SIP berači

o tim beracima sto ih vuku po njivi drugom brzom se jedino moze pricati u proslom vremenu zato sto su sada verovatno u starom gvozdju.
 
evo da se i ja uklucim jedan moj rodjak je kukpio sempetera eko 3500 .znaci komplet ubrzan sve i ljustaci tarup vucni lanac transporter korpa navarena jos za 70 cm.ali pucaju osovine osiguraci haos.jos sto je najgore tureni 6 valjka gumeni pa strasno. a bere prvom brzom .za drugu mozes ako je slabo.ja sam brao u drugu jednom iz 50 ara 2 korpe.
 
evo da se i ja uklucim jedan moj rodjak je kukpio sempetera eko 3500 .znaci komplet ubrzan sve i ljustaci tarup vucni lanac transporter korpa navarena jos za 70 cm.ali pucaju osovine osiguraci haos.jos sto je najgore tureni 6 valjka gumeni pa strasno. a bere prvom brzom .za drugu mozes ako je slabo.ja sam brao u drugu jednom iz 50 ara 2 korpe.
Vjerovatno je naletio na tako reci izbacen iz vinkla. pa pucaju osovine,ko zna kako je teran kod proslih vlasnika a i valjci ako su svi gumeni i ako su puno zbijeni mogo da daju opterecenje pa da puca osigurac, berac ako radis sa njim moras ga i odrzavat i podmazivat, ja radim dosta usluzno i naprimjer radimcitav dan i ako dodjem u 11 ili 12 sati navece a moram opet u 4 ujutru ici brat ja obavezno podmazem sve znacajnije mazalice svaki lanac dobije ulje sae140, i zupcanici mast i samo gas.
 
Moj berac obere boga beloga prosle godine preko 30h obrao,ali znaci korektna voznja,podmazivanje,ne silimo ga i izgleda kao nov,slikacu ga ovih dana sad sam u guzvi strasno oko Psenice...
 
To moze da tvrdi onaj ko nikad nije vozio traktor sa beracem... Ej 2 brzom po najacem kukuruzu.. O boze boze ni u ludilu!!!
 
Ja sam do juce obrao preko 35h i ima jos nesto trkalica tj,jedna njiva na jednom kraju sela a druga na drugom, tako da sam pri kraju od danas idem u pripremu za jecam i psenicu:ppozdrav:
 
Ja sam mahindrom sam vozio 1 sporom a toj je po proceni kao 2 spora kod rakovice probao i 2 sporom sa mahindrom ali se sve zaguši od privodnih lanaca pa do komušaljke ne stigne da proguta tolko klipa kad je rod kukuruza malo više od jedne prikolice od 8t po jutru sad ne znam kolko je to u km/h 1 spora ali za ne treba celih 2,5 sata da oberem jutro.
 
kukuruz moze da se bere sa im549 1 brzohodnom dok je vlazan tj ima rosa kada suv ide u sporohodne dok u mnogo jaku masu ide se 4,5 sporohodna ekstremno jak kukuruz tako ja bar radim sa moj eko 3500 dok ovi noviji nemogu da idu brzo provereno
 
Moj sip je ubrzan za oko 2 sata oberm 12 redova dobrog kukuruza,ponekad 4 spora a pretežno 1 brza sa zetorom 4511. Brže ne može. Ne znam koliko je to km/h ali je sporije od rakovice u trećoj sporom (bar mi se čini)
 
Mi smo imali šempetera eko 3500, da je sluzio ičemu nebi ga nikad prodo, gubljenje vremena, danas ako oberes 1,5kj - 2 kapak ako cemo tjerat normalno al patos je bila 2 spora sa rakovicom, a tako idem i sa 222, samo sama izrada tih sipovih berača je loša onaj lim na kljunovima je katastrofa, tanko ko papir, dok je to na zmaju puno bolje i robusnije odrađeno, i tako ja utržih tu skalameriju za 1000 evra, nadodo jos 500 i kupim 222, napravim remont i evo vec 5 godina zadovoljan ne planiram ga mjenjat dok sam ziv ;)
 
Neznam bas da su slabi ti kljunovi... Kod mene u selu ni na jedan Sampeter to nije izguzvano,a za svki 222 jeste... Sip 3500 eko je izmisljen za IMT 539 i svi imaju gotovo tu kombinaciju.... Ja ne planiram da ga prodajem,bio je u planu jedan Zmaj 222 ali koliko vidim sa branjem u klipu polako svi zavrsavaju tako da cu pre jedan Heder da kupim a ako nekad nemogu da ga vrsim (kukuruz) imam SIP-a za nedaj boze...
 
imt 533 i kk 30 ove godine oko 18ha bez zastoja. od toga 20% prvom a sve ostalo treca spora. ubrzan berac,bez jurnjave po njivama mogao sam svakog dana po 2 ha da oberem da je imalo posla.
 
Moj eko 3500 ove godine skroz lose cisti,dok ima malo rose necemu i lici, jel ugrije sunce to je katastrofa gotovo pa da i ne ocisti klip.
 
Nazad
Vrh