SIP berači

Posto ce da bere samo 30-tak kj godisnje a mozda i manje ,nadam se da mi nece odma zagorcati branje ,ali ako pravi pizdarije kako vi kazete promenucemo ga.Znam za sistem k2 beraza ali stvarno su stari i steta sto zmaj nije nastavio da radi odkidanje klipa po tom sistemu.Ja stvarno neznam sta covek radi tom dvorednom sempeteru ali bere i cisto i brzo.Malo je losije istarupirano ali je to zbog brze voznje.
 
moj stari bere oko 5-7 kj dnevno. znam samo to da mu svake godine promeni unutrasnje gumene valjke i da cisti ko lud. imali smo tornado 90 i kod nas je za deset godina uradio 1500 jutara, kad ga je cale prodavo ja sam hteo zmaja 224 ali je ipak kupijo isti takav al je malo radio. Moj savet ti je da se neplasis tich kombaja. A sempeter ce uvek brze brati jer ima otvoren ulaz u komusaljku (koju ima na svaki red 8 valjaka). Svaka masina kad se lepo vozi i dobro odrzava izdrzace duze.
 
Danas isproban dvoredni sempeter obrao komsiji 2 kj kermesa.Za sada dobar.
 
3 krcate zmajevke klipa a lisca i krtoga ce biti tek sutra posto nije utovaren u kotarku . :D
 
mi smo poceli sa berbom kukuruza 8 septembra i isli smo najpre brati sortu pioneer b23 koji je najsuvlji bio i je sejan na 22cm i rodio je kao nikad pre,i nabrali smo iz 2kj 6 punih prikolica dubrava 4t ali posto nije bilo jutarnje rose kad smo brali bilo je dosta lisca i to najmanje 1 prikolica,ali klipovi su bili srednje velicine ali nije se dobro cistio posto nije bilo rose sve je bilo suuvo kao nikad pre :udri: :zli: i radili smo jednu njivu koja je dugacka oko 400m i nismo mogli strpati 8 redi u bunker pa smo radlili onda 6 redi u bunker i bilo je 12 punih bunkera sa 2kj i ja sam zadovoljna sa prinosom ali najveci problem je bio istovar kukuruza koji mi radimo jos rucno ali uspeli smo da ga ocistimo i istovarimo u cardak i vec smo obrali 4kj pionira b23 i ostalo nam je jos kws kermess oko 7kj ali to cemo negde u oktobru posto je jos zelen i ima dosta veliku vlagu sto obecava da ce dobro da rodi :ppozdrav:

da kazem jos imamo berac sip tornado 80 kupljen nov 2004g i do sada je obrao oko 120kj bez vecih problema osima pucanja jednog pogonskog lanca i zupcanika na privodnim lancima i ove godine smo brali nesto polegnut i nizak kukuruz i cale je vozio i spustio je kljunove skroz na zemlju i to nije primetio kad se jedan kljun se zabio u zemlju i iskrivio ali to smo vec popravili i ofarbali i zgleda kao nov i berac za sada radi odlicno i jede sve,ma prava masina :ppozdrav:

evo nekoliko slika sa ovogodisnje berbe kukuruza kod mene sa nasim beracem SIP TORNADO 80

8y87c9.jpg


2wmq9ac.jpg

i napunili vec jedan cardak kapaciteta 16t suvog zrna :D
24m9a46.jpg
 
sip eko 3500 oberem moj kukuruz 5 ha godisnje u proseku 6-9sati hektar, vuce ga imt 539 2 ili 3 spora, zavisno od sorte, gustine, visine, doba dana
 
Danas imamo zastoj .Remenica koja pogoni tarup dobila luft izmedju osovine i nje te kajla ne lezi kako treba.Probali su neki majstori samo da kirneruju osovinu pa je izgledala dobro ali morali smo je odneti kod strugara da napravi novu.Sto se tice drugih stvari za sada nema problema a berac lepo i cisto radi.
 
Evo slike od danas, pa i nije bilo rose
vht3iq.jpg
.Ako je ovo prljavo onda neznam sta da kazem. Dosada sam brao sa Zmajem 212 prepravljen da kipuje .On je radio stvarno prljavo spram ovog .Radnici koji rade utovar kazu da je milina .
 
petarHR je napisao(la):
To sa zekom berete?
Kojom ideš?
Jel vrišti zec?

da,beremo sa zekom 5211 i ide u 4sporoj i motor lepo radi i ne gubi obrtaje ni malo i uvek mu drzim 1800obr i tu najbolje radi i ako pocnem preko 2000obr onda mi elevator baca klipove u zadnje staklo pa pa se plasim da mi ga ne razbije pa ne preteravam sa gasom a probao sam i u 1 brzoj ali to je prebrzo ako je kukuruz gust i neradi lepo,najbolje mi radi u 4toj sporoj

@ kiraj koja je to sorta kukuruza i dali je bio prethodno ciscen na njivi ili je takav cist kukuruz nabrao sam berac?inace jako lepo cisti ali sve zavisi od sorte kukuruza i dali se radi po suvom ili po rosi.
i mojberac jako lepo cisti ali samo ako ima jutarnje rose onda nema ni lisca ali ako je suvo onda ima dosta lisca a berac ima i veliki ventilator ali radi dobro :ppozdrav:
 
Nemam druga posla nego da ga cistim na njivi,sorta kermes i 6030, 12 casova .

Post je spojen: [time]1253173046[/time]
_________________________________________________
Evo i video. [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c6Oc6TbAWLY[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=V3JYTv4AC2Y[/youtube]
 
Eto radi i cisti :D Vazno da su neki clanovi kenkali kako ne ljusti dobro,kako se kvari..... a ispade da te info bas i nisu bile tacne.....
 
jako lepo i cisto bere i vidi se da je kukuruz jos malo zelen(vidi se po listovima na prvom snimku) ali ako je kermess onda se bere cisto ali kermess ima jaku stabiljku i berac vise trpi kad ga radi nego neki suvi kukuruz.
i moj berac sip tornado 80 je slican tvome kiraj ali vidim da si mu malo nadogradio bunker,i moj ima okolo one mrezice na bunkeru ali nema onaj produzetak gde se kipuje pa kad je bunker pun ja moram u njega i da malo sa vilama razgrabem kukuruz da bi ga po celom bunkeru rasirio i da nebi padao dole iz bunkera ali imam u planu da to nadogradim kao na tvom sto je i tad ce vise kukuruza uci u bunker i necu vise morati ulaziti u njega kad je pun da ga rasirujem da sto vise kukuruza udje u bunker.
sto se tice kipovanja istina je da kipuje nesto sporije nego zmaj ali sip ima dugacke i velike hidro cilindre pa nesto sporije kipuje ali to je ok,kad mu das malo veci gas onda kipuje bez problema.
jedino mana sip beraca(ovih dvorednih tornada)je sto se teze manevrise jer je dugacak i nizak.
 
Kiraj jel si probao da vozis na 1000 obrtaja kardan, a motor na 1400-1500. Vidim da ga vozis punim gasov.
 
Nisam probao na 1100 obrtaja a i ovako na 540 ga vozi na 1600-1700,a ne pun gas.Sto se tice kipovanja verujem da mnogo brze ide kad ja nisam prisutan .
 
Nazad
Vrh