Skladištenje zrnaste robe

Meni sonda nesto se zablokirala. Pokazivala 7-8 stepeni pa je proverim u vodu zagrejanu na 30 stepeni pokaze 12 sa ima. Dugo je i trajala jednu sezonu i vec brljavi
 
Evo mene opet. Rasporedio sito mrežu 2x2mm iznutra, rekoh kad je već ista cena ko ove ređe da uzmem najguscu, em je jače, em mogu da skladištim i nesto sitnije. Vezivao paljenom žicom, stvarno je išlo brzo i lako. Hvala na savetima!

E sad, došla sledeća faza. Čime pokrivati ove silose? Miševi me brinu pre svega... Bilo kakvi saveti su dobrodošli, sve što sam do sad smislio glomazno i teško za rukovanje.
 
Zar ti nije pod nekom supom koliko sam ja razumeo

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Jeste, ne brinem se za padavine i to, al šupa nije baš hermetički zatvorena, pa miševi ulaze. Prošle godine sam držao po podu ograđeno daskama i karton po zemlji, to je bilo bar 100 miševa na koje sam naišao tokom sipanja...
 
Pošto nismo brali kukuruze, ostavio sam u dve prikolice zrno kukuruza, u svakoj oko 80cm visine. Prikolice su u šupi koja je otvorena sa čeone strane, a vlaga kukuruza je 16.5%-16.7%. Taj kukuruz treba da stoji do sledeće jeseni, tj. do sledećih kukuruza (za svinje). Hoće li moći to tako s' obzirom na vlagu, ili ću na proleće morati preostali deo da džakiram?
 
Jeste, ne brinem se za padavine i to, al šupa nije baš hermetički zatvorena, pa miševi ulaze. Prošle godine sam držao po podu ograđeno daskama i karton po zemlji, to je bilo bar 100 miševa na koje sam naišao tokom sipanja...
Opaši ih od zemlje jedno 40cm najtanjim pocinkovanim limom,onda ne mogu da se popnu po tom silosu.
 
Al su i gore silosi opasani gredama, pa mogu odozgo da udju... :(

Edit: jedino i gore pri vrhu da opasem isto tako... Al se brinem i zbog onih leptirica, šta već...
 
Pošto nismo brali kukuruze, ostavio sam u dve prikolice zrno kukuruza, u svakoj oko 80cm visine. Prikolice su u šupi koja je otvorena sa čeone strane, a vlaga kukuruza je 16.5%-16.7%. Taj kukuruz treba da stoji do sledeće jeseni, tj. do sledećih kukuruza (za svinje). Hoće li moći to tako s' obzirom na vlagu, ili ću na proleće morati preostali deo da džakiram?
Teško , do marta i mogu . Jedino ako imaš mogućnost , kad bude suvo i hladno vrijeme npr oko Božica , da ih ujutro pretreseš par puta , ili eleviraš ili uduvaš u njih nekako hladan vazduh , onda možda.
 
Pošto nismo brali kukuruze, ostavio sam u dve prikolice zrno kukuruza, u svakoj oko 80cm visine. Prikolice su u šupi koja je otvorena sa čeone strane, a vlaga kukuruza je 16.5%-16.7%. Taj kukuruz treba da stoji do sledeće jeseni, tj. do sledećih kukuruza (za svinje). Hoće li moći to tako s' obzirom na vlagu, ili ću na proleće morati preostali deo da džakiram?
U džambo vrećama mislim da bi moglo , radio sam tako , zašto , šta mu više paše u džambo , neznam .
 
Jeste, ne brinem se za padavine i to, al šupa nije baš hermetički zatvorena, pa miševi ulaze. Prošle godine sam držao po podu ograđeno daskama i karton po zemlji, to je bilo bar 100 miševa na koje sam naišao tokom sipanja...
Ja za to nebih brinuo jer misevi nemogu da se zavuku u zrno

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ja za to nebih brinuo jer misevi nemogu da se zavuku u zrno

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока

Ako neće u zrno, radit će mu nered na gornjoj površini. Ja bih je prekrio istom takvom mrežom ili odvor oka 3 mm. Par letvi po kukuruzu i po letvama mrežu, a ako silos nije do vrha pun samo zavezati mrežu da visi kao membrana. Ovo je samo moje razmišljanje i nije nužno najbolje rješenje.
 
Nista mu biti nece u prikolicama. Prati temperaturu. Imas sonde kupiti na KP. Nemoj samo one za 500din. Ja kupio i posle godinu dana pocela pogresno da pokazuje temperaturu. Sada sam kupio za 1000din pa videcemo :ROFLMAO:
 
Zezam se brate, i meni stoji kukuruz u takvom silosu i nema miseva unutra a i da bude neki ne vidim nikakav problem jer ljudi cuvaju u raznim supama i svugde pa ko ce tu gledati na miseve i da ih spreci da udju unutra

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh