. Kazu da hoce kod njih da strada nesto prednja vuca, znas li sta o tome? Za kocnice znam da im nisu bas najbolje al dobro.
Kazi mi jel izdrzljiviji motor od imr ili su to isti motori kao sa r 76?
 
577 je dobar za šumu pogotvo dv samo ako ima dobre gume s lošim gumama to nije to.
To ti ogu reći osobno jak je može puno povuć imaš dobar raspored brzina , ako si noramalan imalo držiš do stroja samo radiš.
Mi na njemu imamo krpana 5 tona i ljepo se slažu.
Kod njega je dobro jer je širok pa je stabilan , težak ne diže ga puno.
Sve u svemu za taj cjenovni rang odličan
Cenovni rang?Kod nas je dobar duplak novog tipa (86to pa na dalje) 7-8000e.Po meni te pare ne vredi.Jeste odličan ali te pare nikako.Kupis dve 82ke za te pare u dobrom stanju a isto odrade.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
BabaRada, moj ti je predlog da ostanes i dalje na IMR-u. Uzmes lepo 65-icu duplakinju i Bog da te vidi. Ove 76 se retko nalaze, a i kad se nadje bude skupa samo tako. Ja sam bio u istoj dilemi kao i ti pa sam se dosta raspitivao i gledao kod ljudi i citao po forumima. Na IMR imas neunistiv menjac koji nikom nije izbacio sto je bitno za sumu, imas odlicne kocnice koje su pouzdane, a i to je bitno i dosta je okretna i nije mnogo glomazna.
MTZ 82 je dosta glomazan i neokretan pa se meni licno zbog toga ne svidja.
IMT 577 je takodje dosta glomazan i neokretan, a ima i problem sto hoce da izbaca iz 4. brzine i lose kocnice. Traktor bez kocnica ti nije za u sumu. Jedino ako mozes da priustis noviji tip sa spoljnom hidraulikom i mokrim kocnicama, onda nije lose resenje.
Universal 550 DTC je se odlicno pokazao po ovim skrkolijama kod mene. Slicne je snage kao R 60, ali ipak duplak, nije glomazan, mali potrosac, izdrzljiv samo tako i moze dosta da potegne.
Mnogo je ljudi ovde zadnjih godina iskupovalo za u sumu Torpedo 75-ice i 90-ke duplake, a i ja sam imao volju, ali bolje sto nisam. Pazi i ti da se ne zeznes. Bukvalno svi oni su morali da otvaraju menjace i diferencijale i u samom startu su ulagali od 500 do 1000 evra. Pa onda nervoza i stres kad mu u sred sezone u planini ponovo stane zbog menjaca. Mnogo su mekani, a delovi skupi i to nije za u sumu.
Tako nekako ispada da ti je R 65 ili R 76 sa DV najbolje resenje.
 
Hvala na preciznom odgovoru. Hteo bih samo ako neko vozi 82-u u te svrhe da podeli mišljenja. :)
Čuo sam da je valjda mnogo bolji onaj noviji sa ravnim prednjim mostom? U cemu je razlika?
 
@ Babarada Mozes pogledati i nekog Zetora duplaka, ako koristis vitlo, on ti je najbolje resenje, zbog brzina kardana preko menjaca. Mislim da bi ti 6945, bio dobar traktor za te poslove.
 
Da, imam jako vitlo i hteo bih da uzmem jaču mašinu sa duplom vučom. Izbacim 2 petice na asfalt i vučem 10m odjednom. :)
Za te stvari su mi bitne i kočnice jer treba to zaustaviti.
Videću sa čime se najviše uklapam a da završava posao.
Hvala na odgovorima!
 
Radio sam zajedno sa jednim covekom koji ima 577 dv. Doduse bile su celave gume ali zadovoljan sam njegovom snagom, bas mi je zapao za oko. Kazu da hoce kod njih da strada nesto prednja vuca, znas li sta o tome? Za kocnice znam da im nisu bas najbolje al dobro.
Kazi mi jel izdrzljiviji motor od imr ili su to isti motori kao sa r 76?

Isti motor prva vuča neće da ode ja neznam šta sam radio s njime pa ništa jedino ljudi izgleda zaborave ugasit ju na cesti pa onda polome .
Kočnice kad se slože dobro kočiti ce solidno.
Nemoj da slušaš svakakve koji nisu ni vozili takav traktor tu baljezgaju.


- - - - - - - - - -

Cenovni rang?Kod nas je dobar duplak novog tipa (86to pa na dalje) 7-8000e.Po meni te pare ne vredi.Jeste odličan ali te pare nikako.Kupis dve 82ke za te pare u dobrom stanju a isto odrade.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока

Gle jbg cijena nam je svima problem i ja bi 549 dv al kad vidim cijenu ladim se a za novog nisam imao.
Tako nam je svima
 
BabaRada, moj ti je predlog da ostanes i dalje na IMR-u. Uzmes lepo 65-icu duplakinju i Bog da te vidi. Ove 76 se retko nalaze, a i kad se nadje bude skupa samo tako. Ja sam bio u istoj dilemi kao i ti pa sam se dosta raspitivao i gledao kod ljudi i citao po forumima. Na IMR imas neunistiv menjac koji nikom nije izbacio sto je bitno za sumu, imas odlicne kocnice koje su pouzdane, a i to je bitno i dosta je okretna i nije mnogo glomazna.
MTZ 82 je dosta glomazan i neokretan pa se meni licno zbog toga ne svidja.
IMT 577 je takodje dosta glomazan i neokretan, a ima i problem sto hoce da izbaca iz 4. brzine i lose kocnice. Traktor bez kocnica ti nije za u sumu. Jedino ako mozes da priustis noviji tip sa spoljnom hidraulikom i mokrim kocnicama, onda nije lose resenje.
Universal 550 DTC je se odlicno pokazao po ovim skrkolijama kod mene. Slicne je snage kao R 60, ali ipak duplak, nije glomazan, mali potrosac, izdrzljiv samo tako i moze dosta da potegne.
Mnogo je ljudi ovde zadnjih godina iskupovalo za u sumu Torpedo 75-ice i 90-ke duplake, a i ja sam imao volju, ali bolje sto nisam. Pazi i ti da se ne zeznes. Bukvalno svi oni su morali da otvaraju menjace i diferencijale i u samom startu su ulagali od 500 do 1000 evra. Pa onda nervoza i stres kad mu u sred sezone u planini ponovo stane zbog menjaca. Mnogo su mekani, a delovi skupi i to nije za u sumu.
Tako nekako ispada da ti je R 65 ili R 76 sa DV najbolje resenje.
ovaj post je 100% na mjestu samo bih ja dodo da je zetor najbolje rjesenje. od svih traktora u cjenovnom rangu ima najvisu poteznu moc. kocnice extra koce sa prvom vucom nema problema i slicno. dobri motori dobri mjenjaci. ni blizu ko ursus sto se tice iskakanja reduktora i slicno. problem kod zetora je blokada koja je skoro an svakom poderana i samo cvakti kad pritisnes, hidraulika hoce da cupka. ali se da naci kulturan primjerak bez tih mana(dotrajalosti) radis sa vitlom preko brzina od 200 tinjak okretaja kardana do 1200. nisam siguran u obrtaje ali tu je to. a ti hoces bez kabine. zetor 7245 bez kabine citavih 8 hiljada eura. toliko hoce za 577 stari tip. a 577 za sumu nula sto se tice kocnica ostalo sve kako bog zapovijeda. a da trazis novi tip 577 sa mokrim kocenjem i vanjskom hidraulikom vec prelazi u drugu klasu traktora (same landini international i slicni)
 
ovaj post je 100% na mjestu samo bih ja dodo da je zetor najbolje rjesenje. od svih traktora u cjenovnom rangu ima najvisu poteznu moc. kocnice extra koce sa prvom vucom nema problema i slicno. dobri motori dobri mjenjaci. ni blizu ko ursus sto se tice iskakanja reduktora i slicno. problem kod zetora je blokada koja je skoro an svakom poderana i samo cvakti kad pritisnes, hidraulika hoce da cupka. ali se da naci kulturan primjerak bez tih mana(dotrajalosti) radis sa vitlom preko brzina od 200 tinjak okretaja kardana do 1200. nisam siguran u obrtaje ali tu je to. a ti hoces bez kabine. zetor 7245 bez kabine citavih 8 hiljada eura. toliko hoce za 577 stari tip. a 577 za sumu nula sto se tice kocnica ostalo sve kako bog zapovijeda. a da trazis novi tip 577 sa mokrim kocenjem i vanjskom hidraulikom vec prelazi u drugu klasu traktora (same landini international i slicni)

Smiješan si s tim da je 577 nula za šumu kočnice samo vama ne rade.
I 577 je jači u šumi od zetora em je zetor pretežak diže ga uske gume tako da sedmica je bolja .
I to sam se uvjerio gdje smo mi izvlačili tuda zetor nije mogo s lancima tako da nepričajte bajke
 
Odlično sto smo se svi uključili. :)
Iskreno nisam vozio 577,samo sam ga gledao. Izvuko je 2 ferge zaglibljene a svi su bili pod teretom.
Što se kocnica tice, imr sam spustao niz provaliju sa 10m cera, staje u mestu bez ikakvih problema.
Nešto najgore za traktor koji radi u sumi je da izbacuje menjac ili reduktor pod opterećenjem. U tim situacijama ako nemaš brze ruke ode glava tako da mi takvi traktori ne padaju na pamet.
 
nije los IMT 577. daleko od toga. ali stari tip kocnica je nesiguran totalno. uradi ih nove i koce ko lude, poslije 10 dana teske eksploatacije i jednoosovinke sa 10ak metara drveta propisa semering i pokvasi lamele i kocnica nemas nikako!! to je problem! nije vrijedno glavu da izgubis.
577, nisi los lik ali ipak nisi dozivio svakojaka cuda sa svakakvim ragama i nosio glavu u torbi na istim cim mislis da su kocnice na 560 577 i slicnim dobre. one nisu ni za k. imam 560 sa takvim kocnicama. uradio sve po ps i kocio ko auto. sad zimus izvlacio stajnjak i propisa semering lijevog tocka i on koci samo na ledu. valja opet raspokat jednu stranu kupit lamele sve prat redom da koci. a u sumi se to moze desit kad se najmanje nadas. pocnes se spustat a ono prc ode mast u propast.
 
zetor je tvrdja masina. kabina spejs satl naspram svakog IMT, malo jaci potrosaci ali se to i ne osjeti kad je sve ostalo bolje. samo im zamjeram na plivajucoj hidraulici i sporom rikvercu. pisem za 11/45 i prvu 40 seriju :osmeh:
 
Rus 82 nije los za sumu. To je mazga od traktora. Robustan, cvrst, jak i sto je bitno odrzavanje je jeftino. Jedan godinama eradi sa njim i zadovoljan je.
Ako nema preteranog "silovanja" menjaca ni Brena (IMT 5106) nije los izbor. Tezak i masivan traktor. Na kocnice se ne zale:osmeh:.
Ali ako treba neki manji okretan traktor, onda stariji FIAT tj. Univerzal, ali duplak. Prijatelj ima tog starog FIATa. Oko 50 ks, 4 cilindra i menjac imaa samo jednu rucicu. Traktor je bas okretan i sposoban. Iako nema hidraulicni volan, veoma lako se mota jer zglobovi nisu na bolcnama, negona kuglama. Kod nas je iz sume gde bi traktor bez prednje vuce u tim uslovima i sam jedva izasao iznosio po 3 kubika drva. Propinje se prednji kraj, medjutim nadje se neko pametan pa sedne na haubu da ga optereti i izadje. To malo cudo me bas iznenadilo:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh