Skladištenje zrnaste robe

Znam da se zezaš ali je to velik problem.Stoka kada oseti te mačje fekalije neće da pipne kukuruz.Imao sam taj problem i rešen je pružanjem zaštitne mreže i zatvaranjem magacina da ne mogu ptice da ulaze jer su one mamac za mačke a dalje se zna šta sledi.
 
Vrlo ste kreativni bili, hvala na odgovorima! :D Pokricu ovom istom zicom i preko nje 3-4 letve, bice valjda ok.

Sad jos samo da stane ova kisa da skinemo kukuruz, inace ce da proklija uskoro pa smo dzabe pravili silose... :(
 
Macke veci problem od miseva. Prosle god pokrio kukuruz na podnom skladistu mrezom za sencenje. Kad ne mogu zatrpavati onda nece da vrse nuzdu. Nije 100% ali je vredelo
 
Kakvu stetu mogu da naprave misevi u takvom silosu? Da je u dzambo ili u obicnim vrecama pa da ih progrizu u redu, ovako ne vidim veliku stetu.
 
Ma jedino izmet, a posto ce stajati par meseci moze da se nakupi...

Je l' pravio neko onu cev na sredini, cisto da malo "provetrava"? Mislio sam da napravim mozda fi 200 od armature i isto obavijem rabicom, al nisam siguran je li potrebno... Samo stavljanje one vodovodne mi nije logicno, jer onda tuda vazduh ne dopire, mora isto nesto "busno".

Juce nosio na nekoliko mesta da merim vlagu, dobio sam vrednosti od 13% do 20%... :D
 
Cev od kanalizacije se stavlja za ispustanje zrna

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Da da, to znam, mislio sam na onu vertikalnu u sredini cisto da ima malo lufta i tu, da ne bude debljina 3 metra neprekidno...

Doduse, ja sam za ispust stavio metalnu, i kao neka vratanca gde bih potencijalno ubacio elevator da izvucem ostatak.
 
Poslednja izmena:
Potrebna mi je pomoc forumasa za idejno resenje. Nesto se razmisljam o pravljenju skladista za zitarice. E sada ja bi to napravio nesto slicno na principu cardaka samo da to bude namenski za zrno. E sada objekat bi bio 20m duzine,3m sirine i 5m visine,s tim sto bih ti 5m visine bilo podeljeno na pola donjih 2,5m bi ostalo kao natkriveni prostor(supice za drva i jos kojekakve sitne stvari) a iznad bi bilo zrno u preostalih 2,5m visine.



E sada u planu je da bude kosa ploca da ne mora mnogo da se lopata unutra. Prvo polje bi bilo za prekrupac,ostala su nebitna.Svako polje bi imalo pregradni zid na 5m(pravilo bi se sve od betona i zidano bi bilo). Ono sto me muci sada jesu otvori za ulazak unutra gde i kako ih postaviti i otvori za sipanje zitarica...
Svaki savet i ideja je dobro dosla oko izmene ovog nacrta.
 
Vrata pravi da se otvaraju unutra kad zatvoris da ne moze zito izgurati van

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
To da,ali ne znam da li da ih stavim pri vrhu ili pri dnu. Ako budu skroz dole moze se otvoriti samo akda je prazno,a ako stavim gore opet beskorisno kako sici unutra kada je prazno. A za punjenje sam mislio da budu otvori gore na krovu.

Kolega imas kod meme nesto slicno vec izgradjeno pa dodji I pogledaj.
Ako budem da dodjem javicu se.
 
To da,ali ne znam da li da ih stavim pri vrhu ili pri dnu. Ako budu skroz dole moze se otvoriti samo akda je prazno,a ako stavim gore opet beskorisno kako sici unutra kada je prazno. A za punjenje sam mislio da budu otvori gore na krovu.
Napravi vrata pri dnu, visine 1.8-2m ali iz dva dela. Preko gornjeg dela ulaziš unutra (ako trebalo) a donji deo svakako otvaraš skroz samo kada se potpuno isprazni ćelija, zbog čišćenja i sl. Kapići?
Otvor za punjenje pri vrhu.
A pod obavezno pod uglom da nema lopatanja ništa.
 
Daaa,zbog toga mi je svaka ideja dobro dosla. Da se sto vise iskljuci lopatanje i potreba za radnom snagom.
 
Ja sam pre 3g pravio ambar, moj ti savet da napravis podno skladiste makar 10x10 ili kupis/napravis konusni silos. Sve ovo drugo ima lopate i krpljenja rasusenih dasaka.
 
Nazad
Vrh