SIP berači

Na okidackom stolu su nove strijele-rakete i podesene su tako odprilike na nekih 3cm,a gume na komusaljci imaju jos sare na sebi,mozda bi njih trebo zamjeniti jer valjda su valjci izgubili onu gumenu osobinu,sad su vise plasticni.e sad da li su bolje one po 1 cm gume da se nanizu ili one velike
 
U vecini slucaja na otkidackom stolu treba da ubere nekih 70-80 posto klipova bez suski i da izbaci skoro svo lisce dole (bas kad su velike vrucine i krto stablo) e onda dolazi na red komusaljka da te klipo koji su lose ubrani ocisti i to neko lisce da izbaci napolje.
Po meni bolje su se pokazale gume iz veceg dela neko iz prstena, jer ove kratke su se dosta kidale kod mene,a koje su imale platno su dosta posle pojedene gume proklizavale (tj. nisu skidale lisce).
Treba isto dosta paziti da se ne lepi svila na metalne valjke jer ona unistava gumu, ali moj ti je savet iz vecih komada
 
Treba da se dodiruju metalan sa gumenim valjkom ne treba da se stezu mnogo.Kod vas na sipovim beracima nije slucaj kao kod zmaja,za razliku od zmaja kod vas su staticni dok na zmaju sve se steluje na oprugama.Borko i ja sam istog moslenja da lepse ciste vece gume od onih sa prstenovima.
 
Ja trenutno imam TIP TOPOVE gumene valjke iz prstenova, i prezadovoljan sam sa njima.Predhodni su bili iz tri komada fabricki i isto su dobro cistili. Ja ipak mislim da je za kvalitet rada najbitnije pravilno stelovanje kao sto je Borko rekao, mada tu utice i mnogo drugih faktora, od toga koji hibrid beremo dalije pocetak sezone pa je stablo jos zdravo i ne lomise ili pri kraju sezone kada je trulo do toga sa koliko je procenata vlage klip u trenuttu branja. Sto se tice gumenih valjaka ja bih prednost dao onim iz prstenova, zato sto kada ih nanizemo njihove sare nisu u nizu ispada kao da na valjku imamo male gumene nokte koji po meni lakse nacnu neoljusten klip.
 
Treba da se dodiruju metalan sa gumenim valjkom ne treba da se stezu mnogo.Kod vas na sipovim beracima nije slucaj kao kod zmaja,za razliku od zmaja kod vas su staticni dok na zmaju sve se steluje na oprugama.Borko i ja sam istog moslenja da lepse ciste vece gume od onih sa prstenovima.

I na sip-u se steluje... i bolje je reseno stelovanje nego kod zmaja...
Najbolje su se pokazali segmenti od armirane gume kupljeni kod ****** na pijaci. Na mom beracu su 4 sezone.. obrale su oko 500 ha i jos uvek ciste odlicno...
 
Posle 500h nijedni gumeni valjci nemogu kvalitetno da rade ma od kog dasu proizvodjaca. Ako 125h oberes za sezonu koliko kod vas traje sezona branja ako traje mesec dana znaci da dnevno oberes 4h. To je moguce ako je njiva u komadu i beres 24 sata bez prestanka i to svaki dan narednih trideset dana, stvarno svaka cast.
 
Poslednja izmena:
Skidam kapu ako uspes 125h za jednu godinu da skines sa njim... Ja bi ga odavno bacio da imam toliko da berem i kupio nekog samohodnog sa 4 reda.... Isplatio bi ga na tih 500h... JA sam sa mojim orao prosle godine preko 30h pa sam hteo da poludim sa njim!!!!
 
Ve molam edna pomos ..samo sto kupiv sip eko 3500 i pocetnik sum.. Kako da go stelovam vo letvite i svrdlive ..dali ima nekoe pravilo ..poz...
 
Nema nekog odredjenog. Zavisno od kukuruza, burgije nasteluj tako da se preklope na drugoj trecini duzine...

- - - - - - - - - -

Skidam kapu ako uspes 125h za jednu godinu da skines sa njim... Ja bi ga odavno bacio da imam toliko da berem i kupio nekog samohodnog sa 4 reda.... Isplatio bi ga na tih 500h... JA sam sa mojim orao prosle godine preko 30h pa sam hteo da poludim sa njim!!!!

Samo dobra organizacija... :osmeh:
Prosle god sam za 37 h skinuo 22ha..
Masina bere danju isto kao i nocu...

- - - - - - - - - -

https://www.youtube.com/watch?v=cRqWV0248Q8&feature=youtube_gdata_player
 
Izgleda da u ovoj temi ima dosta lovaca, tako da je ulov uvek veci nego sto jeste, a mozda je sve to i tacno a mi samo mozemo da budemo ljubomorni sto i mi nemozemo da beremo tom brzimom kao uvazene kolege.:osmeh:
 
Evo i mog Sipa 3500.. Nisam se setio da ga slikam ranije dok ga nisam ubacio u supu ali evo slike jer sam ostao duzan....


img2337.jpg


- - - - - - - - - -

U odlicnoj kondiciji je,skoro sve na njemu je orginal... Po neki lezaj zamenjen,gume na valjcima i postavljena ova mreza ispred.. Vise nema da baca kukuruz!!!
 
ja neznam ou cemu je fora ja berem danju i nocu mesec ipo dana i jedva predjem 40 ha a slikacu berac na uvodniku da se vidi koliko je farba spala za ovo vreme koliko je kod mene obrao je 200 ha
 
Nazad
Vrh