Slobodna diskusija o traktorima

Kakvi su John Deere traktori iz 80-tih godina ?? Imam ponudu za John Deere 1640 '85 godiste sa onom okrugom SG2 kabinom. Nije planirano da se kupuje traktor,ali ovo je slucajno ispalo kod poznanika uvezen je iz Svajcarske i privuklo nas je jer nije previse para a relativno je dobro ocuvan. Sto je bitno udoban je i tih.
Planirali smo za 1-2 godine neki malo mladji zapadnjak od bar 100ks, ali zbog raznih planiranih i neplaniranih troskova ne mozemo brzo da skupimo neki veci novac za takav traktor.
Valjda nece biti greska uzeti par konja slabiji traktor od 577 ali zato udobniji za rad ??
577 ostaje jos neko, nema nekih zamerki na njega osim te buke i udobnosti. Pa ako se moze ozbiljno raditi sa tim JD, mozda sedmica ode kasnije.
Pa ce se skupiti kad tad novac za nesto jace i jos prijatnije za rad :osmeh:
 
Duplak, isti takav.
Lepota mi i nije presudno. Bitno mi je sto nije farban, hidraulika radi odlicno i menjac nema da zakrci bar onoliko koliko smo probali. Motor mu se cini da je dobar, ne dimi i ne izbacuje nigde ulje. E sad nista ne mora da znaci dok ne izore ili istanjira par hektara.
Ne zurimo nigde, zbog toga sam i pitao kakva su iskustva ako se neko susretao sa ovim modelom ili generalno tom serijom.
 
Kod kupovine JD traktora veliku pažnju treba posvetiti dijelovima. JD nikad nije ulazio u kooperacije sa drugim markama (posebno u vrijeme kad je taj JD pravljen, bilo je doduše brandiranja tudjih traktora pod JD imenom sa njemačkim Lanz i češkim Zetorom) tako da je, koliko ja znam, JD jedna od rijetkih marki koja u svoje traktore ugradjuje sve svoje dijelove. Dakle tu nema MWM, Perkins ili Deutz motora koji mogu da se nadju u bezbroj modela različitih marki. Nema Bosch hidraulike. Kod JD sve je John Deere - oni imaju svoje motore, mjenjače, specifičnu hidrauliku (npr. koriste radijalne klipne pumpe koje gotovo niko drugi ne koristi u traktorima) tako da kod kupovine dijelova nema nekog izbora i fleksibilnosti - sve mora biti JD. 1640 b trebao da ima Carraro prednju vuču no nisam siguran da je svi imaju, ja sam vidio jedan koji je imao ali ne znam šta je sa ostatka serije.

Pogledaj cijene u inostranstvu:

Hidraulična pumpa:

http://schlepper-teile.de/de/traktorteile/hydraulik/hydraulikpumpen/pumpen/index.pmode?detailid=835

Hidraulični razvodnik

http://schlepper-teile.de/de/trakto...aulik_steuergeraete/index.pmode?detailid=1734

Pumpa za vodu

http://schlepper-teile.de/de/mein_traktor/index.pmode?detailid=7202

Set za remont motora za jedan klip

http://schlepper-teile.de/de/mein_traktor/index.pmode?detailid=8343

Kvačilo

http://schlepper-teile.de/de/mein_traktor/index.pmode?detailid=9183


Radilica:

http://schlepper-teile.de/de/mein_traktor/index.pmode?detailid=2543

Uljna pumpa:

http://schlepper-teile.de/de/mein_traktor/index.pmode?detailid=713


Sa druge strane, nije to nikakva egzotika ili neki rijedak traktor, pravljeni su u ogromnim brojevima, dijelova ima ali su prilično skupi.
 
Možeš da slikaš poluge odozgo a da se vide ti brojevi? Kod mene nema naljepnice, davno otpala a volio bih da probam oranje u D, do sada sam sve radio sa točkom i sa M ali ne znam dokle da spustim poluge.
Slikam ti za vikend kad budem bio kod kuce posto nisam trenutno tu i ubacim sledece sedmice i tacno cu vidjet na kojem je slovu a mislim da je na M. Otprilike ne spustim rucicu 1/4 odozgo i bude dovoljno :D al slikat cu ti obavezno

- - - - - - - - - -


Nego imali kakva stranica da se naucuju dijelovi a da isporucuju za Bosnu?
 
Kod kupovine JD traktora veliku pažnju treba posvetiti dijelovima. JD nikad nije ulazio u kooperacije sa drugim markama (posebno u vrijeme kad je taj JD pravljen, bilo je doduše brandiranja tudjih traktora pod JD imenom sa njemačkim Lanz i češkim Zetorom) tako da je, koliko ja znam, JD jedna od rijetkih marki koja u svoje traktore ugradjuje sve svoje dijelove. Dakle tu nema MWM, Perkins ili Deutz motora koji mogu da se nadju u bezbroj modela različitih marki. Nema Bosch hidraulike. Kod JD sve je John Deere - oni imaju svoje motore, mjenjače, specifičnu hidrauliku (npr. koriste radijalne klipne pumpe koje gotovo niko drugi ne koristi u traktorima) tako da kod kupovine dijelova nema nekog izbora i fleksibilnosti - sve mora biti JD. 1640 b trebao da ima Carraro prednju vuču no nisam siguran da je svi imaju, ja sam vidio jedan koji je imao ali ne znam šta je sa ostatka serije.

Pa to je meni najvise sto su skupi delovi. Inace sad u doba interneta, brzih posti itd sve moze da se nadje, samo sto moras dosta da platis. Ovde kod nas ima slabo JD traktora i mahom su veci. Ali koga god sam pitao da je imao susret sa nekom JD masinom (kombajn, traktor, presa itd) svi hvale na sav glas kvalitet, tj dugotrajnost. Kazu platis malo vise za neki deo ili tako nesto ali si miran dugo vremena posle.
 
Nema se tu sta puno mudrovati kvalitet u svakom smislu, ako je traktor u takvom stanju kao sto kazes, kupuj, neces sigurno pogrijesiti. Obrati paznju na mjenjac i hidrauliku, a motor to je zadnja stvar koja ode na John Deere-u, ako je korektno odrzavan ide sigurno preko 20000rs bez otvaranja...
 
img20151021105247.jpg

img20151021105229.jpg
Koliko misilte da vredi ovako nesto? Ima 70 radnih sati, kupljena je 2012. Skoro da nije koriscen. Stric hoce da ga proda, pa ne znamo koju cenu da trazimo.
 
Nema se tu sta puno mudrovati kvalitet u svakom smislu, ako je traktor u takvom stanju kao sto kazes, kupuj, neces sigurno pogrijesiti. Obrati paznju na mjenjac i hidrauliku, a motor to je zadnja stvar koja ode na John Deere-u, ako je korektno odrzavan ide sigurno preko 20000rs bez otvaranja...

Pa to me najvise i interesuje. Kako obratiti paznju na menjac i hidrauliku. Menjac ne krci, ne cuje se nikakvo zujanje u kratkoj voznji i lako ulazi u svaku brzinu. Hidraulika reaguje na mali dodir palice. Precizno dize i spusta masinu (konkretno neka x tanjiraca je bila). Takodje se ne cuju neki cudni zvuci. Ne znam na sta jos obratiti paznji. Probacemo ga jos malo kad se zavrsi sve oko carine.
 
Delovi jesu skupi,ali ako je traktor iole malo odrzavan ko zna kada će ti trebati i dali će ti trebati uopšte.Kupuj to i ne razmišljaj mnogo ako je cena realna.Ja sam se isto dvoumio kada sam kupovao mog jd sada ga nebih dao ni za kakve pare
 
Koliko misilte da vredi ovako nesto? Ima 70 radnih sati, kupljena je 2012. Skoro da nije koriscen. Stric hoce da ga proda, pa ne znamo koju cenu da trazimo.
Pa zasto ga prodaje, nov traktor, jel nije dobar ?

- - - - - - - - - -

Ako neko moze da pomogne u resavanju problema, kod mog rodjaka na fotonu (skoro nov) ne radi volan na leru, cim malo gasa da volan radi normalno, ne cuje se da zuji negde nesto ili da pisti, pumpa je posebna za volan, posebna za hidrauliku, servis mu menajo pumpu i nista, menjali orbitol (ono kuciste ispod volana ako se to tako zove ). Ne znam u cemu bi jos mogao da bude problem.
Problem je resen, serviseri doneli novu pumpu i nasuli hidrol ulje umesto ATF (mislim da je ovo prvi put sipano) i sad je sve uredu.
 
Pa ne radi zemlju. Kupio da pocne da radi zemlju sa njim. Ali radio samo jednu sezonu I odustao.
 
Mogao si jos neku sliku ubaciti. Ne znam na kojeg kineza najvise lici ( zbog delova) mislim da je to najveci problem, i ova kabina mi se ne svidja, znam da ih je imalo pre bez kabine za 10000-11000 novi.
 
ne bih da kudim, i meni se svidjaju zetori zbog komfora i tezine a bogami nisu ni jeftino izradjeni. sve u svemu lijepe i sposobne masine ali glase za velike potrosace.

Ajde ;) , da nisu u odnosu na IMT traktore:haha:, svasta internet trpi.

Kod zetora je problem hidraulika, ne da se kvari vec je u odnosu na original ferginu "projekat djaka ponavljaca" , sam regulator ili famozna "kocka" kako ju zovu ima iteracija koliko i kusih pasa po ulici:haha:, cak i oni su znali gdje su suplji, sreca mjenjali su samo unutrasnjost pa se mogu vecinom mjenjati bez nekih vecih problema. Takodje i mit o djelovima na svakoj trafici , djelova ima ali i kvalitet je jako razlicit, u svakom slucaju puno bolje stanje od djelova za IMT gdje su djelovi skoro pa smece, nova vodena pumpa na IMT-u mi se raspala za manje od 150 sati rada , i to od proizvodjaca koji je isao kao "prva ugradnja" u traktor. Zetor ima direktno ubrizgavanje goriva i kad je motor koliko toliko "utegnut" ne trosi puno, za razliku od vecine motora na IMT-u koji su "predkomorasi" i samim tim trose vise. Neke verzije zetora imaju promasaj u mjenjacu ali on ne dolazi do izrazaja dok imate dovoljno ulja u njemu:haha:, radi se o onom iglicastom lezaju u gornjem snopu, kao poboljsanje se pocelo stavljati kraj njega i mesingani lezaj, neki koji provjeravaju nivo ulja u mjenjacu i mijenjau po tvornickoj specifikaciji nisu imali srece da im taj iglicasti lezaj ode:haha:.
 
Nazad
Vrh