Slobodna diskusija o traktorima

tacno je sve ovo sto si ti napiso. ali su ostali zapeli da je jaci na 12 nego na 11. sto nije tacno. naravno u svemu jedno dobijes drugo izgubis.
a sto se tice rajke mogu isto to napisat za poznanikovu rajku na 14kama. lose bas lose. i sam prizna dok je imala 16ke da je bila masina i da blokadu nije koristio sem teskog gliba. ali pare cine cuda. ajde malo jeftinije 14ke nema to previse razlike a ono dosta pokvari.
 
Ja sam na 539 jednom stavio nove kineske 11.2-28" koje su iz nekog samo Kinezima poznatog razloga bile tačno velike i široke kao svaka druga 12.4-28" (provjerio mjere po tablicama, premjerio gume)samo da se prenesem dok ne kupim druge i zaprepastio sam se koliko je sposobniji sa njima. Kada su se te kineske raspale nakon dvije godine (plaćene 100E obje nove tako da su se opet isplatile) vratio sam one stare 11.2-28" i nosio ih dvije godine dok nisam kupio nove 12.4-28 od Cultora. 539 ne ore sem ako je nešto malo da se odore ili jedna baš mala parcela od 2000m2 koja je preuska za Zetora ali zato radi sve ostalo (prskanje, špartanje, sijanje, transport, koševina............) i sa većim gumama je osjetno sposobniji. Nije tu toliko stvar u visini gume, razlika je dosta mala ali je 12.4" šira guma i bolje hvata, posebno Cultor kod kojeg je ripna više poprečno postavljena za razliku od Trayal kod koje je ripna jako "oštro" postavljena. Sa ovim kineskim sam imao priliku da dvije godine isprobam rad sa većim gumama i razlika je kao nebo i zemlja. Na klizavom daleko bolje vuče a posebno je interesantno da mnogo bolje ide u rikverc. Cultor koje sam sad uzeo imaju zas oko 4cm dublju ripnu od kineskih koje sam imao tako da će one još bolje poslužiti.

- - - - - - - - - -

Valja mi ga otic pogledat za vikend pa cu vidjet sta ce bit :D

Pogledaj i ovaj dok nije otišao

http://www.olx.ba/artikal/20405232/renault-75-34-mwm-fendt-motor/#pitanja
 
Bas sam vidio da je ubacio ali mi se nesto ne svidja posebno. Ovaj je mozda cak i skuplji od onog Fiata gore a negdje sam procito da su dijelovi za Reno skupi. Danas cu na selo pa cu ocu pokazat sta ima traktora pa nek odluci, ipak on ce 90% vremena radit na tom traktoru men ostaje zetor ko i do sad :D i ako vidim dobro ovaj je nesto koroziro oko prve glave a vidi se i linija iza bos pumpe :sta:
 
Pa povoljan je nije skup samo PH je makar 1000€, nije mi samo jasno za koliko on kupi da ga dovuce proda i zaradi. Kad gledas po oglasima njihovim cijene su astronomske :/
 
Traktor pravo dobro izgleda, nema mu mane ovako gledan na slikama ai PH dosta vrijedi makar da preneseš nešto sa njom, za grn, da odneseš dvije mašine u polje ako ti je daleko...

Održavanje Renault-a dodje kao i održavanje Fendt-a. Motor je MWM kao kod Fendt-a, prednja vuča i transmisija je ZF kao kod Fendta, hidraulika (pumpe) su vjerovatno Bosch, ne znam za zadnji most, sigurno da nije jeftino ali kod zapadnih traktora sve je to u pet deka, nijedan nije jeftin za održavati...Na kraju, ni sam Zetor ne bi bio baš jeftin kada bi se ugradjival baš originalni dijelovi a ne mala privreda kao što se kod nas prodaje.

Inače ovi Renault traktori su neobično sposobni za svoju snagu, meni je par puta orao poznanik za 751.4, bukvalno isti kao ovaj 75.34 (ista snaga) sa trobrazdnim obrtačem 3x14" i radio silažu godinama, ladno da se zakuneš da ima više od 80KS kako je jak. Takodje su jako okretni, ima ajnšlag kao stari Mercedes.
 
Znam, zato sam i napisao. U mnogo prilika sam vidio 751.4 kako radi a ima isti motor kao i ovaj sa oglasa i isto ima 70KS. Sa svojih 70KS djeluje mnogo sposobniji nego da ima 80.
 
