SIP berači

evo usput i jedan berac rastavljen....

i moje resenje za ubrzanje beraca....ferdinand ga vuce 3.spora 1400-1500 obrtaja


pa ajd onda i neka reklama za mene:osmeh:
Simpaticno resenje svaka cast.Samo da mu dodas jos par valjaka ko ja i onda je prava zverina..:)
 
razmisljao sam..kada sam video tvoje slike....ali nema potrebe....svakako u klipu berem samo sto platim otkup u klipu kukuruza za zemlista....
 
Pozdrav svima.Treba mi pomoc pa ako neko znada mi pomogne.Gde mogu da kupim berac za kukuruz ali sa racunom dali ima neko ko prodaje -neka firma? Hvala svima
 
dali neko zna koliko od prilike kila staje u jednu korpu kukuruza kila./u pitanju je sip eko 3500. bez nastavka. aako neko zna neka napise,unapred hvala
 
Pa merim ja kad imam prikolicu u koju stane 2,8 - 3 tone klipa (znam jer sam vagao) a tu prikolicu napunim sa 4 dobra puna bunkera.Veoma prosto
 
Na beracu SIP EKO 3500,čovek namontirao punpu za vodu koju pokrece klinasti remen.Punpa se snabdeva vodom iz burića iznad ne. Sa zadnje desne strane beraca namontirane su dve prskalice,povezane crevom sa punpom.Kad je suvo posle 11sati on koristi taj sistem i kaze da odlicno bere sto se tiče čistoće.Znaci prska ne red koji već bere nego svaki sledeci.Ja to nisam video smejao sam se kad sam čuo,mozda ima i logike.
 
Potrebna pomoc ali sto pre.Gde mogu da kupim polovan berac tornado ali da mogu da dobijem racun (zbog finasiranja grada).Unapred hvala svim
a.a.
 
Na beracu SIP EKO 3500,čovek namontirao punpu za vodu koju pokrece klinasti remen.Punpa se snabdeva vodom iz burića iznad ne. Sa zadnje desne strane beraca namontirane su dve prskalice,povezane crevom sa punpom.Kad je suvo posle 11sati on koristi taj sistem i kaze da odlicno bere sto se tiče čistoće.Znaci prska ne red koji već bere nego svaki sledeci.Ja to nisam video smejao sam se kad sam čuo,mozda ima i logike.
nema pojma da pomaže dok on obiđe on opet suv,:haha:jedino da ga poljeva šlaufom
 
Jel zna neko da li moze da se ugradi sistem za dizanje bunkera na sip kk 30, da bude kao na eko 3500, mislilm ta visina kipovanja....
 
neznam baš da u koš od sipa kk30 stane 650-700 kg zrna kukuruza kod mene kolega kaže da je krunio koš i da je dobio oko 500kg. Vagao je jer je prodavao čobanima u klipu pa da se ne zezne.Ovo je moja kombinacija iduće sedmice ga izvlačim na pregled mada je jesenas sve sređeno samo lance dotegnem i gume doduvat i piči,još da ima kuruza bilo bi lijepo

---------- Poruka napisana u 16:14 ---------- Prethodna poruka je at 16:08 ----------

jedva je nađo bem ti sliku
attachment.php
 
Imam jedno pitanje u vezi beraca kk 30... Kako da skinem lezaj koji se na lazi kod desnog docka, ispod elevatora? probao sam sa dva strafciigera ali ne ide...
 
Posto sam izremontovao sva tri reduktor na sipu zamenio lagere,bolcne,semeringe i sve sto ide uz to.Zanima me sta sada da sipam u reduktore ulje ili mast,ovdasnji majstor u pokusaju mi je predlozio da pomesam ulje i mast 50-50 i to sipam,molim za vase misljenje hvala.
 
Posto sam izremontovao sva tri reduktor na sipu zamenio lagere,bolcne,semeringe i sve sto ide uz to.Zanima me sta sada da sipam u reduktore ulje ili mast,ovdasnji majstor u pokusaju mi je predlozio da pomesam ulje i mast 50-50 i to sipam,molim za vase misljenje hvala.
SIpas sta je bilo. Ajde majstore pocece berba. Odgovori na moju puruku u pp ako imas vreme.
 
Kada se koš SIP-ovog Tornada 40 EOL poravna klipovima sa oko 25% vlage u berbi, krunjenjem u proleće (maj), dobija se oko 700 kg suvog zrna. Proverio sam sa hibridom AS 72. Možda bude nekih odstupanja sa nekim drugim hibridima, ali mislim da le to zanemarljivo.
 
Jutros ,pukne jedna lopatica od ventilatora na dvorednom šempeteru a ujedno i ostale po malo pokrivi.Da li neko zna gde ima da se kupi ovaj deo ?
 
Nazad
Vrh