Slobodna diskusija o traktorima

Moze Belarus da radi i u brdu, samo kao i sa svim ostalim traktorima, covek mora da pazi i da se cuva. Vise od 90% slucajeva pogibija sa traktorom u brdu u mom kraju je nepaznja vozaca, brzopletost, alkohol, pokusavanje nemoguceg. I vrlo cesto nastradaju bas oni iskusni jer misle da sve znaju i sve mogu. Plus dodajmo to da Belarusi imaju kabinu. A uglavnom se gine sa traktorima bez kabine.
 
Kod mene u selu ima nekoliko novih Belarus traktora. Gledao sam ih kako rade u brdu i ja sam oduševljen. Ima par 82-jki i dva 892. Ovi 892 su sila od traktora. Sa vučenome tanjiračom od 28 diskova se igraju i niz brdo i uz brdo. Možda nisu za neke vrleti ali kod nas su takve parcele napuštene.
 
Davnih dana mi je ponudjeno da kupim MTZ 820.2 s 1100 radnih sati za cjenu od oko 3000€ i jos bi se iz te cifre izbijao PDV... Isli smo ga gledati, falila mu zadnja sajba i akumulatori, drugo sve na mjestu i u urednom stanju. Mogu samo reci sreca moja sto ga nisam kupio...

Molim cjenjene forumase da ne truju IMT temu tim poluproizvodima kao sto sam i ja opomenut da ne pisem u IMT i MTZ temi...
 
Drugari ja nemam ni imt ni mtz,ali moram reci da ovde svako favorizuje ono sto ima...ja nisam neki ekspert ali mogu reci sta sam video,a to je sledece da su 820 i imt 577, orali sa imt756 x 3,i da mu je rujkan mnogo bezao..i da imam komsiju koji ima onu manju vucnu tanjiracu,a ima i 82 i 577,a opet je kaci za rusa ,znaci ne bi to radio da nije bolji.pozdrav
 
Ovde u banatu svaki telraktorista koji je doziveo penziju u Rusu je nagluv i ima reumu....

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ovde u banatu svaki telraktorista koji je doziveo penziju u Rusu je nagluv i ima reumu....

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Hehehe,dobra ti je ta...ali ovi nisu tako bucni cak sta vise svidja mi se zvuk...pa i imt-ovi su bucni,cak i ovaj 577sto je 2005 godiste..ali dobri su to traktori cim su nekog poslali u penziju a ostali da rade mladi ljudi na njima
 
Los i bucan ,nema svako da kupi rusa :osmeh:
12179564_1046647255366079_530655432_n.jpg
Taj ce poderari novog rusa 82.1....Jedina prednost rusa je to sto su i stariji tipovi imali prednju vucu...Moji Imt..ovi 5106 ima 6 tona a novi rus nema 4.5tone

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Davno sam prevrnuo komsijinog 552,tamo gde su drugi traktori prolazili ovaj se srusio kao kula od karata.Stetu sam platio,otislo pola fergusona na motor i kabinu,i dok sam ziv nisam seo za rusa a i posle ove nesrece komsija prodao masinu i kupio rakovicu 76DV koju i danas vozi.
Rus ima snage ali je komplikovan,neokretan i nestabilan.Noviji lepo izgledaju a kakvi su nisam gledao.

Neko napisa za njihovu kabinu,to nije kabina kao na IMT od debelih cevi,ova se zguzvala kao pita guzvara,imao sam lepe posekotine.Da nije bilo kabine skocio bi sa traktora.
 
Davno sam prevrnuo komsijinog 552,tamo gde su drugi traktori prolazili ovaj se srusio kao kula od karata.Stetu sam platio,otislo pola fergusona na motor i kabinu,i dok sam ziv nisam seo za rusa a i posle ove nesrece komsija prodao masinu i kupio rakovicu 76DV koju i danas vozi.
Rus ima snage ali je komplikovan,neokretan i nestabilan.Noviji lepo izgledaju a kakvi su nisam gledao.

