SIP berači

Imam berac SIP eko 3500 i na njemu imam jedan problem.. Mi smo ga novog uzeli i do prosle godine je isao bez kvarova (neke sitnice samo) ali ove sezone koja je za nama mi je zadavao muke... Problem je onaj lanac sto pokrece ceo berac... Naj vise je izdrzao 1.5h da se ne iskida.. Ja u traktoru imao srafove pa kako se on pokida ja zavijem i teraj dalje i nikad se nije pokidao sa srafa nego uvek iznova.. Sad se setih da pitam ovde mozda je neko imao isti problem pa da me uputi sta da proveravam?? Cuo sam da na novijom SIP beracima tu ide dupli lanac ili nije to tacno??? Sta mi je ciniti??? Ovaj lanac je za bacanje jer je sav nastavljan srafovima i moram uzeti novi ali me muci sta ako nije problem resen??? Resio bi to sad preko zime... Unapred hvala.. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Evo mog beraca.. Dobro se slazemo ali sad nas posvadjao taj lanac... :haha:

q126S.jpg
 
@cira92 mislis na lanac sto stoji pored tarupa, sunutrasnje strane beraca, sto ga tera ova poprecna osovina, sto se vidi na slici izmedju pikapa i bunkera?
 
E bas na taj lanac mislim druze on mi je zadavao glavobolje u branju da je to nemoguce.. Kazem ti naj vise 1-1.5h moze da izdrzi da ga ne nastavljam pomocu srafa.. Sav je u srafovima... I primetio sam kad se iskida nemogu rukom da ga podignem odozdo koliko je vruc... Zasto??? Pokusavao sam i da ga vise naspanujem i da je vise labav i ne vredi uvek isto... Sta da radim???
 
Lancanici su se pomerili, tj ne stoje tacnoi jedan naspram drugog, pa ti zato puca lanac.

Kako je moglo da dodje do toga kad tu nista nije dirano... Sve je orginal...

- - - - - - - - - -

Prodas berac, kupis adapter i resio si problem.:ppozdrav:

Ovaj berac nije na prodaju,mogu samo da kupim dvo redni berac a adapter necu.. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Nezna neko kako je to na novijim beracima??? Jedan mi je rekao da je na novim sip beracima taj lanac dupli i da to moze da se namontira na moj??? Kako da resim problem??? Unared hvala puno..
 
Sutra slikam to detaljno i postavljam... Skidao sam onaj reduktor da nalijem ulje u njemu pa mozda to nisam vratio kako treba... Ili neki lezaj na toj osovini.. Moram to da pogledam... Stra me da kupim nov lanac i isto da ka sredi...
 
nesto tu nema pravac ili je napeto ili lancanik gubi korak probaj to rukom kako ide da ne koci negde proveri lagere proveri pravac lancanika i kad namontiras nov lanac ukljuci ga na ler i odlabavi taj reduktor sto si skidao sam ce naci svoj pravac
na novijim serijama je taj lanac rasterecen jos na reduktoru
 
Poslednja izmena:
E bas na taj lanac mislim druze on mi je zadavao glavobolje u branju da je to nemoguce.. Kazem ti naj vise 1-1.5h moze da izdrzi da ga ne nastavljam pomocu srafa.. Sav je u srafovima... I primetio sam kad se iskida nemogu rukom da ga podignem odozdo koliko je vruc... Zasto??? Pokusavao sam i da ga vise naspanujem i da je vise labav i ne vredi uvek isto... Sta da radim???
ciro to sto je vruc znaci da trpi neto veliko opterecenje, sta pokrece taj lanac? dali tarup ili nesto drogo? kod mene tarup na tornadu pokrecu kajisi, pokusaj rukom da okrenes zupcanik na kome se nalazi taj lanac pa ces videti odakle koci, dali si proverio reduktor?
 
Ciro i sam kazes da je lanac spajan srafovima,izgubio je korak,naskace na lancanik to su sve uzroci grejanja.
 
Imam berac SIP eko 3500 i na njemu imam jedan problem.. Mi smo ga novog uzeli i do prosle godine je isao bez kvarova (neke sitnice samo) ali ove sezone koja je za nama mi je zadavao muke... Problem je onaj lanac sto pokrece ceo berac... Naj vise je izdrzao 1.5h da se ne iskida.. Ja u traktoru imao srafove pa kako se on pokida ja zavijem i teraj dalje i nikad se nije pokidao sa srafa nego uvek iznova.. Sad se setih da pitam ovde mozda je neko imao isti problem pa da me uputi sta da proveravam?? Cuo sam da na novijom SIP beracima tu ide dupli lanac ili nije to tacno??? Sta mi je ciniti??? Ovaj lanac je za bacanje jer je sav nastavljan srafovima i moram uzeti novi ali me muci sta ako nije problem resen??? Resio bi to sad preko zime... Unapred hvala.. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Evo mog beraca.. Dobro se slazemo ali sad nas posvadjao taj lanac... :haha:

Na jednom od lancanika su ti sjebani zubi.Ili su pojedeni ili su zakrivljeni.Lanac ti zbog toga gubi korak i naskakuje.U svakom slucaj lanac mora ici nov.
 
I na mom zmaju se desavalo ove zadnje sezone glavni lanac pucao koji ide od kardanskog vratila na reduktor i to isto kao kod Cire, 2-3 hektara i kraj, i dok nismo malo bolje zagledali i ivdeli da
je drzac na kome je zasrafljen reduktor napukao pored dva srafa i ceo reduktor se pomalo naginjao na gore kad se naglo doda gas i kad se naglo oduzme.
Probao sam da olabavim lanac, ali isto se desavalo da pukne, jer je ispadao iz ose i lanac se penjao na zub umesto da upadne lepo, tako da sad secem taj drzac i varim novi koji ce biti od debljeg materijala.
Ciro samo pogledaj dali ti je sve u osi i pogledaj kakvi su lancanici, ako su na vrhovima malo osteceni znaci da lanac nije lepo nalegao
 
kada budu slike, sve će biti jasnije, ali je verovatno da reduktor nije u osi. i nosač reduktora je ili napukao ili je iskrivljen. ipak kupi ti nov lanac, a rešenje će se naći, vidim ja.


a i skidao si reduktor, verovatno je to počelo posle toga.
 
Imam berac SIP eko 3500 i na njemu imam jedan problem.. Mi smo ga novog uzeli i do prosle godine je isao bez kvarova (neke sitnice samo) ali ove sezone koja je za nama mi je zadavao muke... Problem je onaj lanac sto pokrece ceo berac... Naj vise je izdrzao 1.5h da se ne iskida.. Ja u traktoru imao srafove pa kako se on pokida ja zavijem i teraj dalje i nikad se nije pokidao sa srafa nego uvek iznova.. Sad se setih da pitam ovde mozda je neko imao isti problem pa da me uputi sta da proveravam?? Cuo sam da na novijom SIP beracima tu ide dupli lanac ili nije to tacno??? Sta mi je ciniti??? Ovaj lanac je za bacanje jer je sav nastavljan srafovima i moram uzeti novi ali me muci sta ako nije problem resen??? Resio bi to sad preko zime... Unapred hvala.. :ppozdrav:
Nije veliki problem, vec koliko veceras ce biti resen... a pred sezonu ce dobiti jedno fabricko podesavanje i onda samo gas...:ppozdrav:
 
I na mom zmaju se desavalo ove zadnje sezone glavni lanac pucao koji ide od kardanskog vratila na reduktor i to isto kao kod Cire, 2-3 hektara i kraj, i dok nismo malo bolje zagledali i ivdeli da
je drzac na kome je zasrafljen reduktor napukao pored dva srafa i ceo reduktor se pomalo naginjao na gore kad se naglo doda gas i kad se naglo oduzme.
Probao sam da olabavim lanac, ali isto se desavalo da pukne, jer je ispadao iz ose i lanac se penjao na zub umesto da upadne lepo, tako da sad secem taj drzac i varim novi koji ce biti od debljeg materijala.
Ciro samo pogledaj dali ti je sve u osi i pogledaj kakvi su lancanici, ako su na vrhovima malo osteceni znaci da lanac nije lepo nalegao
Borko identican problem sa ja imao jesenas sa mojim 214, napukao nosac kucista i grejao se lanac i pucao.... Lepo sam isekao stare nosace, napravio nove jace, sve to fino ucentrirao i samo gas.... Mislim da je slican problem i kod Cire, mozda mu je neka greda napukla, pa ukosava lanac...
 
Taj lanac tera ceo berac, koliko se secam on tera odmah ono kuciste sto vrti rakete i privodne lance, probaj pregledati da ti negde nesto je drugo otislo, pa puca ovaj lanac, je nemoze da izdrzi. Nebi bilo na odmet i to celo kuciste izremontovati. Njega vecina ni negleda, jer treba dosta stvari rastaviti da se dodje do njega.
 
Borko identican problem sa ja imao jesenas sa mojim 214, napukao nosac kucista i grejao se lanac i pucao.... Lepo sam isekao stare nosace, napravio nove jace, sve to fino ucentrirao i samo gas.... Mislim da je slican problem i kod Cire, mozda mu je neka greda napukla, pa ukosava lanac...

To im je izgleda mana, pokusavao sam i neke vece sajmne da postavim, al opet nista, tacno se primeti kako se vije kad se odjednom doda gas.
Kazi mi koju deb;ljinu materijala si korstio sad za novo, ja mislim neku destku da uzmem i da ne razmisljam
 
Nazad
Vrh