SIP berači

ulje i mast sakupljaju prasinu mnogo
ja podmazujem sa naftom i iuljem u odnosu 3 prema 1 i vec 15 godina bez problema
 
Necu da tvrdim 100% ali mislim da se lanci ne mazu uljem a pogotovo ne mascu.Trebalo bi da postoje posebna maziva za lance.Mogao bi neko ko koristi te sprejeve za lance da napise nesto o tom.

Ja lance mazem uglavnom sprejem za lance za moto cros.. Znaci taj sprej je za prljave i prasnjave lance kao sto su na moto crosu... Imao sam jedan sprej pa sam ga ispraznio kad kupim nov saljem slike.. Sa njim mazem i lance na kombajn i ostale masine.. Prasinu nema da skupljaju uopste...
 
Jedanput sam taj sprej video u jednoj radnji gde inace kupujem delove i ulje i delovao mi kao dobra stvar.. Naprskam na lancima i nema one prljavstine na njima nego se sijaju ali kad ih pipnes osetis da ti prsti klizaju... Ja mislim da valjda ne pravim gresku sto koristim to?? Inace je sprej oko 800 din bio..
 
Jedanput sam taj sprej video u jednoj radnji gde inace kupujem delove i ulje i delovao mi kao dobra stvar.. Naprskam na lancima i nema one prljavstine na njima nego se sijaju ali kad ih pipnes osetis da ti prsti klizaju... Ja mislim da valjda ne pravim gresku sto koristim to?? Inace je sprej oko 800 din bio..
Ma kakvi gresku,prava stvar je taj sprej,najgora smrt za lanac je mast,bas kao sto je prnjavor napisao.
 
Znaci nije greska.. Ja sam razmisljao logicki ako je to predvidjeno za lanac na motorima zasto se ne bi mogao koristiti i na drugim lancima...
 
Pa to nije skupo u opste 800 din,samo koliko je mll ta bocicia,ja sam uzimo za lance od mototul i bio je oko 15€ sto je poskupo.
 
Necu da te lazem ali bocica i nije nesto bila prevelika kao ona manja bocica VD spreja... Ja sam to uzeo prosle godine mozda je i poskupeo sad.. Kad idem u grad kupicu jedan sprej i uslikacu ga.. :ppozdrav:
 
za lanac je bitno da ne izgubi elastičnost tj. da ne zapekne od prašine a ovi sprejevi za motore su skupi ali dobri.Kad našpricam lanac pobijeli a na prima prašinu ima ih u svim prodavnicama moto opreme.Jedno podmazivanje i ja 5-6 dana ne pipam tako da i nije preskup koliko traje
 
Evo sprej sto ja imam,.

P2051101.jpg
[/URL][/IMG]
 
U ovaj tvoj je bas veliki moj je bio mozda upola manji za 800 din mozda je bio cak i skup.. Potrazicu kao tvoj sa slike.. :ppozdrav:
 
Evo bas gledam ovaj moj je 400 ml,a da je dobar dobar je,inace su i ulja od moutula izuzetno kvalitetna ali i skuplja,.
 
@ cira 92
-Mislim da tebi donji (pogonski) lančanik stoji naopako . Nisam siguran 100% , jer sam ga i ja jednom prilikom montirao naopako , ali sam primetio .
-Ja sam grejanje tog pogonskog lanca i kidanje (par puta) rešio stavljanjem španera od plastike (fi 125) izbacio sam taj točkić i fiksirao komplet nosač .
Od tada mi je lanac mirniji , ne greje se i nisam imao kidanja (čak i kad poteram berač u rikverc) .
-Neko je spomenuo ulje za lanac od motorne testere i ja ga koristim od ove godine , ranije sam samo mazao naftom ali ovo je bolje . Sprej za lance motorcikla mislim da nije adekavatan , jer "motorni" lanci su malo drugačije konstrukcije i trajno su podmazani (imaju O-ringove u sebi) .
 
Ali ja nista nisam dirao oko te osovine,kako onda je dospeo naopacke??? to je islo godinama tako sve dosad...
 
Nazad
Vrh