SIP berači

rraallee je napisao(la):
Pa sto pobogu za tako male novce?Ja ga lane pre sajma pazario za 9 ispod cekica,a ove godine je na sajmu bio nesto preko 11 (mislim na evropljane).I jos nesto jel imas razlog zasto si ga parodao,mislim nisi bio zadovoljan njime ili je nesto drugo u pitanju?
nikakav problem doduse i jeste problem na neki nacin!!! kupili smo samohodni pa je stajao dve godine nemaknut i naravno prodao ga otac nije mu vrsio poso!!a radio je ko sat i tako je cisto brao verovatno kao i tvoj to je sve ista stvar al nemozete da verujete ma sijao je kao nov samo 7ha brao nova masina!!! al jbg oceva volja i pogodba!!
 
Decki, u HR se ne moze pronaci EKO 3500 za manje od 2500€ da lici na nesto, TORNADO 35 ispod 3000ne ide da je najgori na svijetu, a dobre 35-ice idu preko 3500€, TORNADO 40 se ne moze naci ispod 4000, pogotovo sad pred sezonu. Ja naletio na ovaj 40 i to cim sam vidio oglas odmah covjeka zvao da dogovorim kad se moze doci pogledati, i odmah sam pare ponio da kaparim, jer je zbilja uredan stroj, i po meni jsam ga dobio ispod cjene. Svi original lezajevi, nista mu ne fali, malo masti i lancola i da vidis... Kad ga ukljucim, samo se cuje tarup kako zuji po zraku...

Novi beraci su preskupi, tornado 40 kod nas kosta oko 11000 al drzava daje 40% od osnovne cjene nazad, i jos dobijes povrat PDV-a ako si uveden u sustav PDV-a... dakle, dobijes novog za malo vise od pola cjene, sto je donekle OK.

Za polovan berac sam dao vise nego za kombajn, i to nikome u glavu ne ide, zasto su beraci tako skupi, jer, istini za volju, malo bolja radiona i sam ga napravis, adok je kombajn samohodan stroj, i uljne pumpe, i tockovi i kabina i heder koji je sam kompliciraniji od cjelog beraca, pa sita i cjela ladja... mislim, ne ide mi u glavu zasto su beraci tako skupi...
 
20qs6a.jpg
ovakvog slicnog smo terali oko 1500 kj, prosle godine smo zamenili za isti takav samo je uradio jedno 50kj.
ja sam prezadovoljan
 
KishRobert je napisao(la):
al je to skalamerija...
:D
kod mene ih nema ni jedan u selu,zapravo bio jedan pa prodan,lene je jedan covek uvezao tako neki iz HR sa hrpom rezervnih delova za 4000e a eko3500 u srednjem stanju prodaje za 2600e
 
Roberte ,ja ga jos nisam ni probao a ti me preplasi.Sta nestima kod tih beraca?
 
:sta:
ti si to skoro kupio?
auuu komso,al' si se i za......

kada bi ti imao prilike da vozis moj k2 i da ga uporedis sa sipom,sipu ne bi dozvolio da udje u avliju. ::namigivanje::
 
Istina je... Ovi sipovi dvoredni bas i nisu nesto...

Za moj sam dao 3700€a dvoredni nesto stariji sam imao u ponudi za 3800 i taj se jos uvijek prodaje...
 
Jednoredni Sip berači su zaista za svaku pohvalu,ima ih dosta u selu i niko nema loše reči za njih.Dvoredni ima rođak kupio ga novog pre 5 god.koristi ga samo za sopstvene potrebe znači nekih 20-ak jutara obere za sezonu a toliko ima i kvarova.Jako loš kvalitet izrade,pucaju mu lanci,krive se osovine a bere veoma prljavo čak i u ranim jutarnjim satima.Nije hteo onda da kupi 224 zbog razloga što ima fiksni tarup nego uzeo Sip i pojeo govno sa njim
 
Svasta ima ovde da se cuje i vidi.Dvoredni sipov ima samo jedan /moj je drugi/ u selu.Kod coveka je polovan kupljen pre 10-tak godina .Godisnje bere od 150-200kj i to uglavnom usluzno.Najcistije i najbrze bere .Istina je da ga pre sezone dobro pregleda zameni sta ne valja i pici.Ima kod nas i 2k i 223 i224 ali ovom cudu nemogu ni prici. Ali nikad se nezna videcemo kad pocnem branje.
 
Meni bas i pase fiksni tarup na mojem beracu... na zmaju dignes kljunove, i on tarupira 50cm od zemlje, dok sip tera uvijek jednako visoko, a kljunove dizes kako oces i beres ko covjek...

Pa sto je kog vraga za 20kj uzimo nov dvoredni?!? jednoredni bi mu bio sasvim dovoljan...
 
@kiraj
pazi,k2 berac je najstariji,ali i najjednostavniji berac i najlaksi za pokretanje.
ima najjednostavniji tarup,a najlepse iztarupa(ako je fabricki).
ima najprostiji sistem otkidanja klipa,70% klipa se vec tu ocisti.
ima najmanji broj komusaljki,a najcistije bere.
naravno to su poredjenja sa zmajevima novije generacije i sipovima(dve brazde)

a ljudi beze od njih(k2) jer su svi uglavnom dosta iscakani i obrali su....
 
Kiraj u pravu si najbolje ćeš znati kada počne berba kukuruza.Ovaj rođakov stvarno nije nikakav berač e sad da li je u pitanju loš materijal ili on nema pojma o vožnji berača pa mu se to sve dešava.
@Bobo mogao je kupiti jednoredni ali stvarno ne znam zašto je uzeo 2-redni,valjda je imao višak para ili šta već
 
tesko...
caletov dobar drug je pre nekoliko godina uzeo novog sipa(*20god)posle samo jedne ili dve sezone ga je menjao za zmaja.
 
u mom kraju sip ima prednost jer bolje i cistije bere od zmaja a na grbavom terenu je stabilniji...

Samo da kazem da usporedjujem jednoredne sipove i jednoredne zmajeve...
 
Roberte Bourgoin ima isti sistem otkidačkih valjaka kao na K2 i tačno je to što si napisao da je 70% klipa oljušteno već na njima a komušaljka pravi korekciju i extra čist klip kipuje u prikolicu
 
Nazad
Vrh