Slobodna diskusija o traktorima

Znam reko mi je bugi, da mora da je radi. A taj motor je radjen, mozda je odradila 150 sati posle toga. Tad mi majstor reko, nemoj sada da prodajes ovo kad si sredio. I gledaj sta se desilo. Ja razmisljao malo o onim massey-u sto je kod njega....
 
posto nebih znao gde da postavim pitanje zanima me iskustvo vlasnika novih ili novijih trakotra imt 549dv... kako su se pokazali u oranju,pripremi kakva im je prednja vuca,koliko snage imaju?jesu imali nekih vecih kvarova itd....u nedoumici sam izmedju imt 549dv i YTO 454....pa bih zamolio ako bih neko mogao nesto vise da mi napise o imt549dv...
 
Bolje kupite polovnog nego bacati pare na navedene,nove! Mi smo hteli da kupimo Yto 504 sa euro kabinom (jer 454 ni po kojim slucajem ne bi uzeo) al bi izasao skoro 18000,za mnogo manje para smo uzeli veci i po mom misljenju mnogo kvalitetniji traktor Zetor 7245 koji je takodje univerzalan,al u oranju ne moze se uporediti sa onim igrackama.
 
Ako mislis na Masseya 65, ja ga imam i to je sigurno traktor bez greske. Kod mene je sa gumama 16.9-28 a postoji i verzija sa 11-32.
 
Bolje kupite polovnog nego bacati pare na navedene,nove! Mi smo hteli da kupimo Yto 504 sa euro kabinom (jer 454 ni po kojim slucajem ne bi uzeo) al bi izasao skoro 18000,za mnogo manje para smo uzeli veci i po mom misljenju mnogo kvalitetniji traktor Zetor 7245 koji je takodje univerzalan,al u oranju ne moze se uporediti sa onim igrackama.

aj ako ti nije problem obrazlozi sto ne bi yto 454 ni po kojim slucajem
 
Kupis nov traktor a u kabini promaja,svuda ima po neka rupa,buka u kabini,los konfor, jako je mali deluje mi nikakav,za te pare bolje odaberi neki strani polovan,sve zavisi za koje ti poslove treba,to je ipak moje misljenje. A mislim da je bolje YTO nego IMT.
 
Poslednja izmena:
Danas sam bio sa jedim trgovcem koji uvozi traktore iz Svajcarske i kaze da je u problemu zbog franka koji je danas u Svajcarskoj bio jedan na prema jedan sa evrom, covjek kaze da mora povecati cijene ovdje da bi se uklopio.
 
dscn0745-1.jpg

dscn0746-1.jpg

Koliko mislite da vredi ovakav traktor? Godiste je 82.-83.
 
deni 89 sto se tice kupovine novog ili polovnog traktor tu je nedoumica nov kinez je oko 12oooe a imt oko 14oooe,a polovni imt 549 su retki i skupi starijih i nema a ovi novi su po oglasima i 10oooe...meni zbog posla nemoze mnogo velik traktor obradjuejm vinograd pa je malo problem sirina...yto 454 se odlicno pokazao u vinogradasrtvu i u oranju nema zamerke....a sto se tice kabine sva zemlja je poorana na vreme i u duksu sam sedeo.kabina je standardna i ima grejanje koje odlicno radi....nisam imao prilike da provozam imt pa sam zato u nedoumici...
 
Drugari, koliko mislite da vredi ovaj traktor. Ispravan je u potpunosti, motor mu je perfektan. Planiram da ga prodam pa posle zetve da pazarim nesto novije, ako sve bude kako treba. Pa me interesuje neka realna cena ovog traktora?
sam1893.jpg

sam1894.jpg

120 ks. 1980. godiste.
 
Nazad
Vrh