Slobodna diskusija o traktorima

Evo jos nekih slika. On trazi 10. Ali to nema sanse. Pa sam zato pitao koliko mislite da vredi.
img20151021105220.jpg
img20151021105256.jpg
img20151021105314.jpg
 
Prednji tegovi definitivno kao na fotoni i komande u kabini 95% iste, samo je na fotonu komotnija kabina, ovde nema gde da sedne jos jedan, e sad ne vidim kontrolnu tablu i raspored brzina, motor i prednji most isto ne znam dal lici.
 
Valjda 52ks, a moze on da trazi koliko hoce, jer ovo ce on tesko da proda po bilo kojoj ceni. Od kineza sta se prodaje je Yto i Foton, ostalo slabo skroz jer ih skroz malo ima i tesko je za delove, npr ja za mog kineza jinmu sam pre mogao da kupim u jugometalu svilajnac a sad su oni prestali da uvoze pa ne znam kako cu se snalaziti kad nesto zatreba, mada lici mi 90% na yta ovaj moj, ustvari svi lice jedni na druge. Ovaj moj za sada ide bez ikakvih problema hvala Bogu, nek samo tako i ostane, uradio 450rs od zimus, inace na satu tek 855rs.
A brzine iste kao i na ostalim kinezima, tako da bi i menjac trebao da je isti, smesan jeste.
 
I deluje mi kao da je napravljen za vocarsto, spoljna mera zadnjih tockova je 160cm.
Samo ne znam sta ce mu prednja vuca za vocarsto.
 
Za te pare se moze kupiti 577dv, koji je mnogo bolji traktor, 5 brzina, bolja hidraulika.
 
Dobro je poznata činjenica da sa Tuzlanskog kantona, posebno Živinica, Dubrava, same Tuzle i okoline, nije dobro kupovati traktor zbog ozbiljne mogućosti da je korišten za izvlačenje uglja. Ako nema prednju vuču veoma je vjerovatno da je korišten za poljoprivedu, ako ej ima a potiče sa tog kraja, to je već rizično. Dobro obratiti pažnju na dvorište i okolinu gdje se traktor nalazi, ako primijetite karetu ili običnu prikolicu u lošem stanju (polupana, iskrivljena) ili ako se traktor ne nalazi u dvorištu vlasnika već npr. kod rodjaka (baš zato što prodavac ne želi da vidite ugalj i prikolice), budite gotovo sigurni da je korišten za ugalj. U tom kraju jako mnogo ljudi se bavi "nabavkom" uglja tako što NEMOGUĆIM putevima idu u rudnike (kojih u Tuzlanskom kantonu ima gomila) i tovare ugalj sa iskopina i preprodaju ga dalje. Ti ljudi jako često prodaju i kupuju traktore, obično ih koriste godinu ili dvije te se odmah prodaju dalje. Obišao sam sve prodavce traktora u ovom dijelu BiH/RS i kod svih sam ili čuo ili čak imao priliku da vidim ko su najveći potrošači mašina - upravno navedeni "rudari". Uzimaju isključivo velike traktora sa prednjom vučom, stalno koriste lance (ovaj sa oglasa ih je baš očigledno koristio) što se najbolje vidi po gumama (lanci obruse gume na vrlo prepoznatljvi način), pošto vuku jedoosovinke poteznice za iste su im jako pohabane dok poluge za nošenje mašina uglavnom budu kao nove jer se jako slabo ili nikako ne bave poljoprivredom, obično su im skoro mijenjane lamele (vučne a često i kardanske jer koriste i prikolice sa pogonom) i radjene generalke.

Dakle, OPREZ!!! Pri kupoviini traktora sa tog kraja otvorite ne četvore već osmore oči.
 
Da se ja nadovezem na ovu kupovinu sa podrcja zivinica i TK. Inace sam sam iz zivinica i jedini dio koji se bavi izvalcenjem ugja je dio Dubrava koji su sad vec prestali da to rade nakon one neserece sa onim momcima sto su zivi zakopani jalovinom. A takodje da ne mora da znaci da su radili samo ugalj jer sprecka dolina u tk raspolaze sa preko 5500 ha ravne zemlje. Trakore koji su radili ugalj ce te prepoznat po tome sto naprijed imaju napravljenu dosta jaku zastitu kojom oni jedni drugima guraju prikolice kad zapadnu ne koriste sajle i slicno ( to je jedina caka u uglju) :osmeh: ne kudi mi kraj prodajem i ja traktor haha necu ga nikad prodat ako neko ovo procita :haha:
 
Ajde ;) , da nisu u odnosu na IMT traktore:haha:, svasta internet trpi.

Kod zetora je problem hidraulika, ne da se kvari vec je u odnosu na original ferginu "projekat djaka ponavljaca" , sam regulator ili famozna "kocka" kako ju zovu ima iteracija koliko i kusih pasa po ulici:haha:, cak i oni su znali gdje su suplji, sreca mjenjali su samo unutrasnjost pa se mogu vecinom mjenjati bez nekih vecih problema. Takodje i mit o djelovima na svakoj trafici , djelova ima ali i kvalitet je jako razlicit, u svakom slucaju puno bolje stanje od djelova za IMT gdje su djelovi skoro pa smece, nova vodena pumpa na IMT-u mi se raspala za manje od 150 sati rada , i to od proizvodjaca koji je isao kao "prva ugradnja" u traktor. Zetor ima direktno ubrizgavanje goriva i kad je motor koliko toliko "utegnut" ne trosi puno, za razliku od vecine motora na IMT-u koji su "predkomorasi" i samim tim trose vise. Neke verzije zetora imaju promasaj u mjenjacu ali on ne dolazi do izrazaja dok imate dovoljno ulja u njemu:haha:, radi se o onom iglicastom lezaju u gornjem snopu, kao poboljsanje se pocelo stavljati kraj njega i mesingani lezaj, neki koji provjeravaju nivo ulja u mjenjacu i mijenjau po tvornickoj specifikaciji nisu imali srece da im taj iglicasti lezaj ode:haha:.
ja ne znam odakle tebi da sam ja zetora sa imt poredio? mislim sve naj naj za pomenute traktore, a na potrosnju svi kukaju. e sad direkt, indirekt ili nesto trece, oni trose i ne mozes im nsita.

- - - - - - - - - -

Da se ja nadovezem na ovu kupovinu sa podrcja zivinica i TK. Inace sam sam iz zivinica i jedini dio koji se bavi izvalcenjem ugja je dio Dubrava koji su sad vec prestali da to rade nakon one neserece sa onim momcima sto su zivi zakopani jalovinom. A takodje da ne mora da znaci da su radili samo ugalj jer sprecka dolina u tk raspolaze sa preko 5500 ha ravne zemlje. Trakore koji su radili ugalj ce te prepoznat po tome sto naprijed imaju napravljenu dosta jaku zastitu kojom oni jedni drugima guraju prikolice kad zapadnu ne koriste sajle i slicno ( to je jedina caka u uglju) :osmeh: ne kudi mi kraj prodajem i ja traktor haha necu ga nikad prodat ako neko ovo procita :haha:

sad ga lagano mozes skinut sa pika. :haha:
 
Pa nije covek kriv ,sto je cena rakovicama skocila,za bas taj model je covek dobio 7500,evra,a motor je bio na izdisaju,otisla za Egipat.Al eto Egipcani vole rakovice,.Slazem se sa tobom da se moze kupiti bolji traktor,al sto da covek neunovci ako moze.
 
Kad sam kupovao traktor pre nekih godinu i po-dve sam redovno pratio oglase i mogu reci da se veliki broj traktora iz tog vremena jos uvjek prodaje, vecina takih traktora ima nereane cene.
 
Koliko vredi rakovica 65 90 godiste drugi vlasnik gume sve 4 ja zamijenio stare ispucale, stavio kabinu, ofarbo limariju ,sve uredu samo me ac pumpa zeza? bas da vidim kolko sam prekrko cijenu? :D
 
Kakvi su zetori 2011?Koliko sam uspeo da nadjem motor je identičan kao na 2511.Kako su se pokazali naspram 533?Jednoredni berač,prskalica,oranje spremanje?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh