SIP berači

Evo da se i malo uključim s svojim iskustvom imam beraČ t-40 sad je 14 sezona. Kukuruzovina (gornji dio stabljike) se zaglavljuje na kraju šina zbog crva (kukuruznog moljca) u stabljici i ona puca iznad klipa, tako da rakete (burgije) nemogu povući cjelu stabljiku , te ona zajedno s klipom ulazi na komušačke valjke (a prije toga večinom zaglavi pred ulazom). Ja sam šine podesio tako da su mi na ulazu uže a gore šire tako da nemam problema (ja) s malim klipićima, svi odu ispod na frezu, ali zato ima gazda manje kukuruza ali večinom je sam kriv zbog toga pa me to nebrine. Nego ja bih trebao savjet u vezi desnog točka..kako bih rješio njegovu visinu a da nemjenjam gumu niti felgu. razmišljao sam da od neke stare gume napravim kolut na principu lanaca za kotače i nekako prikačim kad mi treba, jer kod mene još uvijek neki zagrču kukuruz duboko kao krumpir, te po mokrom vremenu freza mi udara po zemlji i znase što se događa, odu remeni. S tom dodatnom gumom bih dobio nekoliko cm. visine i tada bih podigao frezu. Ima li netko da je rešio taj problem.
 
i mene pati ista boljka sa frezom,radim u brdu i voda radi jarke po njivi najčešće kuda je točak gazio.Ja planiram skratiti noževe za par cm.

- - - - - - - - - -

koje remenje ide na sip 40 eol,kod mene u katalogu piše 1600 ja uzeo nove da imam u rezervi neki dan da zamijenim prevelko,nabacio sam 1550 al je knap.
 
To sto se lomi stablo napola moze da se resi ovako kao sto sam ja resio(sa jednom poprecnom cevkom) i sad mnogo manje imam problema sa tim da se stablo prelomi i da ide dole

[video=youtube_share;mGThnxdwCmc]http://youtu.be/mGThnxdwCmc[/video]
 
tako smo uradili hvala..ali smo morali svaki put da vracamo ventil..moze li se to popraviti ili se mora zameniti ventil?
 
Ma kakvo ulje problem baci te ventile i kupi neke stvarno kvalitetne.. Samo za 20+ evra mozes uzeti jedan malo bolji par... Ja sam muke mucio i na beracu a sad skoro i na tanjiraci i uvek su problem ventili...
 
Dali netko zna cenu za rakete-valjke što kidaju stabljiku prema dole, ili se mogu navariti rubovi kad se istroše i s čime?
 
cena je 60 eura ili 6000 din komad , menjao sam ih ove godine ne bih se sat setio koliko tačno ,mogu da pitam ali je tu negde. Prošle godine smo navarili ali posle jedne sezone nisam bio zadovoljan pa sam ih menjao,
 
tacnije UNIS 65 radi se o strasno tvrdoj elektrodi odlicna je za navarivanje gde je u pitanju noz ili raonik ili vreteno na kombajnu a moze i da vari gus za metal jos po negde se nadje kao unis 65 ali ima i neke grcke koje su po sastavu iste samo neznam oznaku ali sam radio sa njima i iste su
 
kupis obican flah,izmeris,iseces i navaris.Ja sam to uradio pred sezonu i radi super.

- - - - - - - - - -

ipak ja ovde imam najbolji berac..:) juce sam obrao jutro kuruza za 1h i 10min.. kod mene ne postoji treca spora,samo prva i druga brza,vozim sa fergusonom koji ima 60ks.Ko hoce da mu berac ide ko meni,nek se javi...:)
 
Au,brale smanji malo,pa to je 21 red za 70 minuta ,7,25 km/h brzina(prosek ),3 minuta I 33 sek po redu na pravu duž bez kipovanja.Ovo samo može poverovati onaj ko nikad nije brao.Bez obzira kakvu modifikaciju uradio na njemu ja ne verujem da možeš za to vreme obrati.
 
Ja ne idem brze od trece spore sa rakovicom, jer u extra kukuruzima hoce i tako ponekad da zagusi, a io drugi razlog u prvoj direktno mogu da polomim i berac i traktor tako da sam zadovoljan brzinom.
A jedno pitanje za sve vas kako postizu otkidacki valjci sve to da odrade kad terate prva i druga brza? I kakve kukuruze to berete?
Ja sam juce brao parcelu koja je bila malo slabija, retko niklo i zbog suse taluzina nije nesto izrasla tako da sam mogao ladno u prvoj da berem, a nisam jer ne zelim da se lomim
 
Nazad
Vrh