Skladištenje zrnaste robe

Jos jedno vezano za praznjenje ovih silosa, pokusavam da na nekih 80cm visine ostavim cev za praznjenje prirodnim padom, ostatak bih praznio lopatom ili nadam se elevatorom. :) E sad, zanima me promer te cevi za praznjenje. Mislio sam da stavim fi 100 (10 cm) metalnu, bojim se samo da nije premalo (preusko)? Blago je nagnuta, ima pad od 10 cm na 30 cm duzine.
 
Bolje stavi fi 160-200. Da elevator ne zvrlji prazan, a i ugao će imati veću toleranciju sa većim prečnikom....
 
Stavi nize 80cm je visoko samo da mozes da podvuces spiralu

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nisam dobro objasnio, pražnjenje će da ide u dzakove, ne u elevator. :) Zato bih ostavio 80 cm, da mogu da uvalim vagu i dzak i da ne boli kičma. Elevator cu da koristim da izvučem preostalih 80cm nekako, ili će da radi dobra stara lopata.

Šta znači punjenje i pražnjenje iz sredine? Moj silos je na vrhu opkoljen gredama, nema mu naginjanja. A planiram da tokom pražnjenja, koje će kao što rekoh ići u dzakove pa će biti vrlo sporo, rasporedjujem odozgo masu da ne spušta samo na jednoj strani.
 
Ako ces se posle 10 dzakova popeti i namestiti masu da bude ravnomerna ne morad prazniti iz sredine.
 
Ah, ja to radim mnooogo brže, pa mi nije pala na pamet ideja da raspoređujem masu :haha:
Ali treba paziti na raspored mase, jer taj silos nema čvrstu osnovu, i masa ga lako može pomeriti ili izvrnuti.
 
Clan Zoran ga je praznio i pre nego sto sam napravio svoj pitao sam ga da li je imao problema kad pola izcuri rekao je da nije. Moj plan je da napravim jos jedan ispust pa da naizmenicno praznim na ta dva kako bi ravnomernije izcureo i ne bi pravio problem a ujedno i da svedem lopatanje na minimum.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Imam odozgo grede koje drže silos sa sve 4 strane, tako da od prevrtanja nema ništa, ali ću pripaziti, hvala!

Još jedno pitanje, neki savet za pricvrscivanje rabic pletiva za armaturu? Kao i pletiva samog za sebe (kad se veže u krug). Mislio sam paljenom žicom ili tako nesto na svakih 30cm da vezem za armaturu, plus na preklopima zajedno još jednom za armaturu. Da l treba gušće? Ili ima neki lakši način?
 
Imam odozgo grede koje drže silos sa sve 4 strane, tako da od prevrtanja nema ništa, ali ću pripaziti, hvala!

Još jedno pitanje, neki savet za pricvrscivanje rabic pletiva za armaturu? Kao i pletiva samog za sebe (kad se veže u krug). Mislio sam paljenom žicom ili tako nesto na svakih 30cm da vezem za armaturu, plus na preklopima zajedno još jednom za armaturu. Da l treba gušće? Ili ima neki lakši način?
Ja sam koristio paljenu zicu, odsekao brusilicom na par mesta i dobio gomilu komada duzine desetak cm, klesta i udri. Nisam imao vremena i iskreno nije mi palo nista pametnije na pamet. Mozda neko od kolega ima bolju ideju.Tako nekako sam vezivao na 30cm mislim da moze i redje ali ajde, da se ne izvitoperi mozda.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Ne treba gusto, sve to kukuruz postavi na mesto.

Trebalo bi da jeste lakše plastičnim vezicama. Ja sam radio sa žicom.
 
Drugari da li je 15.8 vlaga prevelika za skladištenje u ambaru prepravljenom za zrno? Visina kukuruza je nekih 2 metra otprilike.
Da li ste kupovali one sonde sa KP za merenje temperature od 400-500 dinara, pa da se sonda montira na parče armature i da se zabode u gomilu, i koja je temperatura normalna?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Drugari da li je 15.8 vlaga prevelika za skladištenje u ambaru prepravljenom za zrno? Visina kukuruza je nekih 2 metra otprilike.
Da li ste kupovali one sonde sa KP za merenje temperature od 400-500 dinara, pa da se sonda montira na parče armature i da se zabode u gomilu i koja je temperatura normalna?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Lane 16.7vl bez problema do marta. Sondama merio ohladio se al mu trebalo mesec dana.
 
Drugari da li je 15.8 vlaga prevelika za skladištenje u ambaru prepravljenom za zrno? Visina kukuruza je nekih 2 metra otprilike.
Da li ste kupovali one sonde sa KP za merenje temperature od 400-500 dinara, pa da se sonda montira na parče armature i da se zabode u gomilu i koja je temperatura normalna?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Vlaga je samo jedan od faktora, kolika je temperatura tog kukuruza ?
 
Jel kupovao neko ovaj termometar za proveru temperature? Planiram sutra da ga naručim pa ću znati i temperaturu
f0797f3c912196b3c0873796b987fcee.jpg


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Slabo je to, mala je ta sonda. Ja sam sebi napravio sondu kao sto imaju na otkupu i gurnem je do dna u hangar i onda merim temp kad izvadim uzorok.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh