SIP berači

Čestitam Bobo, sa srećom dugo da te služi! :sreca: :cool: :ppozdrav: Pošalji mail proizvođaču za uputstvo ili katalog, ja sam na primer za Becker sejalicu dobio bez problema ::namigivanje::
 
Evo ga, ovo je slikano na otprilike pola puta prema kuci:



Berac je stvarno u super stanju i vjerujem da sam ga dobio ispod cjene, jer za te novce pred sezonu se moze dobiti samo tornado 35 i to koji je radio dosta...


Danas sam ga odmah i isprobao u basci bas da vidim kako bere u suhim kukuruzima kad nema rose, ovo su za mene i vise nego dobri rezultati, jer po rosi moze brati samo bolje, al od gore od ovog se ne moze ocekivati:




Na cestitkama zahvaljujem i nadam se i sam da ce me sluziti dugo i kvalitetno. Za upute sam se snasao i imam ih pred sobom i fotokopirat cu ih. Upute i katalog djelova, sve u jednoj knjizici A4 formata od 10-ak stranica.


Slike i video iz rada, cim kukuruzi sazore ;) ;)
 
Paaaa, to na slici izgleda da su kod vas kukuruzi jos dobrano zeleni! Kod nas je pocela sezona branja kukuruza, danas video u istoj duzi 3 beraca na 200-300metara jedan od drugog...
 
Zeleni, nego sta!

Berba MOOZDA pocme kroz 10 dana u mom kraju, a tamo gdje sam isao po berac, tek siliraju...
 
Samo što sad nedostaje još jedno staklo na kabini ::namigivanje::, bobo, idući put kad budeš prolazio tuda, budeš bio i s drugim traktorom...
 
Otkud si primjetio da fali jos jedno staklo?

Prvi puta je zadnja sajba bila razbijena, a sad je skinuta, do jeseni, da se ne kuham unutra... Zadnje fiksno staklo je naruceno i cekam da dodje. Utovarivac stajnjaka i moja ljenost su krivac za njega...
 
ja lane kupio ovo:
64fbqw.jpg
 
To ce biti 8V ? Jako, jako, jako dobar berac...

Samo me zanima je li moguce i koliko je komplicirano na moj berac ugraditi vjetar. Nije to ni komplicirano napraviti...
 
Moj berac nije sa 8 valjkova vec sa 6(tada ih momentalno nije imao na lageru).Mozda sam mogao malo sacekati i taj sa 8 ali je bio poprilicno skuplji(koliko se secam oko 10-ak posto).
 
Ajde mi MOLIM te poslikaj odakle ide pogon vjetra i sve vezano za vjetar da vidim sta i koliko moram preradjivati za to...
 
Pogon vetra ti se nalazi izmedju kljunova i elevatora sto nosi klipove u bunker.Sam pogon ventilatora je tako konstruisan da imas jednu polugu pomocu koje isti mozes i iskljuciti ako ti nije potreban(ujutru ako je jaka rosa)mada ja to ne iskljucujem.Danas sam ga bas cistio i detaljno podmazivao ali nisam obracao paznju bas na detalje na koji je nacin to izvedeno .Slikacu sutra pa pitaj dalje(nemam trenutno skener pa da stavim ceo tehnicki katalog).
P.S. ako sutra nestignem da slikam za nedelju obecavam.Sutra mi se jede rostilj pa moram da napravim malo materijala za to ::000:: valjda ce biti opravdan izostanak :ppozdrav:
 
Ma, nije hitno nista, imam katalog od tornado 40 al nema vjetar opisan u njemu...

Kad bude, bit ce... Svejedno to ove godine necu kemijati...
 
Pa sto pobogu za tako male novce?Ja ga lane pre sajma pazario za 9 ispod cekica,a ove godine je na sajmu bio nesto preko 11 (mislim na evropljane).I jos nesto jel imas razlog zasto si ga parodao,mislim nisi bio zadovoljan njime ili je nesto drugo u pitanju?
 
Ma puno je to novaca za berač i to jednoredni.

rraallee je napisao(la):
Pa sto pobogu za tako male novce?Ja ga lane pre sajma pazario za 9 ispod cekica,a ove godine je na sajmu bio nesto preko 11 (mislim na evropljane).I jos nesto jel imas razlog zasto si ga parodao,mislim nisi bio zadovoljan njime ili je nesto drugo u pitanju?
 
Nazad
Vrh