SIP berači

ma kakav torpedo :haha:
Zekan 5211 je idealan za berac SIP TORNADO 80,radi 1 brzom bez problema(ako nije pregust kukuruz jer ako je gust ili sejan na 22cm onda radim 4spora)
zetor je brz,okretljiv i pouzdan traktor i igra se sa ovim beracem i dobro mu stoji a u kabini se samo musica cuje koliko je tiha,nema vibracija,buke i zamora,jedino kad je jesen vlazna i kad je kukuruz jak onda mu fale malo konji(7211 ili 7245 bi bili najbolji za njega u tim uslovima) i prednja vuca,ali po suvom je 50ks za ovaj berac sasvim dovoljno.
zekan 5211 u kombinaciji sa ovim beracem mi prosecno trosi 10lit(ili 5lit/sat pri 1800obr/min) po jutru a ucinak je 2sata/jutro sa kipovanjem ako radim u kombinaciji 4spora ili 1brza ali sve zavisi od kukuruza dali je gust ili redak,jak ili slab i ja prilagodim tome odgovarajucu brzinu i ide super! :ppozdrav:
ovo je idealna kombinacija
Zetor 5211+Sip Tornado 80
2wecby0.jpg
 
Nisam hteo da se mesam.... ali sigurno da je lakse i bolje moze uraditi sa okretnijim traktorom i kracim beracem i tu je Bobo upravu!... e sad, svako radi sa onim sto ima i svakom je svoje najbolje, to je normalno...Licno ja bih pre brao kukuruze sa traktorom tipa Zetor 4711 ili imt542 ako neuzmemo u obzir tip beraca, a ja sam radio sa 6911 i K2 i meni je odgovaralo! Jedan dan sam isao sa duplakom, i rekao sam nikad vise!
 
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
ma kakav torpedo :haha:
Zekan 5211 je idealan za berac SIP TORNADO 80,radi 1 brzom bez problema(ako nije pregust kukuruz jer ako je gust ili sejan na 22cm onda radim 4spora)
zetor je brz,okretljiv i pouzdan traktor i igra se sa ovim beracem i dobro mu stoji a u kabini se samo musica cuje koliko je tiha,nema vibracija,buke i zamora,jedino kad je jesen vlazna i kad je kukuruz jak onda mu fale malo konji(7211 ili 7245 bi bili najbolji za njega u tim uslovima) i prednja vuca,ali po suvom je 50ks za ovaj berac sasvim dovoljno.
zekan 5211 u kombinaciji sa ovim beracem mi prosecno trosi 10lit(ili 5lit/sat pri 1800obr/min) po jutru a ucinak je 2sata/jutro sa kipovanjem ako radim u kombinaciji 4spora ili 1brza ali sve zavisi od kukuruza dali je gust ili redak,jak ili slab i ja prilagodim tome odgovarajucu brzinu i ide super! :ppozdrav:
ovo je idealna kombinacija
Zetor 5211+Sip Tornado 80
Zašto ne bereš s Kejsom??
Veliš kukuruz sijan na 22 ideš 4sporom,a što bi napravio da je kukuruz sijan na 18 kao kod mene :cool:
Po meni se ti priča baš ne slaže..
Ja idem s Tornado 35 -3,8-4km/h.a s Tornado 40 ide 4,5km/h..
Evo moje kombinacije:
Hurlimann XA86 i SIP TORNADO 35
6b18187e.jpg


Hurlimann XA86 i SIP TORNADO 40
79e06020.jpg

Pošto nemam svoj berač,posuđujem od kolege pa kako je koji slobodan tako imam..
 
ala je to rentabilno,tako mali berac bi i IMT 533 vukao i radio bez problema s njim ali zakaciti jednoredni berac za traktor od 80 i kusur konja je po meni,pomalo glupo(i smesno),jer traktor nemozes iskoristiti i potrosnja goriva mora da je velika kad radis s jednorednim(sa dvorednim je duplo manja),a i berac se kida ako je traktor jaci nego sto treba ili ako se ide prebrzo.
ali ako je tebi to dobro onda je to ok :ppozdrav:

ja bi mogao i za kejsa jx 95 zakaciti dvoredni sip tornado 80 ali kejs je malo veliki traktor za njega i teze bi se okretao na krajevima s kejsom nego sa zekanom,a kejs bi mogao da radi na 1000obr kardana sa ovim beracem i na manjem broju obrtaja motora,dok zetor radi na kardanu 540obr a obrtaji motora 1800obr/min,ali nemam ja nista protiv,mogao bi i kejs da vuce dvoredni berac ali posto kejsa koristim za transport,radim sa zetorom 5211 koji je isto toliko udoban kao i kejs,ali prednost zetora je okretnost i mali radius okretanja kao i mala potrosnja goriva a ima i snage za dvoredni berac i dobro mu stoji.

evo jedan video o sip beracima tornado

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=22_uyJiy-Ro[/youtube]
 
Istina da bi ovog berača vukao IMT 533,ali kad ga nemam :cool:
Imam IMT 540 ali on treba doma kad pospremaju kukurz u kukuružnjak..
A potrošnja mi je možda manja s mojih 85ks nego tvojih 50ks :D
 
Au Džoni ala taj tvoj Zekan sisa nafte kao tele.IMT 577+Zmaj 222 sat i 15 min.jutro uz potrošnju od 7 litara nafte po jutru u extra dobrom kukuruzu.
 
@maticu a na koliko obrtaja radis?i kardan i motor?
ako radis na 1000obt kardana i na malim obrtajima motora onda fala bogu da manje trosi,a ja na zetoru nemam 1000obr kardana imam samo 540 pa radim na tim obrtajima,a potrosnja mi ide od 8 do 10lit/kj sve zavisi kakav je kukuruz.
jedino sto je zekan okretniji od 577 i kabina mu je daleko bolja i komfornija a ima i grejanje i ventilacijui bolja je od imt 577 gde moras nositi antifone od silnog zujanja i buke,jer svaki imt traktor bruji u kabini jer nema zvucnu izolaciju kao zekan.
 
720 obrtaja.Za kabinu baš i ne bih rekao da je bučna jer se ne čuje nikakva buka i ne osećaju vibracije ali ako ti kažeš da trebaju antifoni počeću da ih koristim jer si me uputio u pravom smeru.Okretnost je za svaku pohvalu jer ima odličan ajnšlang i okrenem ga veoma brzo bez upotrebe rikverca.
 
jbt neki dok su hvalili zetora rekli su da u oranju trosi 8-12l a ovde u branju sa dvorednim trosi 8-10l po jutru + sto mu to "u opste nije tesko"
 
ima li ko iskustva ili ideju kakav ventilator da nabacim na SIP 3500, mozda od Z 222 :sta:
 
Nisam se nadao da cu u ovakvim uvjetima brati kukuruze, i da ce mi se berac uspjeti zalediti...






Temperatura ja bila -5°C i poslije pola kj takvih kukuruza, privodni lanci se opustili i to dosta. Nisam ni misliti mogao da toliko utjecaja smrzavica moze imati na berac...
 
North ARMY je napisao(la):
aham moz teoretski obrati za 8h 2kj,ali kad zagusi ili kad kipujes pa izadjes da se protegnes i tako minut po minut nakupi se 10h=2kj :cao:
Ja sa berkom mogu da oberem 3 jutra za 8 sati.Ja sam imao šenpetera pre Berka i mislim da je dobar berač ali sam brao sa 54o ili 560 pa gde si Bože da me vidiš(Druga mu je spora a treća brza).Kolega tera sa 549 i može da obere koliko i ja sa berkom,možda za nijansu manje
 
ko to kaze da imt 577 nije bucan sa novom kabinom :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
skoro isto ka da ti je glava u krunjacu :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
ne da trebaju antifoni nego perjani jastuk na glavu :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
ja sam se moga resio,a o anslagu da nepricamo ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
hmmm ja sam imao 35 ..imt 539 ga normalno vozio,,kupio sma 40 s ventilatorom malo uzbrdice nema sanse da ga vozi imt 539,,a razlika u brzini branja izmedju 35 i 40 je ko nebo i zemlja ,,
 
Nazad
Vrh