Slobodna diskusija o traktorima

Orano pa tanjirano posto nismo smeli da palimo. Orano je sa velikim Leopardom posto tada jos nisam imao onaj veliki IMT plug. Evo i snimka oranja:

 
Znam samo da je taj covek serviser i da dosta dobro radi. Ne znam da li radi zemlje i da li taj traktor samo preprodaje ili ga je koristio.
 
Dobar i udban traktor. Ali mislim da delovi stizu iz Amerike. Paorpaor je to imao, pa ce najbolje reci gde je nabavljao delove.
Znam samo da je GoranG isao po menjac za svog Internationala isao cak u Holandiju.
A Galicijeve pohvale o Cesu, treba uzeti sa rezervom. Posto o njima prica kao i ja o Deutzu. Ako se meni svidja Deutz, ili Galiciju Case. Ne mora da znaci da ce i drugim ljudima.
 
Ma ne verujem ja u to sto pise dok ne vidim :osmeh: Ali ne zalecem se ja za sad, odmeravam dobro sta mi odgovara, stanje u kome se nalazi itd. I drugi proizvodjaci dolaze u obzir.
A trenutno mi zapao za oko i jedan MF 3080 ovde u blizu, mene nema ga na oglasima. Fino izgleda nije lickan prva farba. Cuo sam od prijatelja koji mi rekao za njega da je vec 4 godine kod ovog gazde. Ali nisam imao prilike jos uvek da ga probam. Gazda otisao u Svajcarsku kod nekih rodjaka u posetu,a i kako kaze hoce da dotera nesto drugo. Ali me malo ti njihovi nezni menjaci odbijaju od tih serija Maseja.

Ali nije mi nuzda da moram nadjem odgovarajuci traktor tako da cu da trazim dok ne nadjem sta mi odgovara. I 577 sam trazio 6 meseci pa nisam pogresio sto sam cekao. Sluzi me odlicno. E sad sto bih ja sad malo udobniji traktor a i jaci zbog vucne tanjirace to je prica za sebe :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Volim uvek da saslusam svakog tj svaki savet, ali sigurno ne moze niko da me ubedi da uzmem nesto sto mi se ne svidja.
Ali opet smatram da je svaki traktor je slucaj za sebe. Neko ko ima srece da naleti da odlican primerak nekog modela obozavace i taj model i tog proizvodjaca, dok pak neko ko naleti na neku sklopociju proklinjace isti taj model i proizvodjaca i onog sto ga sklapao :osmeh:

Sve to oko kupovine polovnih masina je vrlo relativna stvar a i stvar srece. Ja bih najradije voleo da mogu da kupim nov traktor a i ostale masine, ali jbg nema se dovoljno ::novac::
A u kredite nemam nameru da ulazim s obzirom na generalnu situaciju u zemlji a i u poljoprivredi.
 
Ima tu kod mene covjek 1056, dosao iz Austrije sa stvarnih 11000rh i jos nesto preko, dosad je odradio ovdje mozda 2000 bez nekih kvarova.Crk'o mu reduktor prednjeg tocka (planetarci lezaj , sve se unutra bukvalno zavarilo morala da radi brusilica) jer nije pogledao od kako je ga kupio ima li ulja unutra. Popravka dijelovi+ruke 1500evra, ali to nije do traktora, nego do gazde.Mijenjana sajla gasa i 2 puta popravljan alnaser i to je sve.Inace veoma mocan traktor za svojih 105 ks, jer to je ipak starija proizvodja 6_tak motor sa 6 litara zapremine i nesto oko 6 tona sopstvene mase.
 
Izvinjavam se htio sam napisati 5, ali me krenule ove sestice.
Mada mislim da njegov ima vise od 5, na vagi, sutra cu ga pitati.
 
Sada kada spominjete prednju vucu. Ja se setio moje.
Mi smo samo podmozivali sa mazalicom na krstegima kardana i ostalim mestima gde ima mazalica.
A verovatgo treba zameniti i ulje? Koje ulje sipati?
Jos kada bi mi neko rekao gde da nadjem upustva za Agrostar-a.
 
Napravite od svog Perkins ili IMR 3-klipasa turbo masinu,kako je to fabrika upakovala i dobila traktor od 60ks:osmeh:
Obratite paznju na odlivak trupa i delova,orginal nas imt je klasa po ovom pitanju(bio)
BoWq2WT.jpg
[/URL]
3cOPX7a.jpg
[/URL]
30sunXC.jpg
[/URL]
ChsLyxO.jpg
[/URL]
 
Ljudi, kako se remontuju ramena hidraulike? Ustvari ko to radi i koliko izlazi? Upitanju je Deutz Dx140, prijatelj nasao da kupi. Ali ima lufta u ramenima, nije strasno, ali hoce da ti sredi, posto hoce da nosi cetvorobrazni obrtac.
Inace traktor u jako dobrom stanju, prva boja, sacuvan, enterijer ekstra ocuvan, deluje da nije puno radio, osim tih ramena hidraulika sto imaju lufta.
 
Nazad
Vrh