Eh ovako danas sam gledo hurlimana 358 zracno hladjenje. Kabina nije fabricka pa pod nije odvojen od mjenjaca. Eh ru se komplikuje. Mjenjac u brzinama bruji ali ne calaka nista. Jedino ne bruji kad su obje rucice na leru. Cim ubacim nazad ili naprijed pocinje da se cuje iz motora. Ima li kakav filter na hladjenju motora? Il on uvlaci direktno zrak pa hladi. Motor je dobar samo sto se cuje mjenjac u svakoj brzini. Napolje kad se izadje ne cuje se nista.
Onda gledo sam MF 365 al nisam skonto kako se koristi kornjaca i zec? Mjenjac je powershift 18 brzina

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
nema nikakv filter na hladjenu motora. neki motori imaju mrezicu da ne usisa goluba a neki ne. za ostalo ti ne bih znao rec.
 
A ima li centrifugalni filter na turbini?Video sam na jednom KHD motoru kako izgleda taj filter i kako se čisti.
 
Poslednja izmena:
Nemoj bezati od motora sa vazdusnim hladjenjem. Imam dva ruska traktora na kojima su motori sa vazdusnim hladjenjem I nikakvih problema sa njima. Ako ima jos I hladjenje ulja to mu je plus. Nemas hladnjak, termostat, vodenu pumpu, zimi istakanje vode ako nije antifriz u sistemu... Celokupno odrzavanje ti je par puta leti isprati peracem ili izduvati kompresorom.
 
Ja sam na 539 jednom stavio nove kineske 11.2-28" koje su iz nekog samo Kinezima poznatog razloga bile tačno velike i široke kao svaka druga 12.4-28" (provjerio mjere po tablicama, premjerio gume)samo da se prenesem dok ne kupim druge i zaprepastio sam se koliko je sposobniji sa njima. Kada su se te kineske raspale nakon dvije godine (plaćene 100E obje nove tako da su se opet isplatile) vratio sam one stare 11.2-28" i nosio ih dvije godine dok nisam kupio nove 12.4-28 od Cultora. 539 ne ore sem ako je nešto malo da se odore ili jedna baš mala parcela od 2000m2 koja je preuska za Zetora ali zato radi sve ostalo (prskanje, špartanje, sijanje, transport, koševina............) i sa većim gumama je osjetno sposobniji. Nije tu toliko stvar u visini gume, razlika je dosta mala ali je 12.4" šira guma i bolje hvata, posebno Cultor kod kojeg je ripna više poprečno postavljena za razliku od Trayal kod koje je ripna jako "oštro" postavljena. Sa ovim kineskim sam imao priliku da dvije godine isprobam rad sa većim gumama i razlika je kao nebo i zemlja. Na klizavom daleko bolje vuče a posebno je interesantno da mnogo bolje ide u rikverc. Cultor koje sam sad uzeo imaju zas oko 4cm dublju ripnu od kineskih koje sam imao tako da će one još bolje poslužiti.

- - - - - - - - - -

Radio sam s 539 s 12,4 i 533 12,4 koji jew zaklan još orginal motor i ide bolje nego moj s novim 11 samo se ukopava tako da vjerojatno ako s bratom stržim njemu na mc cormika idu moje 11 a ja po 12 .
A ionako imam motor od 542 gore snege mu neće faliti
 
A neki komentar za mjenjac? Ne bojim se motora .
@ZJ nisam vidio nikakav filter osim onog za zrak. Ima neke filtere hudraulike male 2 komada i ima od ulja.
Mjenjac malo ko zvizdi nezz kako da opisem taj zvuk

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
A neki komentar za mjenjac? Ne bojim se motora .
@ZJ nisam vidio nikakav filter osim onog za zrak. Ima neke filtere hudraulike male 2 komada i ima od ulja.
Mjenjac malo ko zvizdi nezz kako da opisem taj zvuk

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
Ako je bio hladan,jutros je bilo zima pa možda zuji kad miješa ulje,sad ej jako gusto.Možda mu se čulo ulje hidraulike,zuje cijevi dok se ne ugrije.
 
Da je hidraulika zujala bi bez obzira na brzinr. Izgleda da to sto mu je nije odvojena kabina prenosi sve :/
@zombie profil na piku IbroPolj mozda nije ubacen al ima

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
sto se tice zujanja ako prestane kad ga izbacis na ler je definitivno nesto osteceno/dotrajalo u mjenjacu. kabina ti je samo pomogla da to cujes.
 
Nazad
Vrh