SIP berači

E bre druze na 1200 obrtaja teras????? Pa kako ti ne dosadi.... :osmeh:
 
al se ne ostecuje nesto berac pod vecim gasom sta mislite ?ja mislim da tad ima vece opterecenje.neznam mozda gresim
 
ja radim na 520 do max 540 obrtaja kardana,berač još više ruše mali obrtaji.Ako čuješ sudaranje noževa na frezi to je od malih obrtaja pa mozgaj kako mu je sjeći kuruzovinu na malim obrtajima.
 
Ono što je Kiki pisao o ubrzanju berača a i dosta njih pre njega je dobra stvar.Ako je ubrzan 1200 i 1300 obrtaja sa malim fergusonom je dosta.Ja imam SIP 3500 vučem ga URSUSom 360 ali mi treba 1600 obrtaja motora.Brao sam sa fergusonom 539 i mogu da kazem da je idealan za njega.Radim sebi nekih 1ha i oko 20ha usluzno.
Dobro pripremljen berac pred sezonu je bitna stvar.
 
Ja imam novog Sipa 3500eko... (to jest moji ga uzeli novog) i sa njim u zadnjih nekoliko godina berem oko 20h pa na vise... Prosle godine sam obrao samo mojih 20h plus usluge sto sam radio... Izvanredan je nikad nisam imao ni jedan jedini kvar na njemu,sem lanca sto ga pogoni prosle godine,uzeo sam nov lanac i zamenio ga pa cemo videti.. Ovaj stari se dosta potrosio... Sad sam nasao jedan SIP tornado (dva reda) stoji godinama i jedan Zmaj 22 stoji isto godinama... Mozda na leto uzmem jedan od ta dva ako do tad ne predjem da krunim kukuruz... Ali bi vise voleo da kupim jedan od ta dva beraca jer su oba kao novi vlasnici skoro nikad brali sa nima....

- - - - - - - - - -

A da i ja moj Sip 3500 vucem sa IMT 539 bez problema u svim uslovima.. Ali kod mene je ravnica...

- - - - - - - - - -

Kako li ovaj 539 izlazi na kraj sa ovim dvorednim Sipom ???? :sta:


http://www.polovniautomobili.com/oglas3805148/sip_tornado_80/
 
znaci imt 539 moze da radi bez problema sa sip 3500? ceo dan? koliko se krece jednoredni, as koliko dvoredni sip, mislim na polovne
Bez ikakvih problema ga vuce, u mom kraju se krecu do 3500eura sip eko 3500 a tornado 40 od 4500 pa do 6500eura zavisnosti od stanja godine proizvodnje i dali ima ventilator ili nema, a dvoredni tornado 80-ka od 7500 do 8500eura isto zavisi od stanja i godine proiz.
 
znaci imt 539 moze da radi bez problema sa sip 3500? ceo dan? koliko se krece jednoredni, as koliko dvoredni sip, mislim na polovne

IMT 539 i SIP 3500 mogu da rade dok ti nemozes vise da vozis... Dok ne padnes od umora.... :osmeh: Ja sam skdao za sezonu i preko 30h sa tom kombinacijom ali sad manje to radim ne isplati mi se mnogo oduzima vremena i do 5-6h na jedan hektar....
 
Ja sam sa sip eko 3500 u jednoj sezoni uspio 39h da skinem to je naj vise sto sam uspio,ali u mom kraju su parcele dosta usitnjene, gad radis na parceli od 1h ili vecoj to je premija,vecinom je to od 0,2 do 0,6h:sta: a sa tornadom 40 sam naj vise u sezoni jednoj skinuo nesto vise od 43h.
 
Neznas ti druze sta znaci kad sa sipom 3500 udjes u tablu od vise hektara!!! Samo da poludis... Imam jednu njivu 5h u tabli,lele kad je posejem kukuruz da poludim samo..!!!!
 
Brao sam jedne godine sa sip 3500 njivu od 6,2h,to je bilo od jedne ustanove, brao sam je 3 dana posto ovi njihovi radnici koji su vozili nisu htjeli da dokasno ostaju, inace to je i naj veca parcela na kojoj sam radio sa beracem.
 
Ma to je da poludis sa jednorednim beracem!!! Ja sve vise razmisljam da kupim dvoredni ili da kupim heder za kombajn... Plasim se da sad kupim Berac dvoredni i za neku godinu vise niko ne bere nego svi ce da krune a ja dao pare za berac.... Ovako cu da se mucim jos malo sa SIp-om dok ne vidim kako ce stvari da se odvijaju... A nasao sam lepe berace ali se dvoumim!!!
 
I ja planiram na godinu da prodam ovaj i kupim dvoredni, ja radim usluzno svake sezone oko 35h gore dole, pa da malo samo ubrzam sebi posto sam od prosle godine poceo da radim malo vise zemlje i nadam se da cu postepeno povecavati, pa radi vremena, sa jednorednim valja poranit i okasnit da skines 2,5 h u nasim parcelama.
 
Konkertno sad nisam pametan sta ciniti... Za sad znam da ce ostati jos malo ovako,radicu samo svoje i od prijatelja i necu da mucim ni sebe ni masine... Skoro i da nema zarade kad provedem ceo dan u traktoru i potrosim ceo rezervoar na jedan hektar....
 
A sto se tice branja u zrnu, uvijek ce bit naroda koji nemaju gdje da usklade zrno pa se boje vlage itd tako da ce bit branja u klipu,pogotovo stari ljudi bar kod mene,bijeze od toga, nek je u klipu u kosu pa polako krune sebi po potrebi za svoje potrebe, a bice godina kad bude kisno pa se bere sam kraj oktobra i citav novembar, tada u tom vremenu sporije otpusta vlagu.a susara za sad skroz slabo ima po selima jedino u mlinovima a to seljaku ne godi.

- - - - - - - - - -

Koliko je ::novac:: branje u tvom kraju?
 
Branje je od 100 do 120e po hektaru... A kod tebe??? Pa i ja izbegavam da krunim ali jednog dana mozda nece vise niko da bere otkud znam.. JA berac ne planiram nikad da prodam... Zao me je kao nov je...
 
Kod mene je 100e po hektaru,ali je sve ravnica a malo dalje gdje ima brda ide od 125 do 150e po h. I moj je ko nov,deveta mu je sezona bas danas sam poceo sa berbom, ja pred svaku sezonu isteram pregledam pripremim i teram bez problema, tako sam i sa starim radio pa sad i sa ovim,i kad zavrsim sezonu ciscenje sa kompresorom ispirim sve ,operem podmazem, naspricam nafta/ulje izbrisem i garaza majka, cak ga rastavim na kladice da nelezi na gumama.
 
svaka vam cast, lepo vi radite to. vidi se da imate merak. jel ide u 2 sporu 539 prilikom branja, razmisljam se da kupim jednoredni, ali me ljudi ovde lade kao mucno je za njega da vucwe ceo dan berac, kao unistices ga... a inace mi je ferdza u super stanju... odrzavan onako meraklijski
 
Nazad
Vrh