Slobodna diskusija o traktorima

Bome 539 je mal za voćnjak i jeftini dijelovi i sve .
 
Ja sam se vozio u zetoru 4718 dok je vukao cisternu majko mila cuda dere se a nis ne ide.
A onda smo kasnije sjeli ista kombinacija na 549 stari tip ma pojede ga kad krene u startu s 3000 litara cisternom.
 
Zetor 3511S nosi isti motor kao i 4712/4718 (4701), to su skoro pa isti traktori (3511S su malo stariji - starija je serija 5 od serije 7, ali 3511S je najkasniji momak serije 5). Mislim da su dobri traktori.
To je sve dobra solucija u ovoj situaciji (za toliko zemlje): od vladimirca, pa kroz 539 ili 3511S, pa sve do 4718 - ostalo je skoro pa "stvar ukusa".
 
Tebi tek sada nista nije jasno,razmisli malo sam pa odluci,a ja cu ti reci da sam do letos imao IMT-533 do duse(539 je jaci i razlika je vidna) kada je idealno za oranje pesma je raditi(plug 755),ali kada dodje ovakva godina naopako,ferga dusu ispusta,gas do kraja,temperatura raste ,verujem na auspuh mu ziva nafta izlazi potrosnja u tacku, a ja dali cu blokirac,ili levu kocnicu,ruka NON STOP na rucici hidraulike,glava stalno okrenuta nazad,tako da sam morao da menjam masinu za jacu i tek sada sam video sta znaci imati vise snage,samo plug dole 1500obr.i teraj par puta se okrenem da propratim kako ide i to je to.:ppozdrav:
 
Ja nebih mlogo komentarisao ko je bolji za vocnjak kabina ne osim kad se radi zastita atomizerom,isto tako smeta i auspuh gore.Zavisi isto koliko je teska zemlja za obradu dali je brdo539 za pocetak zadovoljava potrebe za jedno domacinstvo.Ja imam 558 i necu da tvrdim da je on najbolji, nijedan model nije idealan kod Zetora je dobro sto okrece vratilo preko menjaca pa ima veci broj obrtaja kardana pun dizel lakse pali.Ja dajem prednost IMT-u kratak je i zgodniji za obrtanje po vocnjaku narocito kad se vocnjak razgrana.
 
Ispade da je Zetor dno.
Ali samo u ocima onih koji imaju IMT.
Ja znam da Zetor 4718 i plug IMT 751 moze da ore skoro istom brzinom kao Rakovica R65 i Lemind, samo sto Zetor sa IMT-om uze ore.
A za paljenje do -25 sam palio Zetora samo sa letlampom na usisnoj grani, a dok na istoj hladnoci R65 ne pali ni sa sajlu.
 
Rakovica 65 je na palenju bomba za Zetora 4718.
Moj zet ima 4718,i ja sam dosta vozio taj traktor,radio sam mu i generalnu i orali smo zajedno mnogo puta.Ja ga jedem sa 540 i plugom 12 coli,ja orem i sa losim raonicima a zetor trazi dobre raonike,dobar plug,da kazemo ima bolje resen hidraulik od rakovicinog za 30%,nista specijalno.Zatim kolevka-karlica na 47 pa to je smesno,napraviti tako nesto od plocevine 8mm.Propinje se sacuvaj boze,zajebao je i rakovicu.
Ima snage,mali je potrosac,dobro kvacilo,prost motor za generalnu.....
Sve ima svoje prednosti i mane.
 
Pozdrav forumasi,hteo bih da vas pitam,tj da mi odgovorite na pitanje da li ja mogu na svoj taktor imt 540 koji je sa 3 brzine da ugradim jos dve tako da bude sa 5 brzina kao imt 542 stariji tip,i da li ima mesta fabrickog mesta da se ubace ove dve brzine.Hvala unapred Aca Vlasotince
 
Treba zameniti kablove. Otkad smo zamenili kablove od i do akumulatora (naravno i kleme) 4718 pali bez problema i kad su veci minusi.
O ursusu 335 i da ne pricam. Mali dvoklipac pali na akumulator od 56 Ah.
Poredjenje ne bih radio - nije to zahvalno...

aca85@ : ne moze da se ubaci 4. i 5., vec da se zameni (ceo) menjac. Ali zasto bi to radio, zar ovako nije dobro?
 
Poslednja izmena:
Ne da nije dobro,nego imam potrebu da kada vucem berac sip eko 3500 i kada je kukuruz onako malo losiji ja idem u 3 sporu ali moj menjac je fabricki mnogo sporiji od menjaca imt 539 tako da imam potrebu da idem brze jer ovako trosim vise goriva.Pitao sam ovo zato sto kada smo pre nekoliko godina menjali lager na spojnickoj osovini majstor mi je rekao da na menjacu ima fabrickog mesta za jos 2 brzine.
 
ma ne nije to sad problem,pitao sam najvise zato sto mislim da mi je spor kardan,i onda neznam da li je do menjaca ili do kardan,jer 539 ide mnogo brze u 3 sporu
 
To stoji,ali me interesuje da li ima mogucnosti menjac posto je sa 3 brzine da mu ubacim jos dve posto mi je majstor rekao da ima mesta
 
Kupio bih neki traktor srednje snage, nesto od 50-70ks, moze i 80, nece da mu skodi. Sluzio bi mi za lakse poslove, pskanje, spartanje,setvu, transport. Kupio bih nasto za 3000-4000e. Sta biste mi preporucili?
 
Kupis opet ovu tvoju Rakovicu sa avatara:osmeh:,eno je stoji prsko joj motor kao dinja,bas pricamo da treba da se otvara.
 
Nazad
Vrh