SIP berači

Da li mi neko moze reci koliko ima guma, sto idu na one valjke sto ljuste klip na EKO3500?
 
Original ide tri segmenta...
A po zmajevom sistemu u zavisnosti od debljine ide od 95 do 102, bar one koje sam do sada ugradjivao...
 
Bas tako kako je rekao kolega... Tri segmenta... Kod mene su gumeni valjci nisu zvezdice tako da neznam koliko zvezdica treba..
 
Da li mi mozete preporuciti neke? Uzeli smo skoro berac, pa i nismo nesto obavesteni gde ima i kakvi su delovi.
 
Trenutno sam u fazi kupnje beraca, odluka je pala definitivno na sip, jos se dvoumim izmedu T40 i T35 ali mislim da budem uzeo T35 jer je dosta jeftiniji od T40, a ne vejrujem da je toliko i gori. E sad, nasao sam jednog sipa T35, oko 90-tog godista je i obrao je svega 50 jutara kukuruza u svom radnom vijeku, znaci stroj je bukvalno nov.. Gazda se jos necka jel bi ga prodao, ali da mu dodem s parama mislim da bi odma pristao.. E sad, koliko da mu ponudim za to, jer ni on sam nezna koliko bi me trazio?
 
Ponudi mu sto manje pa polako povecavaj... :osmeh: Imas po oglasima baci pogled tacno ces videti kako se krecu cene...
 
Pa solidnoj T35-ici se cijena krece ok 2600 eur, ali vjerujem da bi svaki jos malo spustio da mu dodes sa gotovinom.. Ali kazem, ovaj berac jos ima boje na raketama i takvog ocuvanog nisam nasao ni jednog.. A nebi htio da zakinem ni sebe ni covjeka..
 
Solidni se krecu po 2600, ali ne znaci da bi ja toliko dao za njih niti bilo tko.. Ja cu ovome ponuditi 2300 eur i to je to.
Bobo, koji je razlog prodaje i koja ti je bas ono zadnja cijena?
 
Razlog prodaje je taj sto mi berac poceo smetati... Ako ikad dodjes do mene vidjet ces na kakvom terenu radim zemlju i koliko je to siromasan kraj. Kazem ti da nemam vise puno kukuruza za brati a i da imam, jednostavno vise nemam vremena. Znate svi s foruma kako se kod mene strojevi odrzavaju. Mehanicki mora biti ispravno a farba vise manje...

Ljudi kojima sam do sad brao kukuruze (jutro dva po kucanstvu) su omatorili i dali mi zemlju u zakup. ja nemam nikakve stoke i sijem maksimalno 3 jutra kukuruza godisnje i to je to, necu sijati vise ni toliko.

Proslu jesen sam isao brati kukuruze ljudima, njih stislo valja psenicu sijati a kad su se kukuruzi trebali brat svi su mudrovali nesto. Tako da sam i sa svojim poslom kasnio a to malo sto sam i brao, nije mi jedan dio ni dan danas placen.

Ako si zainteresiran, tamo imas broj pa nazovi da se dogovorimo...
 
Ma ja bi rade kupio T35 jer je laksi od T40, jer ipak da se 539 ne pati previse, a i cjenovno je dosta prihvatljiviji.. Ali da uleti i kakav T40, uscuvan sa razumnon cijenom, uzeo bi mozda i to.. Evo par T 40-ki u stvarno dobrom stanju, al opet nekako mi je puno dati 4000 eur za berac, a kamoli jos vise:
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/berac-kukuruza-sip-tornado-40-oglas-10612084
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/berac-kukuruza-oglas-10615876

Ovaj mi se jos najvise svida, mislim da nije farban i stvarno je u super stanju, a to su one prve linije T40. Taj je blizu mene i ici cu ga jedan dan pogledati.. Da mi ga da za 25000 kn, uzeo bi ga:
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/sip-tornado-40-oglas-9724435
 
Gledam juče ovaj snimak i ne mogu da verujem, nisam nikada video ovako postavljen bunker. Je li to greškom tako okrenut bunker ili fabrički?
Mada ne izgleda loše ovako.

 
Samo se pitam kako to iskipovati da svaki put izlazim iz vrste prilikom praznjenja bunkera... To je mnogo posla...
 
Ajde sto je kos okrenut jos i nekako al zasto je lijevi tocak uvucen da ne ide u trag traktora?!?

Svasta se vidi na tom internetu ;)
 
Ni meni, ali sam danas gledao da se na beraču to lako odradi.
Četri šrafa i dobar flašencug.

Da moze se okrenuti bunker kontra ali nevidim zasto???? Pa uvek praznimo bunker dok smo u vrsti zar ne???? Nikad ne izlazim i pravim krug oko prikolice.. :sta:

Zatim i ovaj levi tocak nije na svom mestu kao na standardnim beracima... Stvarno mi nista nepada napamet zasto je to sve tako "moralo" da bude??? :sta:
 
Nazad
Vrh