Slobodna diskusija o traktorima

zetoru su precijenjeni. to je realnost. sposobni jesu, malo vise trose i teski za svoju snagu. ali ceska kabina boli glavaa!!
 
Mislim da sam spomenuo u nekoj od tema problem sa Mahindrinim blokom motora.Prošle godine sam nosio motor kod Cubike u N.S.Videli smo blok koji je pukao prilikom izbijanja hilzne i još su nam majstori rekli da su od tada vratili nazad svaki naredni Mahindrin blok koji je donešen kod njih na mašinsku obradu jer neće da snose odgovornost zbog lošeg kvaliteta odlivaka.
 
Maticu upravo to,znam svakakvih primera,al dosta je bilo to gresaka vozaca pa je ajmo reci glupo nabrajati ih kao mane traktora,al ta mahindra je bila nova,cuo sam i za blokove motora,na maloj mahindri novije tipa,rucica menjaca izvucena na stranu coveku se raspao menjac na 200rh,u voznji na stocnu pijacu...sta reci,da to ocekujem od nekog polovnog pa ajd,al od novog,bilo bi mi pravo krivo.
 
Upravo se o tome i radi veseli drugari...stavio sam ona tri slova NPR ali to niko nije procitao tako da sam samo naveo primer.Meni je otpao tocak na 560 u punoj brzini dobro nekog nisam ubio ima more primera i kvarova na svim markama traktora,o tome bi se moglo diskutovati kolko oces....nije to kolega merodavno ne ne.Pogledaj kakva se sranja desavaju na novim zapadnim traktorima.
 
Zetori su stvarno skupi.I torpedo je isto na ceni ali je mnogo mekši.
Imam dobru 82-u ali ljudi tu uvek neke sitnice fale ( sklopka,regler,automat žmigavaca,alternator,alnaser...).dok zetora ni ne gledam jer se manje kvari.I IMT je manje kvarljiv od Rusa
 
Mislim da sam spomenuo u nekoj od tema problem sa Mahindrinim blokom motora.Prošle godine sam nosio motor kod Cubike u N.S.Videli smo blok koji je pukao prilikom izbijanja hilzne i još su nam majstori rekli da su od tada vratili nazad svaki naredni Mahindrin blok koji je donešen kod njih na mašinsku obradu jer neće da snose odgovornost zbog lošeg kvaliteta odlivaka

maticu kako si zadovoljan radom Cubike iz N.S
 
Dobro to je dosta dalje od nas. Inace kad smo kod mahindri meni se ti traktori jako svidjaju. Okretni brzi, ziva vatra. Ima kod nas par komada od 39ks, dva tri od 42 i jedan od 59. Gledam ih cesto sta i kako rade sa njima i odusevljen sam a i zvuk motora imaju jako lep:osmeh:
 
Kad se već spominju mašinske obrade i majstori onda moram da spomenem gospodina Stevu Spajića iz Bečeja. Malko poznatija imena zakažu al Steva je sigurno dobar! :ppozdrav:
 
dali neko poznaje mastora boska iz mihajlova kod zrenjanina ??opralja samo torpedo i ima i delove


Ne bi ti ga preoprucio iskreno. Dobar je mozda za generalku al za menjac diferencijal ili prednju vucu ni slucajno. Ekstra je opremljen majstor rade njih dvojica uzme delove sve u KNDu u Novom Sadu i povadi stare i stavi nove. ako ima neki problemcic dodatni, luft ili slicno ne zna da resi a kod mene su i zaboravili platnu veliku od snopa pa kad je uletela u menjac ludilo. 2 puta radili belog zeca dok nije majstor Dodik iz Elemira dosao i skockao masinu. Odradio ga, radio tako kod mene tako ga rodao i posle godinu dana se cuo sa ljudima i ekstra zadovoljni jos su ga vise silovali od mene
 
a koji torpedo si imao ti?? a ti delovi u knd al su dobri ili nisu???a ta dodik iz elemira ide li on na teren kao ovi?ako imas broj od njega pusti poruku da imam.
 
Nije los ni KND, mislim da bolje ne možeš naći od delova na tržištu od novih, polovne da ali opet uparis malo polovnih zupcanika malo novih i onda ti stari bolji pojedu ove nove kao kod mene što je bilo i slično. Poslaću ti Dodikov broj kad nadjem gde mi je pa se konsultuj sa čovekom oko svega. Ima svakakvih majstora ali sto se bas majstorluka tice covek je najveci utisak ostavio na mene a i delo je tu. Nije kao ovi da ima kolica fensi kombinezone alat vrhunski... običan čovek u plavom matilu sa torbom alata ali zna znanje. Treba da mu pomogneš jer nema pomoćnika, ali kod mene smo on i ja za dan rasekli torpeda na tri dela i sve rasturili i dan nam je trebao da ga sklopimo. Da ne zaboravim imao sa 9006 sa prednjom vučom. Kad smo ga dovezli ja reko gde su ti kolica, kaže šta će ti to. Kako bi rasekao da ti crkne u šumi traktor, samo daj par panjeva, dasku koju klocnu i sve rešiš na ladnjaka :osmeh:
 
Pozdrav,Interesuje me ima li u Srbiji neko ko pravi servo volane za IMT 539 nova tipa i koliko kosta otprilike?Sad je na traktoru mehanicki volan pa bih htio ugradit hidro.Ako ima neko neki br tel od nekog sto radi bio bih zahvalan da mi ostavi ovde.Srdacan pozdrav
 
Nazad
Vrh