Slobodna diskusija o traktorima

Pa ima sigurno jedno 10 000 sati. Ako ne i preko. Pise na satu 7500sati. Da nije toliko mator, mozda bi i poverovao u sate, zato sto je stvarno dosta ocuvan traktor, unutra je kao nov.
Jel znas ko moze da remontuje ta ramena? I koliko izlazi ta opravka?
 
Razmišljam da na fergu stavim 12,4 gume umjesto 11,2 pošto sad puca od snage pa bi bio sigurno jači a i brži malo
 
Brzi Da
Jaci Da

Zasto mali Tafe ima 12ke gume i svi kazu da je daleko jaci od naseg 539.Danas svaki 539 ima podesenu pumpu preko 2000 obrtaja sto je tih 42konja

Jedan jako kratak period ugradim gume 14ke na 565 da bi bio jaci,hvala bogu vratio sam se na 16ke pa sad radim kako bog zapoveda
 
Je jer sam probao 539 stari s 12 ljepo se čupa u brdo osjeti dok 11 samo propadaju.
Ima 42 konja i ide pjeva i viši bi bio malo
 
Bas kod nas u brdu na malom fergusonu 39 gume 12ke puno znace,jeste da se on malo ugusi na gasu ali iznese gde drugi sa gumama 11 ujede na gasu i samo slajfuje.Da nisam gledao uzivo nekoliko puta nebi verovao,ovako niko nemoze da me ubedi u suprotno a i sam sam osetio razliku u gumama na svom traktoru.
 
Sigurno svidile su mi se cultor agri baš imaju ljepe riže .
Morat cu provjeriti cijenu pošto za ove stare imam kupca da bratu prodam kupio nekog starog mc cormika
 
Da to je faktor koji muci nase stanovnistvo,novac,pa svi kupe manje gume manje para.Na 539 je fabrika ugradjivala gume 11-28 sto je stara dimenzija za danasnje 12.4r28,kasnije su stigle nove oznake ali se ostalo pri onom 11 a i jeftinije za fabriku.
 
Razmišljam da na fergu stavim 12,4 gume umjesto 11,2 pošto sad puca od snage pa bi bio sigurno jači a i brži malo
Ako je dobar motor obavezno stavi 12.4. ja sa, kupio nove za 533 11. i pokajao sam se a na 539 imam 12 i odlicne su,dosta je brzi i jaci u brazdi.razlika je na primer to sto negde nemoze da se ore 1brzom kod mene sa vecim gumama a sa manjim moze ali sve se to nadoknadi sa vecom gumom koja ima veci nagazni prostor i bolje ide. 542 nosi iste te gume a nije nimalo jaci i nista mu ne fali.
 
Da ja sam i ubacio motor od 542 tako ako on nosi mora i ovaj sad ima snage na pretek pa razmišljam o zamjeni guma i tako ce i biti.
Sad tražim koje da stavim
 
Brzi Da
Jaci Da

Zasto mali Tafe ima 12ke gume i svi kazu da je daleko jaci od naseg 539.Danas svaki 539 ima podesenu pumpu preko 2000 obrtaja sto je tih 42konja

Jedan jako kratak period ugradim gume 14ke na 565 da bi bio jaci,hvala bogu vratio sam se na 16ke pa sad radim kako bog zapoveda

traktor na vecem obimu tocka NIJE jaci!! a tafe je jaci traktor uopsteno od 539. cak je bilo polemike da ima vise od 42KS ko sto je deklarisan.
sirom gumom i vecom obimom traktor lase savladava odredjene prepreke ali to ne znaci da je jaci.
 
Bas kod nas u brdu na malom fergusonu 39 gume 12ke puno znace,jeste da se on malo ugusi na gasu ali iznese gde drugi sa gumama 11 ujede na gasu i samo slajfuje.Da nisam gledao uzivo nekoliko puta nebi verovao,ovako niko nemoze da me ubedi u suprotno a i sam sam osetio razliku u gumama na svom traktoru.
Sa ovim ''ugusi na gasu'' si demantovao svoj post prije ovog.

- - - - - - - - - -

traktor na vecem obimu tocka NIJE jaci!! a tafe je jaci traktor uopsteno od 539. cak je bilo polemike da ima vise od 42KS ko sto je deklarisan.
sirom gumom i vecom obimom traktor lase savladava odredjene prepreke ali to ne znaci da je jaci.
K'a u Njegosa.
I ne znam zasto se svi hvataju poredjenja ferge 539 i tafea 42, kada je ovaj potonji jaci za 3,5 ks i skoro 200kg tezi. Pravo pitanje je uporediti tafa i 542, ali onda tezina ide u korist IMT_a.
 
Ja bih rekao suprotno...
Slazem se i potvrdjujem.Imam 2 imt-a 539 jedan nosi 12 drugi nosi jos uvek fabricke 11 i kad budu zrele za menjanje gore idu 12.Fergusoni mi slabo oru jer imam vece traktore al sam imao prilike da ih isprobam u oranju i bolje ide sa 12-icama jeste malo brzi na njima al se zato dobije idealna 3 spora za oranje,budimo realni za neku iole normalnu dubinu oranja 539 ne moze da ore 1 direktnom osim da su uslovi za oranje bas dobri a zemlja laka.Iz iskustva pricam za 70% operacija su bolje 12-ice pogotovu na brdovitom terenu.Lakse se koci pod teretom,tj manji je trag kocenja brze stane i po blatu i po suvom,citao sa na ovom forumu razna iskustva i navodno po blatu i kad je mokro bolji grip ima na 11-cama a ja sam se uverio u suprotno.Prosle godine kad je bilo izuzetno mokro za branje 539 na 11-cama nije mogao da izvuce berac uzbrdo,posto radimo sa dva beraca (oba su Sip) drugi 539 na 12-cama je na istom usponu izlazio uz minimalno proklizavanje tako da pada ta teorija u vodu da na uzim gumama bolje ide po blatu.Ima puno primera da sad ne nabrajam,recimo imam jednu parcelu sa lucerkom a ima dobar uspon i kad mi se zadesi da kosi 539 sa uzim gumama tu uvek izlazim pod blokadom dok ovaj sa sirim gumama ide i ne staje.Toliko o tome da ne duzim dalje,uglavnom dajem prednost 12 gumama.
 
Slazem se i potvrdjujem.Imam 2 imt-a 539 jedan nosi 12 drugi nosi jos uvek fabricke 11 i kad budu zrele za menjanje gore idu 12.Fergusoni mi slabo oru jer imam vece traktore al sam imao prilike da ih isprobam u oranju i bolje ide sa 12-icama jeste malo brzi na njima al se zato dobije idealna 3 spora za oranje,budimo realni za neku iole normalnu dubinu oranja 539 ne moze da ore 1 direktnom osim da su uslovi za oranje bas dobri a zemlja laka.Iz iskustva pricam za 70% operacija su bolje 12-ice pogotovu na brdovitom terenu.Lakse se koci pod teretom,tj manji je trag kocenja brze stane i po blatu i po suvom,citao sa na ovom forumu razna iskustva i navodno po blatu i kad je mokro bolji grip ima na 11-cama a ja sam se uverio u suprotno.Prosle godine kad je bilo izuzetno mokro za branje 539 na 11-cama nije mogao da izvuce berac uzbrdo,posto radimo sa dva beraca (oba su Sip) drugi 539 na 12-cama je na istom usponu izlazio uz minimalno proklizavanje tako da pada ta teorija u vodu da na uzim gumama bolje ide po blatu.Ima puno primera da sad ne nabrajam,recimo imam jednu parcelu sa lucerkom a ima dobar uspon i kad mi se zadesi da kosi 539 sa uzim gumama tu uvek izlazim pod blokadom dok ovaj sa sirim gumama ide i ne staje.Toliko o tome da ne duzim dalje,uglavnom dajem prednost 12 gumama.
dobos ostane istog precnika a precnik tocka se poveca, samim time je potrebna veca sila da sklop kocnica zaustavi tocak.
dal ti je lakse dignut balu sijena kad vile drzis na kraj drske ili vise pri bali?
 
Truya prohodnost u blatu i snaga u oranju (a o tome se ovdje govorilo) nisu isto. Naravno da je sa vecim obimom gume, a automatski i sirom povrsinom nalijeganja na tlo, traktor prohodniji.Ali kad zapne u brazdi bolje je manji precnik.
 
Naprotiv,meni se lepse u brazdi ponasa sira guma zato sto sveukupno ima mnogo manje proklizavanja sam tocak bolje prijanja na tlo i ima puno manje praznog hoda.Opet kazem nisam sa malim 539 nesto mnogo orao ali mi se mnogo vise svidja kako ide sa sirom gumom nego sa uzom.Kad vec pricamo o 539 tu ne treba preterivati i recimo kad bi se stavile 13-6 gume to bi vec bio za njega hendikep prvenstveno zbog tezine a i snage traktora dok su mu po mom iskstvu 12 ,,taman".Taj gubitak snage sa gumom 12 u odnosu na 11 je mizeran vise na to utice obim tocka pa je u istoj brzini traktor malo brzi i zato se gubi na snazi,znaci vise zbog brzeg prenosa nego zbog same sirine gume.Najvise orem sa Rakovicom i ona nosi 14-ice i ide to lepo medjutim imao sam prilike vise puta da orem sa rodjakovom Rakovicom koja nosi 16-ice i to je drugi traktor,puno lepse ore od moje Rakovice jer blokadu skoro da i ne koristim mnogo manje proklizava + sto je udobniji rad pogotovu uvratine kad se rade i kad se ide po vec oranom a u pripremi da i ne pricam.Razlika se oseca u brzini oranja s tim da je moja sporija sa 1 direktnom na 14-ticama i naravno da kad je teze oranje malo lakse orem od one koja nosi 16-ice jer sam sporiji za nijansu,ali zato mi je veciniom 3sporohodna previse spora u odnosu na 1direktnu a rajka sa 16 je dobila idealnu 3sporohodnu,tako da ima svojih prednosti,da ne planiram veci traktor ja bih na moju Rakovicu bez dileme stavio 16-ice i orao bih 3 sporohodnom uz manje proklizavanje i naravno adekvatan zahvat pluga imao bih istu brzinu oranja (vremenski racunato) kao i sad samo uz mnogo komforniji rad.Na samu snagu traktora vise utice brzina kretanja u istom prenosu a ne gubi se toliko snaga zbog sirine same gume.Dakle za moj dojam vise volim brzinu manje i sposobniji traktor u oranju zbog samog gripa sto rece neko gore traktor reze na gasu al vise vrti u prazno tako da ne vidim po cemu je prohodniji na uzoj gumi. Landini nisi razumeo sta sam hteo reci,samo kocenje nije nista vise otezano nego ranije,razumem sta si hteo reci da sam kocioni sklop trpi vecu silu ali kad je sve ispravno i kocnice pravilno podesene tu nema nikakvih problema,pricam iz iskustva traktor lakse zaustavim pogotovu po klizavom trag kocenja mi je manji jer se guma vecom povrsinom oslanja na tlo samim tim je kocenje efikasnije.
 
Nazad
Vrh