Slobodna diskusija o traktorima

T40 sa prednjom vučom je najneokretniji traktor koji sam ikad video.
 
Ma nema šta naučna fantastika od traktora i svi oni i dalje idu , ovi fenseraji se ukake kad ga vide a tek što volem ono kad piše "Sdelano SSSR":bravo:
 
Ma neplasi se ruja niceg.... Bucnes ga u najvecu kaljugu izvuces njemu nista... Nema da pomislis sace da pocupa neki dzek... Ali jbg,sad svi hoce fotelje umesto one klupe u T40.. Ali i on je radio tolike godine a kako stojimo sa parama radice jos tolike....
 
Sad se vecina pogospodila pa im starije masine ne valjaju.Sve njih treba vratiti da idu za konjima pa da vide sta je muka.Sve su to dobri traktori.
 
Jes vala serkimo previše,takav sam i sam.Djed je kupio 81 god. novog torpeda i radio sa njim i on i ja do prošle godine.Valjo nam je za sve.kad je deda umro imo je u šteku 10 000 evra a ja,ja hoću sve novo u par godina i kad crknem imaću 10 000 evra kredita.
 
A vala napravise masinu!!!!!! Ja mislim da je to neunistiva transimisija posebno sad sa gumama!!!!
 
Obzirom da sam kupio ovaj sada traktor pre 2 godine, razmisljam da sada preko zime skinem bosh pumpu i da je odnesem na proveru kod bosiste.
nego, pala mi je na pamet ideja da kazem bosisti da mi malo pojaca smesu a samim tim da dobijem malo na snazi.
opste je poznato da se dizelasi lako cipuju kada su u pitanju automobili, i da se lako dolazi i do snage i do obrtnog momenta, ali ne znam za traktor, pogotovo moj stariji.
Kaze mi jedan bosista da je preporucljivo do 15% snage. Moj traktor ima 55hp, pa bih ja ocekivao nekih dodatnih 5-7hp. Da li je neko ovo radio?
nije mi cilj da ugrozim motor, i ne bih voleo da traktor vise pusi, pa rekoh da pitam vas da li moze malo snage da se dobije, a da u radu i na oko sve bude ok?
 
sama reč ČIPUJU kaze da se to odradi softerski preko kompjutera,a to na tvom traktoru sa slike to nema
a nema ni karburator da šteluješ smešu
nepovećavaj punjenje na pumpi jer će ti više trošiti goriva
 
Znam, jer sam vozio trke par godina i bavio se mapiranjem. Doduse, na benzincima i tu je jako tesko nabiti snagu, dok je kod dizela drugacije.
Ocekivao sam da potrosnja bude veca, ali samo pod vecim gasom. Koliko nafte prodje kroz dizne, toliko je i obrtaja.
 
Druze oni su fabriki pojacali koliko je dozvoljeno. I verovatno je to najveca dozvoljena snaga a da pri tome sacuva motor. Ako traktor lepo radi nista ne diraj.
 
Pošto nemam iskustva sa obradom zelje, a kupili smo neku zemlju (oko 5ha) sad bi valjalo da uzmemo neki traktor,
i možda nešto od priključnih mašina, e sad koji to niko nezna, pa bi savaki savet dobro došao.
Ovih 5 ha je inače na 3 parcele, jednu smo spremili za sadnju leske (1ha) i verovatno ćemo na jesen još jednu
parcelu spremiti za lesku, a u planu nam je i da kupimo ješ zemlje....
E sad koji traktor bi preporučili nekom ko nikad pre nije koristio traktor.
Mislili smo da uzmemo neki polovan traktor što jeftinije (ali bi gledali da nebude baš neka lešina od traktora)
(jer šta ako se ispostavi da smo totalno promašili pri kupovini a spucali pare u nov traktor koji nam ne odgovara)

Svaki savet je dobrodošao....
 
Nazad
Vrh