SIP berači

Naveo sam u proslim porukama da moj 539 vec 27 god. vuce jednorednog sipa,prvi je bio eko 3500 i sad tornado 40eol.bez ikakvih problema tako da nema sanse da ga berac unisti,daleko od toga da nema i bolje kombinacije za jednoredni berac ali je i ova dobro radi,a sto se tice 2 spore ja sam sa sip3500 brao al bas kad udjem u parcelu gdje je gusto sijan kukuruz i gdje je stabljika previsoka tad je 2 spora da ne zagusi, a sa tornadom nisam brao 2 sporom posto je on dosta prozdrljivi tako da kazem i nije mi nikad zagusio, sa njim idem 3 spora 1500-1600 obrtaja ili ako je slabiji kukuruz 1 brza i ide bez problema, samo dobro odrzavanje,redovno podmazivanje i radices bez problema:ppozdrav:
 
svaka vam cast, lepo vi radite to. vidi se da imate merak. jel ide u 2 sporu 539 prilikom branja, razmisljam se da kupim jednoredni, ali me ljudi ovde lade kao mucno je za njega da vucwe ceo dan berac, kao unistices ga... a inace mi je ferdza u super stanju... odrzavan onako meraklijski

Samo ti kazi tima da nemaju oni veze sa beracima!!!!! Sta ce da uradi jednoredni berac IMT 539 apsolutno NISTA... Nego cime cu da vucem moj SIP 3500 da necu da ga vucem sa Belarusa... To bi tad bilo isplatljivo... SAmo ti kupi berac i ne brini se,mj 539 radi sa beracem od kad je kupljen i idalje je kao nov ako mi neverujes pozvan si da didjes da vidis.... :ppozdrav:
 
Za brdoviti kraj neznam.... Ali kod mene svi vuku jednoredne sa 539.. Ja mislim da je najbolja kombinacija za jednoredni IMT 542-549... Ipak ima malo vise brzina....
 
To mi je rekao jedan covijek koji brao sa 539 pa posle uzeo 542 da je bolji zbog vise brzina,ja nisam probo al vjerovatno da je tako.
 
kod mene je ravnica, imamo dva beraca oba sip, jedan jednoredni i vuce covek sa 558, a drugi dvoredni sa rakovicom 65, i mislim da rakovica ide za beracom a da ga ne oseca...hvala ciro na pozivu...
 
Због чега долази до загушења кукурузовине накрају шина по којима клизају ланци, колики треба да буде зазор на почетку шина-клизача на почетку а колико на крају- на самом врху.
 
To je smrt kad je mali kukuruz,tu glavi i nema resenja ja ga bar nisam ansao kako god podesim klizace ono mora neki klip da zaglavi tu i tako uvek.... Kad smanjim previse zazor onda jeos gori slucaj!!! To me tako nervira da to nije moguce!!!!
 
А је ли код тебе оно перо где се спајају две шине на самом улаз на комишаче засечено као стрелица и повијено на доле ка бургијама или не. Када је росе ту ми загушује на том споју шина а када је сува кукурузовина опет набије на том мести не провуче га таруп на доле. Зато и питам колики зазор треба да буде или није до зазора.
 
Sve je isto kao i kod tebe taj kljun je kao siljak i povijen malo na dole.... Kod emen kad je suv kukuruz i normalan nema problema samo pici ali kad je mali klip (bas mali)onda mi tu upadne jedan i zagusi se odmah!!!! To je da poludis na prvoj vrsti... Pa nasteluj malo te sine mozda su previse siroko postavljene i priblizi one burgije jednu drugoj i onda nema sanse da ne povuce dole stabljiku...
 
Tacno je cira92 rekao kad je bas sitan klip zna nekad upast izmedju sina i zeza zato sto sine u tom dijelu kod reduktora moraju biti malo sire nego u samom ulazu kod kljunova, zato se meni neki cude kad kazem da je milina brat kuruz kad je dobar,a kad je skasen,izgorio jos sitan klip sve puca i uvlaci unutra zajedno sa stabljikom onda je :sta:.
 
Ma milina je brati dobar kukuruz.... Kad je bas mali i zakrzljao onda lako moze da zaglavi tu kad ga povuce na dole.... To je neresiv problem u jako losem kukuruzu i sve do sad nisam nasao resenje za taj problem..... BAr ja nisam... Pocecu da izbegavam lose parcele da ih berem usluzno....
 
А има ли решења за ,,пливање кукурузовине ,, изнад комишача када је сува, вентилатор не помаже.
 
Ima resenje za to... Ja sam to resio malo duzim onim lopaticama sto teraju kukuruz... Da ga one malo bolje pritisnu na komusaljke i donekle pomaze to.... Ove godine su mi se ponovo istroslile ali proguracu tako...
 
U mene na tornadu 40 je 2 reda zvijezda i red lopatica, u prvom redu od ulaza kuruza u komusacki sto sam mijenjo zvijezde pucale su i kidale a u drugom jos su njegove fabricke ali su se vec prilicno potrosile pa sam i ja jos ovu sezonu pustio da idu tako.
 
dali neko zna koliko kostaju valjci komplet novi za sip eko 3500ima 6 valjci 3 gumeni i 3 celicni i zatezaci i lageri komplet za cel berac.kupio sab berac pa ne ljupi bas dobro.ulazi i po neko steblo od klip nagore sto je u bunker.pa zelim da ga malo sredim.hvala unapred
 
Nazad
Vrh