Slobodna diskusija o traktorima

Bato,malo si se presao...imt 560 sirok 1920mm,a mtz 82 1970mm,podaci sa zvanicnih stranica proizvodjaca,plus je mtz tezi,sto znaci pre ce se preturiti,imt,a sve ostalo u mtz-u je subjektivni osecaj...
Gresis bato....kod mene su gume 16ke.....stabilniji je od belorusa duplo....narocito na kosenju dolmi se vidi....Nisi dobro informisan....stabilnost je koje gume stavis....sirina gume...gaz....cim se bato vatas sajta...nemas ti bas iskustva

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Radio sam i sa 567 bez pr vuce i sa 577 i sad sa 5106 i sa pedesetdvojkom i sa osamdesetdvojkom i novim rusom 82.1 posle 5106 najbolji je 577sa prednjom vucom....zato sam prodao beloruse i ostavio imt...ove.... i imt je laksi i jeftiniji za odrzavanje....bar po meni jer 20godina radim i sa imt i sa rusom

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Belarus ima bocne reduktore i automatski ima vise teziste i nestabilniji je sto je minus.

Nesto dalje od mene gdje su tereni nizi i vise glinoviti prije 30tak godina kada je bilo puno vise kise ujesen. Za branje kukuruza je bilo pitanje biti ili ne biti imati traktor made in ussr :) , vucenje beraca po blatu i izvlacenje prikolica iz istog su takozvani rusi puno bolje radili.
 
Za belaruse je poznato da se prevrnu za čas jako neszgrapni traktori i mnogo ružni.
Bog zna koliko će im trebat za estetiku godina ???
IMT što se tiče sedmica prođe svuda široka i stabilna to je čudo par puta sam znao na kutiji od alata sjedit ne na sicu
 
Možda bi ga ti prevrnuo jer nisi naučio na bolje od IMT stoga pričaj u svoje ime a to smo čuli da je sedmica najbolji traktor, bolji od nje ne postoji. Ako budeš nekad imao neki drugi traktor a da nije IMT znaćemo da je taj opet najbolji jer je tvoj,i tvoje korisničko ime na forumu jasno pokazuje tvoju subjektivnst i pristrasnost prema 577
 
577 je bolji i po meni od nove 82.....nije pristrasan uopste....uskladjeniji menjac..diferencijal...tezi je...stabilniji i jaci u oranju....ori sa 82 sa blokadom i prednjom vucom ...razvalices ga za godinu dana ...a 577 teraj koliko hoces

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Banat...ritska crnica nema teze.....ne pricaj nesto sto nije provereno.....ja pricam iz iskustva a ne ljubavi....

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
577DV je traktor za sva vremena,kombinacija maseja i perkinsa,tu nema sta da se poredi sa mtz.Porediti oranje IMT i rusa glupo,99% traktora u oranju nemogu ni da pridju imt i masej traktorima,tu su kraljevi.

Ako poredite MTZ sa nekim IMT,pa poredite 580 ili 590 sa Belarusom.
 
E moj druze zadji malo po šumadiji pa da vidiš šta je teška zemlja,nemože se navašati osovina za plugove. Kako neprovereno imam i 577 i 82-jku:ppozdrav:
 
Ma provereno....Ja radim 100jutara sa 577 a moj zet isto sto jutara sa 82ojkom....ni blizu mi nije....ove godine je ulozio u opravke para i para.....i. ne odustaje od rusa.....neki dan je urao ...teska zemlja tesko se ore....poukljicivao sve zivo blokade vucu ....i razbio ga celog

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ja sa. Uvek za novije i bolje ali kad vec se ne moze...veruj mi bar ovde kod nas ljudi su zaludjeni rusima a kvare se sacuvaj boze....ja sam imao 52ojku i jedva sam je se resi...daleko joj lepa kuca

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Belarus ima bocne reduktore i automatski ima vise teziste i nestabilniji je sto je minus.

Nesto dalje od mene gdje su tereni nizi i vise glinoviti prije 30tak godina kada je bilo puno vise kise ujesen. Za branje kukuruza je bilo pitanje biti ili ne biti imati traktor made in ussr :) , vucenje beraca po blatu i izvlacenje prikolica iz istog su takozvani rusi puno bolje radili.

Koji to Belarus ima bočne reduktore?

Ljudi, dajte jednom počnite da razlikujete MTZ (Belarusija) i LTZ (Rusija). MTZ nema bočne reduktore na svojim traktorima nazad (MTZ 50,52,80,82,820,952.......). LTZ ima bočne reduktore na svojim traktorima (LTZ T40 kao i LTZ Tornado 60). To su dvije različite marke iz dvije različite države i konstruktivno se ekstremno razlikuju. Imaju drugačije motore, prednji most, mjenjač, hidraulika, zadnji most....Nema nikakve sličnosti medju njima. Što se prevrtanja tiče, svaki traktor se da prevrnuti. Težište kod MTZ (Belarus) 82 nije postavljeno mnogo više od onog na drugim traktorima - stvar je u tome što je kabina kod MTZ postavljena NA mjenjač, dakle sama kabina je mnogo više postavljena. Kod većine IMT traktora vozač bukvalno "jaše" na mjenjaču pa je i kabina smještena mnogo niže. Nisu razlike u težištu tako strašne kao što to izgleda kada pogledate neki Belarus MTZ ili LTZ T40 u odnosu na druge traktore.

Prevrtanje je daleko više krivica vozača. Lično poznajem čovjeka koji zadnjih 30 godina radi u šumi. Oduvijek je radio sa MTZ traktorima, od MTZ 52, pa 552, pa 82 i sad ima 952 i 820 a ima i dva IMT-a (565 i 577). NIKAD nije prevrnuo nijednog od njih, ni on ni njegova dva sina a režu drva na najgorem mogućem dijelu Majevice.
 
Za sumu ne znam....Ovde ljudi kose dolme iskljucivo sa 560 ako znas sta su dolme...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
E moj druze zadji malo po šumadiji pa da vidiš šta je teška zemlja,nemože se navašati osovina za plugove. Kako neprovereno imam i 577 i 82-jku:ppozdrav:
Da,jos nesto,ja sam mnogo zalazio po Sumadiji a i kod mene brdo,MTZ traktora nisam vidio po njivama,najvise je IMT i Rakovica.Takodje ima i Univerzala.
 
Kupio sam pre neki dan IMT 5106.. I kupicu jos jedan IMT 5136 za koji dan ...posto uzimam drzavnu zemlju radicu oko 120hektara sa ta dva traktora. Oni su teski preko 6 tona a novi belorus nema ni 4.5 tone.... Hocu da ti kazem da ce poderati nove beloruse...Ja bih voleo da vozim Dzondira ili fendta ali jbg

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh