Slobodna diskusija o traktorima

Imam 567 vec 30 godina i sa njim radio 100jutara zemlje a pre neki dan kupio sam 5106....Ovaj je zasluzio penziju i lakse radove od oranja...tanjiranja....
 
Svaka čast srdjane. Inače, uma ljudi koji su radili samo sa 533/539 po 30 ak jutara. Tako da ovo nije nemoguće već je za pohvalu. Ja ne bih smeo da se upustim u takvu avanturu, najviše zbog oranja. Desi se da se okiša i onda se samo nerviras jer imaš još. Ipak treba uraditi sve na vreme. A, opet, ko na vreme krene stigne sve da odradi. Mada je to avantura, opet da kažem.
 
Sad sam se setio. Nemojte da se smejete, možda je glupo pitanje ali šta da radim kad ne znam a želeo bih da saznam. Naime, interesuje me kako se aktivira blokada diferencijala na 578? Ima ona papucica, znam za to ali da li je dovoljno samo je nagaziti i skloniti nogu? Kod torpeda 45 je tako, stisne se i pusti a ona ostane dole, kao da je i dalje pritisnuta a iskoči kad dodje do proklizavanja jednog točka ili se vrdne a čini mi se da ovde nije jer stisnem i papucica se vrati odmah.
Ta blokada mi i nije bila potrebna nego da znam ako nekad bude zatrebala.
 
Evo, mladje generacije se odmah raspekmeze kad cuju da je jedan IMT radio 100 jutara zemlje "NEMOGUCE"... Ja znam da je moj komsija godinama radio po ovim nasim brdima radio 80 jutara s 539 i 558, kasnije su radili 100 i presli na 2x560 nove linije. Svake druge godine generalka na motoru i bez razradjivanja samo gaaaaaaaaaas. Dan danas decko radi 100-tinjak jutara s dva 577DV i to u posavini gdje je jaaaako teska zemlja.

Ne znam sta je tu toliko cudno?

Sto se blokade tice, ovisi kako je pedala podesena i na koji princip radi blokada. na 539-549 se mora drzati dok na 560 ako je podeseno tako ne moras ali isto tako nece sama ni iskociti, moras se sagnuti i povuci "dugme" prema gore. Ako je podesena kako treba, mora se drzati i na njemu.
 
Cudno je to kako ranije nije kupio veci traktor. Npr. taj 5106, zadnjih 10 godina je 6000-7000e. Ili neki Belarus. Mada mozda covek voli taj traktor.
I ja sam radio sa Rakovicom I 539 54ha, to je skoro sto jutara. A kod nas radi jedan sa 539 30ha.
 
Kad ti nešto radi bez nekih kvarova glupo je mjenjati stroj.
Ta moj prijetelj s 533 samo radi oko 10 ha svake godine ima oko 30 prasaca par krava sad nešto bikova i sve stigne .
Ali ga i pazi .
 
Svaka čast srdjane. Inače, uma ljudi koji su radili samo sa 533/539 po 30 ak jutara. Tako da ovo nije nemoguće već je za pohvalu. Ja ne bih smeo da se upustim u takvu avanturu, najviše zbog oranja. Desi se da se okiša i onda se samo nerviras jer imaš još. Ipak treba uraditi sve na vreme. A, opet, ko na vreme krene stigne sve da odradi. Mada je to avantura, opet da kažem.


ja trenutno radim sa 2x533, 25 jutara i još bi uzeo, al pošto radim i u firmi, teško više stižem odraditi posao, al da sam cjelo vrijeme kod kuće, sve bi stigao, bez problema, plus još usluge.....

netrebam nešto veliko, al dobar 560 ili 567 bi bio odličan, kao i imt 577 bez DV, jer kod mene oranje u večini slučajeva ide lagano, sa fergusonom, onda ide sa svakim traktorom, i najveći je problem oranje sa fergusonom, napravi se lijepo, samo dugo traje.....
 
U nasim zemljama 558 kad udje place mu se sa 756 plugom i treca spora, ove manje traktore necu ni komentarisati, mogu orati jednobrazdnim samo, ali kad god je susha lakse se ore, godinama zemlja postaje sve teza i teza za odradu tako da za god dve planiram vecitu dilemu 577dv da otvorim pumpu na 77ks ili belarus 82, u mom selu samo su belorusi popularni :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
vidio sam da sa 567 vuku bez problema 757, to je pravi plug, al se bojim kako će ga vući, jer traktor je očuvan (ako ga uzmem), ali nije novi, pa se bojim da mu bude puno, pogotovo kada se teže ore, a gume na traktoru su skoro nove

jel tih 757 ima nekoliko vrsta????

najbolje za njega bi bio nekakav štelujući na 12" i 14"
Ja sam vukao godinama sa 757 sa imt567 .... Nosi ga bez problema jer 567 ima uskladjen menjac4.5 sporu..Ove godine aam kupio imt5106 i odmah plug 757 sa tri glave....uradio ga...stavio pretpluznjake...raonike.....tocak...Nema boljeg pluga bar po keni sto sam ga koristio od Imt ovih

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
**greška belorusi svi ih pominju u pozitivnom smislu ali se meni nikada nisu svidjali bar na izgled,pa ni ovi sad novi...u susednom selu pre dve godine jedan kupio ne zapamti bas tacno ali mi se cini kao 970/ ako takav postoji/,poceo sam ga razgledati i kada sam video na sta se drze zadnji tockovi odmah mi se smrklo,pa one poluosovine vire u vazduhu citavi 30cm od diferencijala kao da su ga stavili na dva kolca da se okrecu tockovi,onda ide polumesec na felni koji se fiksira sa dva srafa i neka kajla od 20-setak mm,tehnicko resenje po meni nije dugotrajno i sigurno.
 
E moj drugar nije dugotrajno pa to je tehnologija jos iz 45-te proverena,sto se tice poluosovina ja imam jendosovinku od 7t i nemam problema,dok je ta prikolica 560 i 577 rasturila planetarce cak je jednom prilikom odpao tocak tako da tvoja konstatacija ne pije vodu.Kod mene u dvoriste imt nece nikad vise uci ni jedan,bas zbog tih dobrih resenja,kocnica,pristupacnosti motoru,buke itd....ovo je samo moj stav :ppozdrav:
 
Poredite Belarusa i Massey Ferguson.Belarus je dobar traktor ali samo za ravnicu,u brdu je dobar za samoubistva.Tu gde IMT,Rakovica,mali UTB i tome slicni traktori prodju i izdrze nagibe Belarus moze samo da sanja.
 
Meni je rus smešan pogotovu kad ore i kad se nakrivi u brazdi i uopšte nisam nešto oduševljen kako to ide
nedavno sam gledao jednog 82.1 sa plugom 757.2 ništa impresivno kako bi on trebao da se igra tim plugom
 
Nazad
Vrh