SIP berači

Prvi reduktor se podmazuje odozdo, zato nisi video cep.

@ savoris
A sto se tice mog problema nece moci tako da se izbije puz, jer je puz navucen na osovinu koja izlazi iz otkidackog valjaka a ta osovina se ne skida sa njega, mislim da je u sklopu sa njim, na slikama se nigde ne vidi kako se skida, skine se osigurac sa puza i treba da se izbije sa osovinice gde su i lezajevi ali meni to nesto ne ide pa ako neko zna neku tehniku...
 
Prvi reduktor se podmazuje odozdo, zato nisi video cep.

@ savoris
A sto se tice mog problema nece moci tako da se izbije puz, jer je puz navucen na osovinu koja izlazi iz otkidackog valjaka a ta osovina se ne skida sa njega, mislim da je u sklopu sa njim, na slikama se nigde ne vidi kako se skida, skine se osigurac sa puza i treba da se izbije sa osovinice gde su i lezajevi ali meni to nesto ne ide pa ako neko zna neku tehniku...

Da li si mislio na opružnu čiviju koja spaja osovinu valjka sa spiralom? Obavezno tu čiviju izbij i u otvor našpricaj odvijača i čekićem se mora izbiti, Onaj način što je @savoris predložio kroz valjak ne pokušavaj, jer valjak nije potpuno šupalj.

Pri skidanju puža trebalo bi da pomogne i alat u obliku viljuške koji je na slici u temi http://poljoinfo.com/showthread.php?1988-Zamena-gumenih-valjaka/page7
koji je objavio Moderator @ KishRobert.

Ja sam više puta skidao puž sa valjaka i nije lako, ali se "batinama" čekićem uradi posao.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
@MDM
moja greška , permutovao sam da se radi o ZMAJU , u njega se tako izbija ::sramota::
a da pokušaš da ga zarotiraš nekim rolcangama da popusti ? ili grijanje pa hladjenje ? ili da pokušaš još da ga nabiješ nebi li popustio :sta:

a nisam ni odozdio vidio čep , nisam primijetio ili ga nema , i odozdo sam pjeskario i farbo ali nisam zapazio
 
berač je konačno sklopljen sa svim oplatama i zaštitama
ostalo je da se postavi signalizacija,nalijepe naljepnice i podmaže prvi reduktor koji neznam gdje se podmazuje
znači prvi reduktor koji skreće pod 90 stepeni neznam gdje se podmazuje , zna li neko , gledao sam okolo njega i nigdje nema štopla ili čep :sta:

Na tom reduktoru je sa donje strane plastičan čep. Pogledaj uputstvo koje sam postavio za te berače nalazi se na strani 30. pozicija 8.

Što se tiče komušačkih noktiju oni verovatno štrče od baze valjka, ali nisu mnogo "stariji" od bregova na valjku.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
...E sad imam i jedno pitanje, sredjujem sada pred sezonu i uglavnom sam izmenjao lagere i gume ali imam jedan problem, ne mogu da skinem puza sa otkidackih valjaka da bih zamenio lagere, imam originalnu servisnu knjigu i vidim kako se skida ali nece da ispadne sa osovine. Ako neko ima neki savet kako je najlakse skinuti, nisam hteo nista na silu da pokusavam i sa grejanjem dok ne cujem necije misljenje.

Na kraju valjka je osovina zavarena, tako da neće moći da se izbije kroz šuplji valjak . Probaj uzeti aluminijumsku ili bronzanu šipku i pažljivo udaraj deo gde spirala počinje tu je najdeblje. Ja sam tako uspeo skinuti . Ako kojim slučajem neće ti probaj grejati.

@ savoris - svaka čast na urađenom poslu , tu je trebalo strpljenja i truda,a čini mi se i para.


Jedno pitanje za sve poznavaoce Sip-a. Da li su levi i desni otkidački valjci međusobno zamenjivi , mislim samo na valjke , ne i na držače ležajeva i konuse . O čemu se zapravo radi . Obrusio sam ivice na valjcima ali još uvek nisam dobio oštru ivicu (kao što je sa druge strane koju ne koristi). Pa sam pomislio da ih međusobno zamenim pošto su skroz rastavljeni . Hvala .:ppozdrav:
 
kiki možeš ih zamijeniti ali moraš izmijenjati mjesta prednjim ležajevima zbog položaja mazalice i nosača noža

trebalo je i para brate , samo 25 litara farbe je otišlo , dalje da ne nabrajam
 
Možda sa osnovnom , i čini mi se lak u dva sloja .

