Slobodna diskusija o traktorima

Pošto nemam iskustva sa obradom zelje, a kupili smo neku zemlju (oko 5ha) sad bi valjalo da uzmemo neki traktor,
i možda nešto od priključnih mašina, e sad koji to niko nezna, pa bi savaki savet dobro došao.
Ovih 5 ha je inače na 3 parcele, jednu smo spremili za sadnju leske (1ha) i verovatno ćemo na jesen još jednu
parcelu spremiti za lesku, a u planu nam je i da kupimo ješ zemlje....
E sad koji traktor bi preporučili nekom ko nikad pre nije koristio traktor.
Mislili smo da uzmemo neki polovan traktor što jeftinije (ali bi gledali da nebude baš neka lešina od traktora)
(jer šta ako se ispostavi da smo totalno promašili pri kupovini a spucali pare u nov traktor koji nam ne odgovara)

Svaki savet je dobrodošao....

Kupiš t-25 jeftini traktori i jeftino održavanje jednostavan za popravku i tih par hektara uradiš a a kad širiš posed ostaviš ga za lake poslove i uzmeš neki veći za teže poslove.
 
@ marko g Najbolje ti je da kupis 539. On moze da odradi do 10ha. I ako ti nekad ne odgovara, uvek mozes da ga prodas... Ili mozes da kupis neki 542 ili 558.
 
Pošto nemam iskustva sa obradom zelje, a kupili smo neku zemlju (oko 5ha) sad bi valjalo da uzmemo neki traktor,
i možda nešto od priključnih mašina, e sad koji to niko nezna, pa bi savaki savet dobro došao.
Ovih 5 ha je inače na 3 parcele, jednu smo spremili za sadnju leske (1ha) i verovatno ćemo na jesen još jednu
parcelu spremiti za lesku, a u planu nam je i da kupimo ješ zemlje....
E sad koji traktor bi preporučili nekom ko nikad pre nije koristio traktor.
Mislili smo da uzmemo neki polovan traktor što jeftinije (ali bi gledali da nebude baš neka lešina od traktora)
(jer šta ako se ispostavi da smo totalno promašili pri kupovini a spucali pare u nov traktor koji nam ne odgovara)

Svaki savet je dobrodošao....

I ja bih se slozio sa Manjevicem,mozes da uzmes 539 i sa njim bez problema da obradjujes od 8-10h.
 
Pa tako smo nešto i razmišljali, mada ne baš o tom IMT 539, (mi smo gledali neke zetor traktore po internetu) ali generalno neki traktor koji bi služio za obuku, a i dok ne pohvatamo šta nam tačno treba :) i da li nam treba.
Da li i kakva je prednost traktora sa kabinom (mislim kod tih starih traktora koji nemaju klimu i sl)
 
Kabina uvijek dobro dođe. Nećeš da pokisneš ako iznenada udari kiša, koliko toliko si zaštićen od sunca da ne udara ono najjače, nebije te vjetar, a po potrebi uvijek možeš otvoriti vrata da napraviš malo promaje. :)
Djelomično si zaštićen od prašine i otrova kod prskanja i sl.
Jedina mana kabine je što se nemožeš uvijek svuda provući, zapinje za granje kad ideš u šumu ili voćnjak.
 
Kabinu uzmi obavezno! Slazem se sa Philby-em za sve sto je naveo. Ja skoro skinuo vrata sad kada sam orao na jesen, i duvao je neki vetar, pa sam hteo da poludim samo sto sam bez vrata, a da zamislim bez kabine da radim, to mi ne pada na pamet. Imas gomilu traktora bez kabine koji su po njivama i oru, a vlasnici zavijeni kao da su u Sibiru. Drugim recima - treba cuvati zdravlje dok ga imas. Ako vec mozes da biras, izaberi traktor sa kabinom.

Ako vec gledas zetore, onda gledaj recimo da uzmes 4718 koji je sa uskom kabinom.
Ovako nesto
http://www.polovniautomobili.com/oglas5645802/zetor_4718/

a ovako izgleda sa sirom kabinom i on bi ti vec pravio probleme u vocnjaku
http://www.polovniautomobili.com/oglas5739485/zetor_4718/

Imaces jaci i kvalitetan traktor (da mozes da obradjujes zemlju i u losim godinama) a dobijas ga za iste pare kao sto kosta imt 539.
539 je super traktorcic, ali je neupotrebljiv u losijim godinama u tezim zemljama. Ja sam isao da orem neke parcele ove jeseni kod ljudi koji imaju samo 539 jer nista nisu mogli sa njihovim dvobraznim plugom da urade (plug imt 755 koji je preporucljiv za ovaj traktor 539)
 
Nije problem sirina od 5m, vec je problem krosnja koja ce sutra da poraste, e sada, kako ces da orezujes to je vec pitanje. Moj vocnjak je 4x5m i imam prostora izmedju, ali ne mogu da pridjem blizu stabla sto je i normalno.
 
Da nezna neko slučajno nešto o ovom ZETOR 3511 S kakav je traktorčić.
Gledao sam na forumu ali nema bog zna šta o njemu.
 
To ko ima kod njega je do kraja. Jako dobar traktor u svojoj klasi i vrlo pouzdan, jer nikog jos nisam ni cuo ni video da se pozalio na tu seriju . Licno sam ga hteo kupiti ali nisam imao dovoljno novaca i odustao. Znam da ce me sad IMT -ovci napasti ali za mene je celu klasu bolji od njih. delovi pristupacni i vrlo povoljni a takoreci se nekvare
 
Veruj mi komso da kad bih birao izmedju ta dva uvek bih pre zetora uzeo. jedina mana je pumpa preko kardana sto se ukljucuje. nemrzim ja IMT traktore ako ko to misli ali brate mili nisu ni oni nesto posebno. za laksi posao 539 zavrsava ali u tezim poslovima i sto se tice kardana i izdrzljivosti delova zetor ih sisa samo tako .
 
Nazad
Vrh