SIP berači

@kiraj
Imao sam negde broj telefona neke firme iz Slovenije koja je slala poštom, ali je bilo problema sa carinskim formalnostima. Ako pronadjem, poslaću Vam.
@gracanica

Na koji berač mislite?
 
Ovu krklemu:
1hyvbq.jpg
 
ove godine je baš suvo i dosta lišća ulazi u bunker.
razmišljao sam da postavim ventilator na 12 V, koji će da oduvava lisnu masu.
sada, pitanje je gde je najbolje da ga postavim?
iznad komušača, da duva na dole, iznad zadnjih valjaka ili čak na izlazu iz elevatora, da duva ulevo?

da li je neko pokušavao nešto slično?

ventilator bi bio od nekog auta, onaj za hladnjak, mislim da ima dovoljnu količinu vazduha, koja bi uspela da oduva lišće.

napominjem da eko 3500 lepo ljušti, ali problem je samo suvo lišće, koje nikako ne može da izbaci. bukvalno lebdi iznad klipova i ne može da bude izbačeno.

koliko sam gledao uputstvo za uporabo, one četiri lopatice iznad lanaca se i nazivaju ventilator i njihova uloga bi trebalo da bude stvaranje potiska vazduha, ali one to uopšte ne rade, već samo pomažu da se masa ubaci u komušač.

ako neko ima predlog, vrlo rado ću ga realizovati.

pozz
 
ove godine je baš suvo i dosta lišća ulazi u bunker.
razmišljao sam da postavim ventilator na 12 V, koji će da oduvava lisnu masu.
sada, pitanje je gde je najbolje da ga postavim?
iznad komušača, da duva na dole, iznad zadnjih valjaka ili čak na izlazu iz elevatora, da duva ulevo?

da li je neko pokušavao nešto slično?

ventilator bi bio od nekog auta, onaj za hladnjak, mislim da ima dovoljnu količinu vazduha, koja bi uspela da oduva lišće.

napominjem da eko 3500 lepo ljušti, ali problem je samo suvo lišće, koje nikako ne može da izbaci. bukvalno lebdi iznad klipova i ne može da bude izbačeno.

koliko sam gledao uputstvo za uporabo, one četiri lopatice iznad lanaca se i nazivaju ventilator i njihova uloga bi trebalo da bude stvaranje potiska vazduha, ali one to uopšte ne rade, već samo pomažu da se masa ubaci u komušač.

ako neko ima predlog, vrlo rado ću ga realizovati.

pozz
http://poljoinfo.com/showthread.php?116-SIP-berači&p=372431&viewfull=1#post372431
 
ako u koš od sip-a 40 eol bude kad se okruni oko 700kg suvog zrna kao što kaže član Zoran onda sam ja prezadovoljan rodom.Nabrao sam na 1,8ha 23 koša što ispada 9t na hektar za ovu godinu super
 
5ohutk.jpg
[/IMG]jucerasnja berba kukurura sa tornadom 40 i spremanje kukuruzovine u rolo bale za steranje pod stoku

- - - - - - - - - -

2rmbmnr.jpg
3007af4.jpg
3007af4.jpg
24y5iyw.jpg
fpgyg.jpg
24nihxe.jpg
 
Poslednja izmena:
dali je neko radio ovo na novijim sip beracima ovaj otvor za izduvavanje suve komusine?fabricki sip ovo nema pa ventilator nemoze da izbaci komusinu i sve tera u bunker,ali ovakav otvor ima napravljeno na majevicinim beracima,sta mislite o tome? jel dobro uradjeno?
k567nk.jpg


2w54tw3.jpg
 
attachment.php


- - - - - - - - - -

SIP to radi cca 6-7 god ako ne i više.Prve serije sa vjetrom su bile bez otvora kasnije svi sa njim su imali otvor a radila se opcija i bez vjetra i otvora.Ovaj moj je 2010g/p

- - - - - - - - - -

još ovo na Sipu barem ovom mom je otvor punooo veći od ovoga na majevici i opetz na zaštopat.Izvinjavam se za postove u nizu:cao:
 
ovde je napravljen manji zbog toga da nebi slucajno ispadali klipovi iz te rupe, jer ventilator na dvorednom je izuzetno jak i ima veliki protok vazduha,tako da stopanja ne bi trebalo da se pojavljuje.
 
Nazad
Vrh