SIP berači

ma za vuceniberac za put samo oberes i cepas nemoras jos i da seces !!!bacasklipove sa strane pa kad berac ide samo ubcis u bunkera i dva reda branja rucno nije neki problem al JOHNY izmislja izume ;)
 
mi smo predhodno radili i rucno ali nam je bilo tesko i nismo imali vremena pa smo sad probali malo drugacije i kako sam shvatio nije nam uspelo,i bolje da sam to obrao rucno nego ovako,ali sta je tu je,a kad sam zvao jednog samohodnog burgona koji pici 4 reda on nije hteo da mi izlazi na teren samo za 4 reda ,pa smo odustali i povaljali 2 reda traktorom i napravili duplu stetu i posao,ali bitno je da smo zavrsili s tim i da sam sve pokupio.
danas smo i zavrslili berbu kukuruza kod nas na ukupno 11kj,i ostalo mi je jos usluge da radim i da malo zaradim ::novac::
evo danas sam brao poslednje jutro kermessa i isao sam od spore trece do 1 brze i skoro u svakoj brzini isto bere samo je ucinak veci kad idem 1brzom,dok kad radim 3sporom treba mi 4 sata da uradim 1kj,(ali cale oce da radim 3sporom jer tad kao radi cistije ali kad on nije tu ja radim 1 brzom i 4tom sporom :ppozdrav: i samo gas i dobro bere :D)
evo kako ide prvom brzom na 1800obr
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Uk9e5z2UZp0[/youtube]

a evo i nekoliko slika sa berbe
w2eqvk.jpg

tarup ima sa ukupno 33 noza
34t8wae.jpg

komusaljke imaju 12 valjaka
6t2qlj.jpg

a ovo je mehanicko podesavanje rude koje bi ja najradije preradio na hidraulicno samo neznam kako?
2mesm8h.jpg


33nddgl.jpg


70dksk.jpg
 
Evo ovako: Crveno su uske koje navaris na berac, plavo je hidraulicni cilindar koji nabavis negde(moj je od volana Z142) a zeleno su ti creva od hidraulike! Jedino treba da ugradis jos jedan par izvoda hidraulike na zetora(treba ti ukupno 4 uticnice)!
e0sy91.jpg
 
A, jel nije pametnije da izbaci onaj original sistem s navojem sto ima i da umjesto njega ubaci cilindar? mislim da je na tom mjestu bolja opcija da se postavi cilindar...

Mislim da niti jedan SIP berac nema tvornicki ugradjivano izmicanje u stranu, kao ni zmaj beraci (Ako koji zmaj ima tvornicki ugradjeno, ja se ispricavam)
 
Gresis Bobo moj sip iz 88 ima original ,bas kako ti objasnjavas da treba da se uradi.Ako se setim uslikacu.A taj isti klip sluzi i da se kos premesti u transportni polozaj.
 
Evo slike kako je klip za otvaranje rude postavljen na dvorednom Sempeteru.
k3vfdd.jpg
2urbj2e.jpg
 
Neokretni torpedo dugacak ko lokomotiva i jos neokretniji SIP dvoredac...

Ne bih ovo bas nazvo dobrom kombinacijom. Rus 82-ka bi puno bolje pasala.
 
A ti si se bobo kao puno navozao td koji je dugacak kao lokomotiva a??Ako niste jos radili sa ovom kombinaciom nemojte da pricate bezveze. A inace nije sve u traktoru i prikljucnoj masini puno je i do vozaca. :cao:
 
Boki, izvini, ali da mi taki bajo dodje brat kukuruz na njivu od 2kj, ne bih ga u njivu pustio. Koliko taj uvratina pogazi, pitaj svetog petra... Meni je moj 549 DV neokretan s tornadom 40, a kamo li jos ova dva dugacka cuda... Da nemam prednju vucu, bilo bi taman.

Tvoja kombinacija radi, daleko od toga, al da je dobra, to ne stoji...
 
Matić je napisao(la):
Sigurno i to piše u nekom katalogu :haha: :haha:

Odjebi vise od kataloga...

Kod njega na terenu takva kombinacija moze obavljati posao, al kod mene dvoredni SIP ne gazi samo ako oko njive ima 5m livade na svaku stranu. A ako ga vuce dugacki torpedo dupljak, onda je to 10m... Male njive, brdovite, nakose... Sto kraci berac i sto okretniji traktor ovdje imaju najvise posla. Dakle Tornado 35 i da ga vuce IMT 539.

Brao je proslu jesen u mom kraju baja s dvorednim sipom, pa se na njivi od jednog jutra iza njega nakupi jos prikolica klipova, bas zato jer takav berac nijenamjenjen za male i skucene njive.

Jos jednom ponavljam, da ta kombinacija kod covjeka mozda i radi OK, ali po meni je ona za branje kukuruza jedna od nezgodnijih.
 
Dobro što se odmah ljutiš.Napisao si da ne valja ta kombinacija a sada da je nezgodna.Čovek bere tako veoma uspešno a ti ga ubeđuješ u suprotno
 
Samo sam napisao da to nije dobra kombinacija kako ju on opisuje, te da je za branje kukuruza ta kombinacija traktora i beraca pri dnu ljestvice, sto se ovog posla tice...

Vjerujem da ce me dosta ljudi podrzati u mom misljenju, al ak covjeku to radi i ak je on zadovoljan, njegovo pravo da pise sto god hoce...
 
pa bobo on pise za svoje uslove nece valjda covek ici od njive do njive pa da ostali sude,ako je on zadovoljan i ne smeta mu ja sam jos zadovoljniji :cool:
 
Nevidim sta je tu lose i MTZ 82 koji je u kombinaciji sa bilo kojim dvorednim beracem nije bas okretan.Zato pusti se koji put preko i gas.
 
Nazad
Vrh