SIP berači

Pitanje za sve koji imaju sipove berace,dali su valjci na komusackom stolu fiksirani ili se pod opterecenje podizaju i spustaju?
 
@kumanovac
kako nemaš španer remenja od tarupa :sta: ja sam na svakom vidio da ima
imaš li one vodjice za njega koje se nalaze na limo koji drži vanjski ležaj tarupa ?

@bobo
u eko 3500 koliko sam vidio zvijezde se nemogu podići

kako ih rasjeći , koliko ?
 
Pitanje za sve koji imaju sipove berace,dali su valjci na komusackom stolu fiksirani ili se pod opterecenje podizaju i spustaju?

Svi komušački valjci na SVIM SIP beračima su fiksni, jedino se na pojedinim može regulisati nagib celog komušačkog stola i pritisak pritiskajućih bitera (zvezda) .

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
ma nema nista bre samo ona velika remenica gore i ona mala dole i dva kaisa i meni bilo cudno kad sam rastavio nisam znao da tu ide zatezac dali je izvaden ili uopste nije bilo neznam
uzeo sam malo manji kaisi pa nisu odgovarali pa sam vratio oni stari sto su bili na njega SAVA 17x1750 i tako ide bez zatezac
 
Kumanovac,moraš napraviti španer,kako se malo kaiševi ugreju spadaće ti,ja sam isto kupio berač a nije imao španer
 
Dali li neko ima slike otkidačkog dela , konkretno me interesuje kako stoji prednji deo otkidačke ploče .
 
Znam to sam skinuo , nego me zanima kako stoje pošto je kod mene prednji kraj savijen prema dole (do donjeg dela glavnog nosača tj. onog trougla) .
 
Znam to sam skinuo , nego me zanima kako stoje pošto je kod mene prednji kraj savijen prema dole (do donjeg dela glavnog nosača tj. onog trougla) .

Tebe zanima izgled otkidačkih letava! One treba da budu ravne, a njihov razmaka se reguliše na "šlicevima" sa po dva vijka na svakoj letvi. U prednjem delu (do spirale) zazor je manji, a u gornjem delu (kod reduktora) je veći u odnosu na donji deo.

Izgled otkidačkih letava imaš u uputstvu za EKO-2500 na strani 22 pozicija 14.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
Moram praviti nove donje nosače , a nešto razmišljam da napravi skroz dole još jedan par nosača . Moram ih i ispraviti donji deo je savijen prema dole .
Još jedno pitanje za Okrima na gornjem delu kod onog jezička na otkidačkim letvama imam proširenje tj. zazor između letava se naglo povećava (stepenik) . Pa me to malo brine da neće tamo upasti manji klip pa da se zaglavi ili slično . Odnosno čemu taj zazor. I na koliko za početak podesim ploče . Hvala.
 
kiki tebe zanima kako sam shvatio jesu li otkidačke ploče paralelne sa privodnim lancom :sta: jesu ako to pitaš , odnosno trebaju da budu

e da , našao sam čep za podmazivanje prvog reduktora , samo da mi je znati koji idiot je stavio čep odozdo :udri:
 
kiki tebe zanima kako sam shvatio jesu li otkidačke ploče paralelne sa privodnim lancom :sta: jesu ako to pitaš , odnosno trebaju da budu

e da , našao sam čep za podmazivanje prvog reduktora , samo da mi je znati koji idiot je stavio čep odozdo :udri:

Braća nam po jugi , slovenci .:osmeh:

110d8h0.jpg


Mislim na ovaj zazor, bojim se da će se tu zaglavljivati manji klipovi .
 