@ savoris - hvala , Kod mene nema mazalica za ležajeve , mada sad kad kažeš možda i izbušim rupu za mazalicu .
 
25lit farbe...ajd' savo smanji ribu,bogati,mi farbali kombajn 2x sa 13 litara...

'oćeš da ti slikam prazne kutije
dobro ima i moje greške , 25 kutijica farbe e sad u njima nije litar nego nešto manje

farbanu u tri sloja najmanje , na kliznim dijelovima ima i 4 sloja

a opjeskareno , mora da se sve pokrije kako treba ili eto rđe odmah zimus , druga stvar je prefarbati nešto , ovdje su sve povšine ofarbane u dijelovima sa SVIH strana osim koša iznutra , nebere se površine , nabere
 
Lepo izglada , nek dugo služi . Koja mu je cena ?

trazio 3800 dobio 3500 + transport + carina i troskovi izasao 4500

@savoris
te nove nokte metalne kod mene ima na sve rupe i lepo cisti ne krunji kukuruz i ja sam kupio iz rume takve za rezervu da ima
118ops0.jpg


evo video pusten u rad lepo ide
http://www.youtube.com/watch?v=u9fu8dmUA8Q
 
@savoris - cestitam za odraden posao prva liga na izgled nek vas dugo sluzi ja sam mog vlatka i tornada 35 pustio neki dan u rad kao glavna proba posle remonta u utorak krecem sa branjem ranijih sorta,jedva cekam da pocnem meni je uzivanje radit sa ovim duetom iako nekad uleti neki mali kvar.:ppozdrav::osmeh:
 
@kumanovac
a koji nokti su ti trenutno na beraču , oni stari sa drvkima ili ovi novi što su kompletni metalni ?
ohoho , prilično brzo ideš na snimku
kojom brzinom ideš ?

@fiat 615
ja mislim da će branje biti 25km po dunumu 0.1ha

@kanalas robert
hvala , ajde nabaci koju sliku
i ja mislim da bi ovo lijepo trebalo funkcionisati , pogotovo što sam ubacio onu sporiju brzinu u vlatka , a vlatko je još i brz na kardanu , kada dam pun gas berač leti kao avion , to se okreće brzo da oće da poleti
i berač je ubrzan na 13zuba pogonskog lančanika

i dva pitanja
može li neko da mi prebroji broj zuba na lančanicima koji pogone elevator , znači sva četiri

i pogon zvijezda iznad komušačkog stola kod mene izgleda ima dvije brzine , onaj lančanik što je na pogonu je dupli , e sad , koji koristiti za optimalne uslove , veliki ili onaj manji ?
 
nokti su oni novi metalni idem 3 sporom obrtomer ne radi ali skoro punim gasom gde je gusti kukuruz 2 sporom nego onaj zatezac na kais sto pogoni tarupa jel si ti radio naknadno kod mene oce da se zaustavi kad ima puno trave
 
Savo, ja na tornadu 40 imam stavljene sve nokte i svi su taj "noviji" tip sto su na 40-ki standardni... nista ne kruni, cak ni pioneer kukuruze a jako lijepo cisti. Stos je u tome sto lopatice odozgor treba malko i podici da ne stiscu previse klipove uz valjke i radit ce fantasticno.
 
Kao što kaže Bobo i još ih u donjem delu preseći na pola da kukuruz lakše prođe
 
Od pogona 13-21-13(dupli)-26(20 ubrzan) ka elevatoru.

Predpostavljam da je ovaj poslednji sa 26 zamenjen na 20 i brže elevator radi,( na to si mislio) ,pošto moj elevator očajno sporo ide kad mi klip dodje u bunkeru na 20 cm od vrha već moram da odgurujem isti od elevatora, pa bi trebao da ga ubrzam gde ima da se kupi takav zupčanik ?
 
Nazad
Vrh