SIP berači

Ja lepo kazem,nemam razloga da lazem,pogledajte kod mene na profilu slike sta sam prepravljao,dodao sam jos dva valjka i sad ima 8 komada,zadnja 4 crvena valjka sam spustio dole pa sad stoje u liniji velikih valjaka,a na levator sam stavio ventilator koji ima prenos za glavne osovine.Imam iskustva sa beracem 12 godina.Znaci ovako:Imam traktor imt 533 u koji sam ubacio motor od tamica snage 64 ks.sa tim traktorom vucem berac eko 3500 koji sam nabudzio,sto se vidi i na slikama.E sad ovako,da budem malo precizniji:znaci najjace kukuruze berem prvom brzom,znaci hocu da kazeem da trecu sporu ne koristim nikad.slabije kukuruze berem drugom brzom,jedino sto onda bere malo prljavije,ali ide bez problema.E sad ko mi neveruje nemora,ja nemam razloga da lazem.A koje zainteresovan da vidi,moze da mi se javi i dodje kod mene kuci da se licno uveri. evo moj br.0644923408 Srem,Irig 22406. hvala..puno pozdrava.

- - - - - - - - - -

i da naglasim jos jednom:treca spora za mene ne postoji! evo moje savrsene konbinacije:IMT 533 motor cetvorocilidricni 64ks,berac eko 3500,8 valjaka(komusaca),vetar(ventilator). Konbinacija do bola..:)
 
Kombinacija zvana Frankestajn... :haha:

Sad si zamenio pricu,tvrdio si da sve kukuruze beres 2 brzinom.... Ja sam odmah rekao dodji do godine i oberi mi jednu njivu 2 brzinom i ja cu da ti poklonim moj berec!!! Ima da se pocne samo da obara kukuruz nece moci da stigne da ga isece.... Nece moci to da postigne pa da ubacis i S-46 motor u taj 533... Jer je kukuruz visok kao Rakovica sa kabinom (mozda i vislji),i kad iz jedan hektar da 5 prikolica kukuruza... E tu se nemoze voziti sa 2 brzinom ni u snu...
 
Svi bi mi voleli da zavrsimo zacas ali takva je poljoprivreda,bez celog dana i cele noci po nekad nema nista... A to da moze da se vozi sa 2 u svakom kukuruzu to su price za malu decu....
 
Ma opusteno..ja stojim iza ovog sto sam rekao.Ko zeli da se uveri neka dodje.Pozz..
 
ja berem 2 brzohodnom gde je redak kukuruz prosecno na 30 cm razmaka i mora stablo da bude jako da nebi obarao na volanu moram biti precizan inace pocne isto da obara i glavna stvar je rosa bez nje nista evo snimak gde drugar vozi moj traktor i pokusava da uhvati na momnenat drugu ali se davi motor pa vraca prvu
 
Pretece me Vladj... Sa tim kk30 je problem iskipovati u bilo koju prikolicu sa stranicama,dok Eko 3500 moze u vislje prikolice da kipa... :ppozdrav:
 
ja berem 2 brzohodnom gde je redak kukuruz prosecno na 30 cm razmaka i mora stablo da bude jako da nebi obarao na volanu moram biti precizan inace pocne isto da obara i glavna stvar je rosa bez nje nista evo snimak gde drugar vozi moj traktor i pokusava da uhvati na momnenat drugu ali se davi motor pa vraca prvu


Jeli ovaj berac ubzavan,.kad bi ja mogo ovako brzo da tjeram moj :sta:
 
quote_icon.png
Citiram: Čarapan.
Da li mi možete reći ako ima koja je razlika između kk30 i eko3500?



Razlika je samo u tome sto eko 3500 podize bunker pa kipuje, a kk 30 kipuje odmah. Samim tim eko 3500 moze kipovati u vece prikolice za razliku od kk30. Sve ostalo je mehanicki isto.

Nije samo razlika u visini kipovanja. Razlika je i u točkovima (gumama), osovine i glavčine se razlikuju, na KK 30 se reguliše nagib komušačkog stola, razlikuju se i kućišta na
komušačkim valjcima, na KK-30 se podmazuju ležajevi komušačkih valjaka,
transportne lopatice koje odnose klipove na komušački sto nisu iste, zapremina bunkera nije ista. Razlikuje se oplata otkidačkog stola, dužina hidrauličnih klipova ... itd.

