SIP berači

u svakom slucaju on je u prasini ali bolje kad je podmazan, sto se tice pranja beraca obavezno ga posle pranja podmazi i ukljuci da nekoliko minuta radi da bi izbacio vodu iz lizajeva, jer kad se zavrsi sezona napolju je niska tenperatura da bi se sam osusio.
 
Ja sve masine pa i berac operem toplom vodom pa se delimicno osusi jer voda ispari,posle ga detaljno izduvam,ukljucim da radi malo,pa detaljno podmazem...
 
Ne razumem malo pitanje??? Zasto racionalno??? :sta: Kako bi onda objasnio prenje drljace i tanjirace?? :osmeh:

- - - - - - - - - -

A da i pluga i prikolica...
 
Nece ne brini,ja i moji ih peremo godinama i dodji da vidis nas berac sija idalje kao nov a da pogledas berace po selu (istog godista) koji nisu videli vodu.. Tako da se ja ipak drzim pranja i to bez razmisljanja... Sve se pere detaljno i podmazuje i u garazu i nema trunke rdje ili prljavstine.. :ppozdrav:
 
Nemogu da ostavim tako masine sve prljave.. Inace do ove godine nista nije bio problem,verovatno je taj lanac dotrajao kupicu nov pa cu vidti sta kaze.. :ppozdrav:
 
Ja jedino traktor perem pre parkiranja pred zimu a kombajne i berač samo pred generalnog remonta pre sezone a posle samo dobro očistim izduvam kompresorom i na proleće se sve isto sija kao kad je parkirano.
 
Na koliko obrtaja teras berac i sa kojim traktorem???? Ja sa 539 teram na nekih 1600 obrtaja i sasvim lepo baca napravio sam mrezu napred jer hoce da prebaci neki klip...
 
Nazad
Vrh