SIP berači

bio je malo slabiji kuruz,brao sam drugom brzom,al mi ubrzan berac i dodao jos dva valjka,ima sad 8 valjaka.A prvom brzom berem jake kukuruze.Stvarno ljudi ne veruju ali kad vide onda se cude.Ne hvalim se nista,nego cisto da kazem da sempeter moze da se namesti da ide ko blesav.Brao sam komsiji tri jutra i potrosio sam 18 litara nafte,izmerio sam tacno,isao sam prvom brzom.

- - - - - - - - - -

ovo juce sto sam brao,vuko sam ga sa 558 i isao drugom brzom,kazem bio je slab kukuruz,zato je islo brzo.Al realno berem stalno prvom brzom i jutro oberem za dva sata.

- - - - - - - - - -

kako da stavim snimak da mozete da vidite?
 
da beres 1 brzom to vjerujem jer i ja sam terao 1 ali brate 2 brzom neverujem , imam berac 12 godina i promijenio sam ih 3 imao sam sip 30 valjda pa sam imao gitarica jednorednog novog sam ga kupio i iso je odlicno ali nikad 2 brza a sad imam sip dko5501 dvoredni ide isto odlicno
 
da beres 1 brzom to vjerujem jer i ja sam terao 1 ali brate 2 brzom neverujem , imam berac 12 godina i promijenio sam ih 3 imao sam sip 30 valjda pa sam imao gitarica jednorednog novog sam ga kupio i iso je odlicno ali nikad 2 brza a sad imam sip dko5501 dvoredni ide isto odlicno[/QUOTE


I ja verujem za prvu jer i mogu u slabiji kukuruz da vozim, ali necu vise jer sam tako vozio dosta prve godine pa su poceli nosaci beracke sekcije da popustaju na varovima i onda sam video da mi ne treba dodatni posao oko krpljenja i varenja.
U extra kukuruzu znaci razmak biljke od biljke 22-25cm ponekad je i treca spora brza ako se bere losije , ako se bere lepo(zdrava taluzina) onda proguta dok vec sad pri kraju sezone branja kad je taluzina pregorela i kad se sve krsi i lomi onda nema sanse.
I ako sam ubrzao berac ne idem brze od 5km koliko je otprilike na rakovici treca spora na 1600-1700obrtaja motora.
 
Ja sa imt 539 idem 3 sporom na 1600 obrtaja u jacem kukuruzu a ako je malo slabi onda 1 brza do 1500 obrtaja, bas juce sam brao jednu parcelu od 1,6ha i obrao je za 5 sati,slab kuruz bio.
 
Ponesi 1000 eura..i dodji kod mene pa idemo na njivu da ti pokazem kako ide branje drugom brzom...:)
 
Poslednja izmena od urednika:
Ponesi 1000 eura..i dodji kod mene pa idemo na njivu da ti pokazem kako ide branje drugom brzom...:)

- - - - - - - - - -

Ponesi 1000 eura..i dodji kod mene pa idemo na njivu da ti pokazem kako ide branje drugom brzom...:)

- - - - - - - - - -

Ponesi 1000 eura..i dodji kod mene pa idemo na njivu da ti pokazem kako ide branje drugom brzom...:)


Da imam 5 godina pa ajde, nego posle 12 godina jurnjave sa beracem i posle svih mogucih popravki i prepravki bas ne mogu da poverujem da dobar kukuruz beres u drugoj brzini ma sta god da radio.
Pozdrav iz Jagodine :ppozdrav:
 
Ja mislim da jednim snimkom treba sve da nas uveri da je moguce da berac kvalitetno radi dok ga traktor vuce drugom brzom, mozda i nasi beraci mogu a mi neznamo da mogu.:osmeh:
 
Nemogu da verujem dok ne vidim svojim ocima,zato pusti snimak.Ja imam sempetera tornado 350 vise od 15g i nikad nisam mogao da berem brze od 3 spore sa imt 542 ili najbrze 4,5h za kj. roli dali tih 1000e ide tebi ili bi toliko kostala prepravka na beracu.
 
Dodji ti druze kod mene na duzi od 400-450m kad kukuruz vrh rodi (znaci odlican kukuruz),tad ja jedva idem sa drugom sporom.... Mozda si mislio na drugu sporu ne na drugu brzu.... A ako hoces da se dokazujes sledece godine dodje da radis kod emne usluge ja cu da ti platim sta se maltretiram.... Pitanje je dal bi izdrzao on jedan dan tolikog forsiranja... Ej druga brza kad je kukuruz jedan na drugi (tako reci) pa to bi ugasio traktor...
 
ama kakvog kvaliteta , nema od tog nista pa 2 brzom nemozes da ka vozis na tim obrtajima motora po nijvi bez kukuruza
 
Znam coveka koji je ubacio ubrzan reduktor na jednorednog sempetera, i jos trista cuda je morao da prepravi od komusackog stola do prenosa na elevatoru okomusanog klipa, ali je zaista isao brzo, dok dvoredni obere 4 vrste on po njegovoj prici obere 6 vrsta, vozio ga je rusom
 
Još ako bih vam rekao da je ugradio i klip da moze da spušta kljunove, verovatno bih postao i lovac, ali taj šempeter je zaista postojao u okolini Pančeva, jedino ne znam da l' je još
uvek u voznom stanju...
 
Klip vec odavno imaju Zmajevi berači.Aaaaaa taj je postojao? Pa što tako ne kažete, pa onda ste gori od pecaroša!
 
Nazad
Vrh