Slobodna diskusija o traktorima

Obratite pažnju na razlike.

Prednji most, MTZ

9sxw0i.jpg

Bočni reduktori naprijed kod LTZ

2q2lks1.gif


Prednji most kod LTZ T40

13z9xn6.jpg
Možete da primijetite da LTZ naprijed u stvari i nema diferencijal.

009.gif


Zanji most kod MTZ, možete da vidite da su reduktori unutar kućišta diferencijala a ne vani

057.gif


menja.jpg


Zadnji most kod LTZ T40

349b707.gif
 
Kupio sam pre neki dan IMT 5106.. I kupicu jos jedan IMT 5136 za koji dan ...posto uzimam drzavnu zemlju radicu oko 120hektara sa ta dva traktora. Oni su teski preko 6 tona a novi belorus nema ni 4.5 tone.... Hocu da ti kazem da ce poderati nove beloruse...Ja bih voleo da vozim Dzondira ili fendta ali jbg

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Porediš traktor od 135 konja (IMT5136) i traktor od 80 konja (MTZ 820) i čudno ti što je IMT teži? Zašto ne porediš IMT 5136 sa 135 konja (težak 6000kg) sa Belarus MTZ 1221.4 koji ima 135KS (težak 6000kg)?
 
Da,jos nesto,ja sam mnogo zalazio po Sumadiji a i kod mene brdo,MTZ traktora nisam vidio po njivama,najvise je IMT i Rakovica.Takodje ima i Univerzala.
Normalnoje da najviše ima 539,rakovica ,univerzala male njive ,mala domacinstva 90%domaćinstava ima do 5 hektara zemlje pa zar im treba veliki traktor za to? Isplativije je da plate da pooru neku njivu ako baš nemogu sa svojim traktorom.Najlakša zemlj za obradu je pored Morave, pa onda u brdu ,a ona zajebana se nalazi izmedju te dve
 
5106 ima 6tona i traktor je 89 godiste a novi rus od90 konja je 2015 interijer je isti a razlika je 25 godina...eto gde su rusi trenutno sa traktorima..... Ja ne poredim IMT sa nekim jacim proizvodjacime jer je to glupo i nerealno
...... ali rus se ne moze porediti sa IMT..om u bilo kojoj verziji sa istim brojem konja ...Iako su IMTovi stariji po 15godina....Pozdrav i zavrsavam.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Prijatelji ovde je diskusija o IMT I Poredimo ga sa 82ojkom....ako nemas sta pametno reci za imt ...bilo dobro ili lose ....imas druge teme
Pozdrav

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Opusti se baća...natopile su se moje gace znojom u imt-u itekako...ne treba mi u avliji dzabe da ga dobijem,nisam ni sa mtz-om nesto jako odusevljen samo je on manje zlo!Činjenica je da traktore treba gledati po manama i vrlinama a mtz ima sigurno vise vrlina od imt-a.
 
Opusti se baća...natopile su se moje gace znojom u imt-u itekako...ne treba mi u avliji dzabe da ga dobijem,nisam ni sa mtz-om nesto jako odusevljen samo je on manje zlo!Činjenica je da traktore treba gledati po manama i vrlinama a mtz ima sigurno vise vrlina od imt-a.
Reci mi jednu vrlinu......??? Ima li klimu? Trosi li manje nafte? Ima li jaci motor? Bolje hladjenje???..... Ima jednu vrlinu u odnosu na IMT a to su kocnice...i nista vise

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Citam ovu temu i ne razumem zasto se neki ljudi "loze i pale" oko traktora (raznih marki da ne nabrajam). Nije vazno koji je traktor, vazno je da zavrsava posao. Naj vaznije u svemu tome je da ono sto je posejano ili posadjeno na njivi uopste ne zavisi od traktora sa kojim se obradjuje, vec zavisi od toga kako se obradjuje...

Dve trecine traktora u Srbiji je vec odavno zrelo za otpad, znaci dve trecine ljudi radi sa masinama koje su zapravo staro gvozdje. Ali ni to nije bitno vazno je da jos uvek sluze i zavrsavaju posao.

Po pitanju MTZ, ja sam imao MTZ80 i 577 (stari tip bez prednje vuce) nije mogao ni prasinu da mi skuplja. Kad sam se opredelio za Vocarstvo prodao sam ga jer mi nije vise trebao...
Da pomenem jos nesto, kad pisete o teskoj zemlji, ko nije orao Crnu Smonicu taj ne zna sta je teska zemlja :ppozdrav:
 
Bice da je sezona poslova zavrsena pa ljudima postalo dosadno i trazeci razonodu na forumu eto rasprave i ubedjivanja. Vecita tema IMT protiv MTZ-a. Da prostite čiji je duži. Oni koji su bili za IMT su i dalje ostali za njega sto vazi i za vlasnike MTZ-a. Dakle po tom pitanju se nista nije promenilo. Svako ima slobodu kupovine traktora prema svom ukusu, potrebama i budzetu, i zasto uopste polemisati oko toga. Prijatno vece.
 
Vladj, slažem se. Kao što će se mnogi složiti da svaka mašina kao i čovek ima svoje prednosti kao i mane. Nekad može da se desi da je sve zadovoljavajuće (namerno ne pišem idealno jer toga nema) ali se onda dodje do toga da je (pre)skupo što opet vodi na to da nije zadovoljavajuće. Da je sve svima potaman ne bi bilo smisla za različitim markama i modelima, zar ne? A najbolji traktor, uopšteno mehanizacija je ona koja odradjuje posao u roku. Nisu to moje reči, samo parafraziram što je neko pametno rekao.
 
Ne preferiram zetora :) za moj ukus nista posebno,cak isoid proseka u svemu osim u udobnosti ceske kabine,one slovenske i sl,tad ga nebi uzeo nema tih para...gledao sam par pucanja osovina na 7011,pa pregrijavanje motora na 5011,klipnjaca napolje u silazi,kidanje prednje vuce,a i na raskrnici zetora kome je otpao zadnji tocak verovali ili ne..Da ne gresim dusu,bio je star,msm da je onaj 2511 menjac je gore,al opet...
Generalno ne vole ih nesto kod nas ovde,u Krajini ih ima dosta...Kad sam bio u inostranstvu zadnji put,na placu sa masinama sam pitao svabu za zetora 7745 za prijatelja,covek mi se ladno ismejao u lice kao to mi ne vozimo,krsevi i sl...po meni nije bilo logicno za to od njega al stvarno nisam nijednog uspeo naci.

Postujem ako je tebi dobar,svaka cast,bitno je da sluzi gazdu,a ukusi su razlciti pa tako je moje razlicito od tvog.A Rus ti je odlican,za to nema price.
 
Radi se o uskustvu ljudi koji su vozili traktore u radili sa njma,ja kad pisem pisem ono sto znam i svom iskustvu a ne napamet i eto samo da se pise.Npr ja vecinu vas ne bi mogao da ubedim da je Mahindra vatra od traktora...jer je gazim 3,5god suva je kao barut sve poslove radi bez greske jednostavan traktor jedan deo nisam kupio jer se nije kvarila a zaradila je podosta sto se mene licno tice imt mi ne treba ni dzabe pre cu voziti yto,mahindru,hatt,mtz!!!
 
grunt kad oderes sa njom 10 god i bude suva,popicemo pivo pa podivaniti o tome :)
ja pricam o onome sto znam i nista napamet,jel mislis da ti samo imas tu Mahindru..? nova Mahindra 7030 cim je parkirana na plac nova kupljena ispod nje lokva antifriza i crknut indijski akumulator,kabina je ocajna,malo tisa od 577 od pre rata...Svaki traktor ima mane,i svaki ce sluziti al ti si vec zaguljen u tome ne ne ne imt,iako moze bez problema da se nosi sa pola tih sto si naveo...veseli pozdrav zemljace.
 
Ne preferiram zetora :) za moj ukus nista posebno,cak isoid proseka u svemu osim u udobnosti ceske kabine,one slovenske i sl,tad ga nebi uzeo nema tih para...gledao sam par pucanja osovina na 7011,pa pregrijavanje motora na 5011,klipnjaca napolje u silazi,kidanje prednje vuce,a i na raskrnici zetora kome je otpao zadnji tocak verovali ili ne..Da ne gresim dusu,bio je star,msm da je onaj 2511 menjac je gore,al opet...
Generalno ne vole ih nesto kod nas ovde,u Krajini ih ima dosta...Kad sam bio u inostranstvu zadnji put,na placu sa masinama sam pitao svabu za zetora 7745 za prijatelja,covek mi se ladno ismejao u lice kao to mi ne vozimo,krsevi i sl...po meni nije bilo logicno za to od njega al stvarno nisam nijednog uspeo naci.

Postujem ako je tebi dobar,svaka cast,bitno je da sluzi gazdu,a ukusi su razlciti pa tako je moje razlicito od tvog.A Rus ti je odlican,za to nema price.

Evo bas gledam oglase, za 55000kn mozes da uzmes 2004 godiste belarusa 952.2 sa godinu starim gumama, 1025 sa grbavim mostom , a malo jeftinije 820 samo sa 2100 radnih sati , a trenutno najjeftiniji zetor 7011 , blago receno krs , u oglasniku je 48000kn, a koji po godinama moze biti tata ovom prvom belarusu, a u malo boljem radnosm stanju traze vise. Izgleda neznaju koliko su belarusi dobri traktori ili je negdje drugdje problem.
 
Nazad
Vrh