SIP berači

Vidim u temi Zmaj beraci da ima problema kad je uprzen.Toliko kudjeni dvoredni SIP bere bez problema i relativno cisto i po ovakvom vremenu. Moji su brali komsiji i otisli tek u 7i30 od kuce . Ima samo po koji list posto nema vetar da izduva sa komusaljki lisce. Dobra strana ovih beraca je to sto ima duge odkidacke valjke i sekciju komusaljki za svaku brazdu.
 
evo malo slika mog beraca,i bunker moze dosta visoko da podigne.
3136aop.jpg


11v2wcl.jpg


ovaj berac sip tornado 80 je idealan za zetora 5211 i radim s njim u 4toj sporoj na 1800obr(to je oko 3km/h),ucinak mi je 2 do 2,5sata/kj a potrosnja 10lit/kj :D

interesuje me jos nesto,kako radite kukuruz kad morate da ga najpre povaljate 2 reda da bi ste usli sa beracem,ja sam danas imao jedan takav slucaj jer je i komsija imao kukuruz pa sam morao povaljati 2 reda kukuruza kad sam isao beracem,ali problem predstavlja kako te redove sto se povaljaju pokupiti kad se ide u suprotnom smeru kako su valjane?ja sam danas uspeo da pokupim samo 50posto povaljanih kukuruza a ostalo je ostalo na zemlji,i sad sam resio da napravim neku spravu na traktor koja ce valjati kukuruz tako da ga berac posle lakse pokupi,i nadam se da ce se dobro pokazati i sutra idemo da vidimo kako ce raditi.
ovako je bilo danas,i kukuruz sam valjao samo sa prednjom osovinom i posle je berac to tesko pokupio i dosta klipova je bilo na zemlji :udri:
2qbfwpk.jpg


10dxyf4.jpg


a ovo sam danas napravio,jednostavno i lako spojio dve cevi i gurnuo u prednju poteznicu i sad ce ta sprava sluziti da se lepo kukuruz povalja u jedan red i da ga posle berac lakse pokupi
2lw64qs.jpg


2e3ws61.jpg


sutra cu videti kako ova sprava radi :ppozdrav:
 
al je to i branje...pa mi kad beremo preko 2 sata kj,mi smo u gubitku.
inace beremo oko sata i frtalj.
 
pa roberte mogu i ja brati 5tom sporom ali to je brzo i tad ima dosta necistoca u bunkeru i tarup ne istarupira najbolje i traktoru je malo teze...jedno je raditi redak i slab kukuruz a drugo je raditi gust i jak kukuruz,sve to zavisi,redak i slab kukuruz se uradi brze a gust i jak sporije a zna se koji daje bolji prinos ::namigivanje::
sa ovim beracem nemam problema sa zagusljivanjem jer ima veliku propusnu moc,jedino mi se remen na tarupu vec malo pokidao i popucao(a uradio je dobrih 100kj) ali ga moram do sledece sezone zameniti,kao i neke sitnice na njemu.
jedino sto mi smeta je da se nemoze podesavati levi tocak da se razvlaci i uvlaci i da se podesi da prati traktorski tocak,i najradije bi mu prepravio onaj sistem za pomeranje rude koji je mehanicki,na hidraulicni kao sto imaju na zmaju.
 
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
pa roberte mogu i ja brati 5tom sporom ali to je brzo i tad ima dosta necistoca u bunkeru i tarup ne istarupira najbolje i traktoru je malo teze...jedno je raditi redak i slab kukuruz a drugo je raditi gust i jak kukuruz,sve to zavisi,redak i slab kukuruz se uradi brze a gust i jak sporije a zna se koji daje bolji prinos ::namigivanje::
sa ovim beracem nemam problema sa zagusljivanjem jer ima veliku propusnu moc,jedino mi se remen na tarupu vec malo pokidao i popucao(a uradio je dobrih 100kj) ali ga moram do sledece sezone zameniti,kao i neke sitnice na njemu.
jedino sto mi smeta je da se nemoze podesavati levi tocak da se razvlaci i uvlaci i da se podesi da prati traktorski tocak,i najradije bi mu prepravio onaj sistem za pomeranje rude koji je mehanicki,na hidraulicni kao sto imaju na zmaju.
ta moj sto teras brze,on cistije radi. ::namigivanje::
 