Neko napisa za njihovu kabinu,to nije kabina kao na IMT od debelih cevi,ova se zguzvala kao pita guzvara,imao sam lepe posekotine.Da nije bilo kabine skocio bi sa traktora.
Ne sumnjam da ti se to desilo,ali da nije to bio danak tvog neiskustva sa tim traktorom? Gledah ove 82-e sto kose puteve,obale,itd...po kakvim uvalama silaze,i nista...
 
Na jednoj njivi imam manji deo sa solidnim bočnim nagibom. Juče sam tamo orao, i ove godine je takav red da mi je brazda niz nagib. Uopšte mi nije bilo sve jedno kad se ionako bočno (zbog nagiba) nagnut MTZ 82.1 dodatno nagne jer točkovi siđu u brazdu. Imam utisak da bih se možda i prevrnuo ukoliko bih izvukao plug iz zemlje. Dok sam tu njivu orao sa IMT 560 nisam imao takav osećaj, verovatno zbog toga što se u IMT-u sedi mnogo niže, a i sam traktor je niži...
 
Na jednoj njivi imam manji deo sa solidnim bočnim nagibom. Juče sam tamo orao, i ove godine je takav red da mi je brazda niz nagib. Uopšte mi nije bilo sve jedno kad se ionako bočno (zbog nagiba) nagnut MTZ 82.1 dodatno nagne jer točkovi siđu u brazdu. Imam utisak da bih se možda i prevrnuo ukoliko bih izvukao plug iz zemlje. Dok sam tu njivu orao sa IMT 560 nisam imao takav osećaj, verovatno zbog toga što se u IMT-u sedi mnogo niže, a i sam traktor je niži...
Belorus ima vece gume a uzi je od 560..... znaci zakonom inercije je Imt nizi i stabilniji

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Belorus ima vece gume a uzi je od 560..... znaci zakonom inercije je Imt nizi i stabilniji

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Bato,malo si se presao...imt 560 sirok 1920mm,a mtz 82 1970mm,podaci sa zvanicnih stranica proizvodjaca,plus je mtz tezi,sto znaci pre ce se preturiti,imt,a sve ostalo u mtz-u je subjektivni osecaj...
 
A 560 jel sa šesnesticama ili četrneskama gumama ja sam imao 560 sa šesnesticama i čepao sam redove kukuruza dok 820 ulazi u red bez po brige
 
A 560 jel sa šesnesticama ili četrneskama gumama ja sam imao 560 sa šesnesticama i čepao sam redove kukuruza dok 820 ulazi u red bez po brige

http://www.agroklub.com/mehanizacija/imt-13/imt-577-218/
Nesto tu ne stima...imt 577 sa onolikim balonima 1960mm,a ti hoces reci da je 560 sa sesnaesticama siri???

- - - - - - - - - -

http://www.agroklub.com/mehanizacija/imt-13/imt-577-218/
Nesto tu ne stima...imt 577 sa onolikim balonima 1960mm,a ti hoces reci da je 560 sa sesnaesticama siri???
http://www.agropanonka.com/portfolio_page/mtz-820-rm/
 
Prosto moram da se ukljucim u ovu raspravu, posto sam danas posmatrao jedan T40 u silazi sirka. Ionako smo svi u :off_topic:. Traktor je duplak i nosi motor D-37M. Silokombajn Potinger MEX 2 ROTATION(ko se razume u silokombajne zna koliko je tezak) i prikolica jednoosovinka. Ide ruja kroz blato uz solidnu uzbrdicu, i samo melje. Zaista mi je tesko da poverujem da ima samo 50ak KS.
Isti taj silokombajn je ove godine u kukuruzu, po ravnom i bez prikolice vise puta ugasio 558.
Nemam Rusa, ali jesu spricani...

A najbolje je kada Rus i Srbin saradjuju :D
https://www.youtube.com/watch?v=2EmpCtsc67g
Ovo je snimak od prosle godine.
 
Nazad
Vrh