Moram praviti nove donje nosače , a nešto razmišljam da napravi skroz dole još jedan par nosača . Moram ih i ispraviti donji deo je savijen prema dole .
Još jedno pitanje za Okrima na gornjem delu kod onog jezička na otkidačkim letvama imam proširenje tj. zazor između letava se naglo povećava (stepenik) . Pa me to malo brine da neće tamo upasti manji klip pa da se zaglavi ili slično . Odnosno čemu taj zazor. I na koliko za početak podesim ploče . Hvala.[/QUOT

Kroz proširenje na otkidačkim letvama se nemože provući kukuruz ako su letve pravilno nameštene. Razmaknutost letava se reguliše prema usevu koji se bere. Početno podešavanje u srednjem usevu je u donjem delu letava razmak treba da iznosi oko 28 mm, a u gornjem delu treba da bude veći i da iznosi manje od veličine najmaneg klipa u parceli.

@ savoris

Nisi u pravu da su otkidačke letve paralelne sa privodnim lancima :nono: Otkidačke letve se regulišu (njihov razmak) prema veličini useva (klipa) koji se bere, otkidački valjci se regulišu prema debljini stabljike, dok se privodni lanci, odnosno njihov razmak nemože regulisati, pa prema tome otkidačke letve nemogu biti paralelne sa privodnim lancima.

Što se tiče podmazivanja reduktora, u Uputstvu za EKO-3500 na 13. strani imaš šemu podmazivanja, vrste maziva i vremenski interval podmazivanja pojedinih pozicija.
Inače nije nikakav problem komplet podmazati ceo berač, pogotovu reduktore.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:

PS

Sada sam video i sliku što si postavio i tu se jasno vidi da su ti otkidački valjci potrošeni pri vrhu i da razmak između leve i desne ploče nije isti (leva je bliže sredini).

 
Poslednja izmena:
@mirko
nismo se razumjeli a isto mislimo kada sam rekao paralelno sa lancima , mislio sam paralelno po visini :ppozdrav: nisam napomenuo , moja greška

@kiki
kod mene nije takvo proširenje , samo je malo zavijeno
to je u tebe neko sigurno prorezao jed nije znao da našteluje otkidačke ploče , našteluj ovako kako Mirko kaže i nećeš imati problema sa zaglavljivanjem
 
Otkidački valjci su navarereni i obrušeni , a pri tom su zamenjeni međusobno jer nisam baš mogao da dobijem oštru ivicu na njima prilikom brušenja. Naravno spirale i kućišta ležajeva su ostala na istim stranama s tim da sam im ugradio mazalice jer fabrički nije bilo . Otkidačku ploču ću izvariti pri vrhu da bude u pravcu .

@okrim zar 28mm nije malo ili to samo tako izgleda ?

Inače ljudi hvala vam puno na pomoći , sam teško da bih rešio neke probleme .:ppozdrav:
 
kiki izvadi mazalice i umjesto njih uvrni vijke , samo kada podmažuješ onda izvadiš vijak staviš mazalicu i podmažeš , pa opet vratiš vijak

mazalice stoje odozdo i lako mogu da se zalome ako negdje zakačiš donjim dijelom kljuna pa je posle problem izvaditi taj zalomak mazalice
 
kiki izvadi mazalice i umjesto njih uvrni vijke , samo kada podmažuješ onda izvadiš vijak staviš mazalicu i podmažeš , pa opet vratiš vijak

mazalice stoje odozdo i lako mogu da se zalome ako negdje zakačiš donjim dijelom kljuna pa je posle problem izvaditi taj zalomak mazalice


Ili tako ili ću staviti gvozdenu mazalicu , mada i ta može da se zalomi .
 
evo ja danas nešto radio na terenu ali večeras kada sam došao na brzaka podmažem te ležajeve na raketama , podmažem prvi reduktor i okačim onu gumenu suklju od pozati pošto nisam mogao prije jer sam zaboravio da ofarbam onaj dio na kojem stoje stop lampe pa se sušila

još je ostalo samo da se spoji signalizacija a i ona je kupljena , sve ostalo je ja mislim uradjeno

još ga nisam probao , čekam da očvrsne farba
žao mi ga isprljati
 
Nazad
Vrh