Razlika ima dosta, a o svemu tome je pisano više puta u ovoj temi, čak su postavljeni i katalozi za oba modela sa kataloškim brojevima delova i uputstvom za osnovno podešavanje.

Pozdrav od Mirka iz Kule.
:cao:

 
kazner na beracu je ubrzan samo tarup ,ostalo je sve standard opet da napomenem mora biti dobra rosa i da dodam nemogu ovako brzo da se beru hibridi kao sto su KWS
 
Kolko maksimalno moze da bude visoka prikolica da bi kk30 mogao da iskipa u nju?
Druze imam oba beraca i eko 3500 i kk30,moze kk30 da kipuje u manje prikolice sa stranicama bez problema,koristim kiperice sa duplim stranicama i doosovinke kikinda isto sa duplim stranicama(nastavci su iste duzine koliko i standardna stranica na prikolici) i kad kipujem imam jos 10-ak cm lufta od stranice, kad se izdigne bunker do kraja.Ako te interesuje mogu i da ti izmerim tacno kolika je maksimalna visina bunkera kad se izdigne na kk30...
 
Razlika je samo u tome sto eko 3500 podize bunker pa kipuje, a kk 30 kipuje odmah. Samim tim eko 3500 moze kipovati u vece prikolice za razliku od kk30. Sve ostalo je mehanicki isto.
Nije samo razlika u visini kipovanja. Razlika je i u točkovima (gumama), osovine i glavčine se razlikuju, na KK 30 se reguliše nagib komušačkog stola, razlikuju se i kućišta na komušačkim valjcima, na KK-30 se podmazuju ležajevi komušačkih valjaka,
transportne lopatice koje odnose klipove na komušački sto nisu iste, zapremina bunkera nije ista. Razlikuje se oplata otkidačkog stola, dužina hidrauličnih klipova ... itd.

Razlika ima dosta, a o svemu tome je pisano više puta u ovoj temi, čak su postavljeni i katalozi za oba modela sa kataloškim brojevima delova i uputstvom za osnovno podešavanje.

Pozdrav od Mirka iz Kule.
:cao:


- - - - - - - - - -

Razlika je samo u tome sto eko 3500 podize bunker pa kipuje, a kk 30 kipuje odmah. Samim tim eko 3500 moze kipovati u vece prikolice za razliku od kk30. Sve ostalo je mehanicki isto.
Nije samo razlika u visini kipovanja. Razlika je i u točkovima (gumama), osovine i glavčine se razlikuju, na KK 30 se reguliše nagib komušačkog stola, razlikuju se i kućišta na komušačkim valjcima, na KK-30 se podmazuju ležajevi komušačkih valjaka,
transportne lopatice koje odnose klipove na komušački sto nisu iste, zapremina bunkera nije ista. Razlikuje se oplata otkidačkog stola, dužina hidrauličnih klipova ... itd.

Razlika ima dosta, a o svemu tome je pisano više puta u ovoj temi, čak su postavljeni i katalozi za oba modela sa kataloškim brojevima delova i uputstvom za osnovno podešavanje.

Pozdrav od Mirka iz Kule.
:cao:
 
kazner na beracu je ubrzan samo tarup ,ostalo je sve standard opet da napomenem mora biti dobra rosa i da dodam nemogu ovako brzo da se beru hibridi kao sto su KWS

Ove godine su kod mene kukuruzi bili tako zilavi da je skroz lose cistilo, ja moj tjeram na 1000 ob kardana ali opet ni u rjedjem kukuruzu ne mogu ovako brzo,.
 
JA nemogu u dobrom kukuruzu da idem sa 3 sporom a kamoli sa 2 brzom!!!!!! :sta: Stvarno svaka cast ovima ili je to neki specijalan berac ili specijalan kukuruz!!!! Ja bez 6h jedan hektar nemogu da oberem pa enznam sta da bude....
 
Ja radim 1 brzom na 1000 ob karadana ali opet to zavisi od brzine mjenjaca traktora, ali tako ni ja ako je malo gusci kukuruz i malo losija njiva bez 5 sati ne mogu skinuti hektar.
 
Nazad
Vrh