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
sa ovim beracem nemam problema sa zagusljivanjem jer ima veliku propusnu moc,jedino mi se remen na tarupu vec malo pokidao i popucao(a uradio je dobrih 100kj)
Celih 100 jutara.Ala se taj naradio :haha: :haha:.Na mom Zmaju je još originalni remen na tarupu,obere jutro za sat i 15 min.577 prva brza i samo piči
i
 
Dzoni da li je moguce da novi berac nema hidraulicno otvaranje rude? Moj je 88 pa ima.
 
2e3ws61.jpg

Jesi li probao ti to malo da mrdaš rukom levo desno? malo mi se čini labavo da ne ispadne to kad počneš da bereš?
 
ta sprava sluzi da valja kukuruz ukoliko i komsija i ja imamo kukuruz a ja ocu prvi da berem moram da udjem beracem ali da valjam 2 reda sa traktorom i dva da radim beracem i da bi povaljani redovi bili lepo poslagani,napravio sam ovakvu spravu koja ce valjati 2 reda kukuruza i slagati ih u jedan red da bi ga posle berac lakse pokupio kad ide u suprotnom smeru i danas sam to isprobao valja kukuruz lepo ali posto sam radio kermess taj je pucao i lomio se od korena ko suve grane kad sam ga valjao i nisam uspeo nikako da ga pokupim kad sam isao u suprotnom smeru kako sam ga valjao nego sam to morao sve rucno da pokupim :zli: :nono: :udri:
i da sam radio neki kukuruz koji je malo elasticniji i zeleniji i koji nepuca onda bi ga lakse pokupio mozda i 80 posto ali to cu videti kad budem radio malo bolji i zeleniji i elasticniji kukuruz od kermesa.

ova sprava za valjanje ili rusenje je napravljena od cevi precnika oko 25mm i zavarene su i ojacane i nepucaju i nelome se kao sto vi pricate napamet nego dobro radi svoj posao,jednostavno ga gurnem u prednju poteznicu stavim klin i ono neseta uopste stoji fixno kako ga postavim i radi dobro. :D
 
Dzoni ,nije mi jasno kako tvoj berac takoreci nov tako prljavo bere.Da li si mu pravilno nastelovao otkidacke ploce i valjke ,da li su komusaljke dobre? Na onom snimku sa predhodnih strana je branje Kermesa u podne.
 
kiraj ,moj berac je nov i uradio je nekih 100-120kj i bere cisto i lepo ako su hibrihi za branje ali ako nisu,onda ima necistoce i prljavstine u bunkeru a sve je fabricki nastelovano i komusaljke su jos kao nove i ventilator jako dobro radi,otkidacne ploce su jos fabricki nastelane i rade dobro i nikakvih vecih problema nismo jos imali. samo nema ono hidro pomeranje rude nego je to reseno mehanicki.
ali branje zavisi najvise od sorte kukuruza pa i kermess se nama lane jos i dobro brao ali ove godine katastrofa,neznam ni ja od cega je to ali ove godine kermess ima pregorelu i tvrdu stabiljke pa kombajn sve vuce unutra i tamo zdrobi pa zato ima necistoca u bunkeru,a sve je dobro nastelovano samo je pitanje koji se hibrid radi,i kad radim sortu ns 640 taj se bere jako dobro i nema necistoca kao u kermessu,samoi sto kermes je malo vise rodniji od ns hibrida :ppozdrav:
 
Džoni, pametnije bi ti bilo da platiš nekom da ti napravi prolaze sa kombajnom.
Ovako sam sebi praviš štetu.
 
Nazad
Vrh