Slobodna diskusija o traktorima

Kupio sam taj traktor.Sutra stiže kući pa idu i slike.Po meni dobar i mali potrošač ali da je zakomolikovan menjač jeste.Inace je stari tip (Novi ali 74to godište)al je kabina od novog tipa.


Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Nista strasno, vremenom ces se navici. Kod njega su ako ne gresim dve rucice menjaca. Jedna je napred-nazad, a druga reduktor i brzine.
 
Na jednoj su samo brzine i one puzece a na drugoj su brze,spore i rikverci.Ma navikao sam se posle prve vožnje ali mi nikad nije bilo jasno zašto toliko komplikuju te ruske menjače...

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
8a8daedeac9aa23da0d130b3a7c9e12e.jpg

Lepo vreme, pa da se ne dangubi. Duva u sistem za hlađenje, dihtung dobar a na jednom od ventila na prvom cilindru ima kamenca. Odneta glava na kibicovanje.
 
Poslednja izmena:
Onaj menjac i reduktor ko smisli stvarno nije normalan. Mozda se dan pre toga napio votke dok nije pao u kanal. Vozio sam sve moguce masine i takvo resenje nikada nisam video.
Ne znam kakav je u 105-ici nisam je vozio ali 82-jka sa klasičnim menjačem +reduktor zec kornjača ,da vidiš kakva je milina sa tim raditi, ko ga osmisli svaka mu čast. Brzina kolko voleš za sve operacije i u bilo kakvim uslovima.
 
892 je za 1025 pila prava.

Kako za sta,105 menjac za njivu savrsen,brzine rasporedjene na 1 km/h,prenos snage daleko bolji nego na menjacu 820/892,brzine ne diram,ceo dan radim samo redukto napred-nazad.brzine sinhronizovane,reduktor ne,ali uz uvezbavanje par dana kada je stigao nov,ceo dan se radi da ne pusti ni najmanji zvuk.hidrauliika daleko jaca,kardan prednje vuce bez problematicnog medjukucista.892 je ni za 2 ni za 3 brazde,za transport dobar,brz.105 nosi 3 glave uvek,nezavisno od uslova,tezi je 600kg od 892,transport ko nije vest za prebacivanje rangova nije za njega.
 
srdjan7
...i vezano za 1025 stavis uske tockove i radis medjured bez problema i ujedno imas univerzalan traktor,za sve operacije!
Jedina mana je udobnost,to je lose i za to prihvatam kritike za taj model traktora za ostalo manje vise zavisi od coveka ...
 
1025 je spor. Zavisi na kom gasu gledas. Poredjenja NH iste snage na 1700 rpm ide 31km/h u najvecem rangu sa 480 gumama, a 105 na istom gasu ide ispod 25km/h. Udobnost je uzasna i ne mogu da se naviknem na te rucice. U nekom polozaju ima da se menjac i reduktor sudaraju rucice... Mislim da je to u plozaju prva brzina u 4 rangu. Takodje i menjac ide 2-1-3-4. Neobicno a zasto nije moglo kao sav normalana svet 1-2-3-4
 
1025 je spor. Zavisi na kom gasu gledas. Poredjenja NH iste snage na 1700 rpm ide 31km/h u najvecem rangu sa 480 gumama, a 105 na istom gasu ide ispod 25km/h. Udobnost je uzasna i ne mogu da se naviknem na te rucice. U nekom polozaju ima da se menjac i reduktor sudaraju rucice... Mislim da je to u plozaju prva brzina u 4 rangu. Takodje i menjac ide 2-1-3-4. Neobicno a zasto nije moglo kao sav normalana svet 1-2-3-4
To Bojceticu nije tacno sto si izneo za ukrstanje palica(iz nekog razloga se to desava tamo,ili su iskrivljene)-a u transportu obicno vozim 30,a to bude oko 1900 obrtaja motora(35 pun gas~2220) Neudoban jeste.
 
Ja imam 1025 i,onako,prilicno sam zadovoljan tim traktorom.Sto se tice rasporeda brzina,"radne" su mu po mom misljenju odlicno rasporedjene,a ono sto me strasno nervira je prebacivanje iz treceg u cetvrti rang.Vozio sam kamione kod je bilo neophodno pritisnuti dva puta kvacilo da bi se prebacilo iz jedne brzine u drugu(ponekad jos i sa medjugasom) i to mi je odlicno funkcionisalo,ali kod ovog traktora nema sanse da prebacim da ne zakrci bar malo.E,sad,moguce da je neki problem do korpe,lamele,ne znam...
Ostalo sve na traktoru je zadovoljavajuce sto se tice mojih potreba,zahteva i povrsine zemlje koju radim.

...ne mogu da se naviknem na te rucice. U nekom polozaju ima da se menjac i reduktor sudaraju rucice... Mislim da je to u plozaju prva brzina u 4 rangu. Takodje i menjac ide 2-1-3-4. Neobicno a zasto nije moglo kao sav normalana svet 1-2-3-4
Kod mene se te rucice nikad ne dodiruju,(moguce da je na tom sto si vozio kriva neka rucica ili se nesto raštelovalo) a raspored 2-1-3-4 je zanemarljiva mana ovog traktora :ppozdrav:
 
Na taj traktor i na bilo kog drugog rusa se treba privici i tada se moze doneti neki objektivni sud a ne sesti jedanput i reci ne valja.
 
Kako za sta,105 menjac za njivu savrsen,brzine rasporedjene na 1 km/h,prenos snage daleko bolji nego na menjacu 820/892,brzine ne diram,ceo dan radim samo redukto napred-nazad.brzine sinhronizovane,reduktor ne,ali uz uvezbavanje par dana kada je stigao nov,ceo dan se radi da ne pusti ni najmanji zvuk.hidrauliika daleko jaca,kardan prednje vuce bez problematicnog medjukucista.892 je ni za 2 ni za 3 brazde,za transport dobar,brz.105 nosi 3 glave uvek,nezavisno od uslova,tezi je 600kg od 892,transport ko nije vest za prebacivanje rangova nije za njega.

Da, raspored je jako dobar, tu nema šta. Samo ipak treba priznat (nisam taj traktor nikad vozio, al jednog svaki dan pratim ispred kuće u transportu) da je za transport ipak malo kompliciraniji od 18x4 mjenjača. Premda, kako kažu, na ruski mjenjač se treba naviknit i to ide. Ja na 892 18x4 šaltam bez krčanja i gore i dole, jasno uz dosta pažnje, prakse i volje. Dok kod mase njih to ide samo krrrr, krrrr.... Što se tiče 892 i oranja ide on sa tri brazde, ako ne 3x14" onda 3x12" vuče di god. Jesenas sam, između ostalog, orao repište suvo i tvrdo ko beton sa Kverneland LI okretačem 3x12" (inače je meh. vario 12"-16") i ide ruja samo tako. Kad mu je teško umjesto 4. ide 3., a i zahvat se mjenja ovisno od uvjeta oranja od 12" do 14". A na cesti... na cesti samo lijevi žmigavac i gaaas, nema mu ravnog. Jasno prednji trap mora bit cakum pakum utegnit inače znoj izbija po čelu samo tako, kile idu dole još bolje, nervoza samo taka, živci ko šlajder guma napeti... :osmeh:
 
Nazad
Vrh