SIP berači

Danas po prvi put pustio berač u pogon. Radi ko singerica. Biće sutra slike jer su mi klinci ukrali USB.
 
Da li neko može da mi izbroji broj članaka lanca (ili dužinu bar) koji pogoni ceo berač u ubrzanoj verziji sa lančanikom Z=13 (mislim na lanac p=25.4) u pitanju je KK-30 . Hvala unapred
 
evo pri kraju je , još nekih sitnica da se postavi ,prešmirgla i ponovo ofarba završni sloj da ljepše izgleda

noževe tarupa nisam mogao postaviti drugačije nego u jedan red da idu samo desni noževi a u drugi i treći lijevi , znači u jedan red nikao nisam mogao da uklopim dva ista i jedan različit nož , nema šanse sudaraju se a i nema nikakve logike

dsci0379.jpg


dsci0378.jpg


nesmijem ni da pomislim koliko sam već uložio na ovo čudo , danas onako 'ladno mi izbaci 100e iz džepa a skoro ništa konkretno nisam kupio , bože sačuvaj koliko su sitnice skupe
 
Svaka čast na urađenom , još sad kad dođu crne dekne . Noževi i treba da stoje tako kako si ih postavio to je uredu . Ajde prebroj lanac ako ti nije teško .
 
donji lančanik Z13 , gornji Z10 , broj članaka 40 , znači 40 valjčića na lancu NE parova


a crne dekle su već spremne , zamo da se zašrafe posle završne ruke crvene boje :osmeh:
 
evo pri kraju je , još nekih sitnica da se postavi ,prešmirgla i ponovo ofarba završni sloj da ljepše izgleda

noževe tarupa nisam mogao postaviti drugačije nego u jedan red da idu samo desni noževi a u drugi i treći lijevi , znači u jedan red nikao nisam mogao da uklopim dva ista i jedan različit nož , nema šanse sudaraju se a i nema nikakve logike

dsci0379.jpg


dsci0378.jpg


nesmijem ni da pomislim koliko sam već uložio na ovo čudo , danas onako 'ladno mi izbaci 100e iz džepa a skoro ništa konkretno nisam kupio , bože sačuvaj koliko su sitnice skupe

Savo, pa tako i treba postaviti noževe na tarupu.
Vidim sa slika da me nisi poslušao u vezi točkova, ostali su na istom mestu.
Da li si nešto radio sa regulatorima otkodačkih valjaka. vidim da su ostaliu stari.

U svakom slučaju berač lepo izgleda, a verujem da će biti funkcionalan. Samo napred.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
pozdrav Mirko
regulatori jesu ostali stari , imaju prolaznu ocjenu što se tiče lufta , kada sam na vašaru u Rumio vidio koliko lufta imaju drugi berači na tom mjestu moj je utegnut kao mlada pred udaju :osmeh:
za premiještanje točkova stvarno nemam više snage iako sam neumoran što se tiče posla , ali to mi je previše , i ovo sam ubrzao da završim jer mi je pjeskarenje,farbanje i slkapanje oduzelo daleko više vremena nego što sam planirao za to
 
Da se pre svega malo vise predstavim Vama, vec duze vreme pratim ovu temu i procitao sam je celu. Ja sam Marko iz okoline Paracina i posedujem Sip Eko 3500. Berac je kupljen nov davne '87 ja sam tada imao sam godinu dana ;) Sa njim je radio moj otac do pre 10 godina, na zalost nije vise medju nama :( Pomagao sam mu oko sredjivanja pa sam i dosta naucio, licno berem dve godine, par godina je berac stajao. Inace izgledao kao da je iz fabrike izasao nigde nije pucao sem dodnji drzaci na otkidackim letvama, uradjeno je ojacanje na levom kljunu jer se kao i kod svih puno pomera u toku voznje. Slikacu ovih dana da Vam pokazem berac i to ojacanje mozda ce nekom posluziti. E sad imam i jedno pitanje, sredjujem sada pred sezonu i uglavnom sam izmenjao lagere i gume ali imam jedan problem, ne mogu da skinem puza sa otkidackih valjaka da bih zamenio lagere, imam originalnu servisnu knjigu i vidim kako se skida ali nece da ispadne sa osovine. Ako neko ima neki savet kako je najlakse skinuti, nisam hteo nista na silu da pokusavam i sa grejanjem dok ne cujem necije misljenje.
 
@MDM
proturi jednu šipku (jaču) kroz cijeli valjak sa zadnje strane i onda u nju udri ćekićom :ppozdrav:vajlak je šupalj kroz cijelu džinu


nego i ja imam jedno pitanje
kupio sam one nokte na komušačkim metalnim valjcima , navodno neki novi model , oni su kompletni metalni i izgledaju kao čaurica sa nekim krilcima
sve je to u redu i meni djeluju upotrebljivo jedini problem je taj što su oni po mome mišljenju previsoki
znači onaj noktic je veći za neka otprilike 3mm od samog valjka i bojim se da neće doći do prevelikom komljenje klipa na komušačkom stolu , za poredjenje da kažem da su oni stari sa drvenim klipićom i limićom potpuno ravni sa vanjskim prečnikom valjka
 
E sad ili su oni stari bili istrošeni, pa su bili ravni, ili ovi novi nisu odgovarajuće dimenzije.Ako kruni, verujem da brusilica rešava ta 3 mm.
 
neznam ni sam , zamijenio sam samo one slomljene , otprilike je odnos pola starih pola novih
ako bude pravilo probleme ili brusilica ili svi novi van pa da stavim onaj model sa drvcetom , iskreno ovi mi se ne svidjaju ali je sreća što se lako vade , možeš i na njivi za tren da ih povadiš
 
Drugovi molim za pomoc,Krenuo sam sa berbom kukuruza ali javlja mise problem.Naime na svaki 2-3 spada mi levi privodni lanac nemogu da skontam zbog cega spada.Ako je neko imao isti problem neka pomogne,mirko upomoc.
 
Na reduktoru sam sad pred sezonu stavio nove lagere,jedino dole na natezacu taj zupcanik ima malo lufta,a lanac ne izgleda razvuceno.Inace izleti sa zupcanika gore na reduktoru.
 
Drugovi molim za pomoc,Krenuo sam sa berbom kukuruza ali javlja mise problem.Naime na svaki 2-3 spada mi levi privodni lanac nemogu da skontam zbog cega spada.Ako je neko imao isti problem neka pomogne,mirko upomoc.

Može biti više uzroka zbacivanja lanca. Raskopčaj lanac i pregledaj ga da li je ispravan. Pogledaj gornji pogonski lančanik da li se klima u osovini i da li se odreće na kajli. Proveriisto i kod donjeg lančanika i da li klizač na kojem je lančanik može da se pomera i nateže oprugu.
Proveri da slučajno nema napuknuća na nosaču valjaka i da li su lančanici paralelni.
Pored svega toga uporedi levi i desni lanac da li imaju isti broj elemenata. Ako si kojim slučajem jedan skračivao i nije isti broj članaka, to je siguran uzrok zbacivanju lanca.
Kada sve to proveriš javi se da znamo šta je bilo u pitanju.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:

Sada sam video i prethodni post i da zbacuje sa gornjeg lančanika, pa proveri da li je lančanik na mestu i da li je visina od reduktora na obe strane ista.

Ako su lanci jednaki i dobri i nenađeš neku nepravilnost, pokušaj da sve dobro podmažeš i zameni levi i desni lanac. Ako se zbacivanje ponovi na istoj strani, onda nije do lanca, a ako ti zbaci isti lanac na drugoj strani, onda je loš lanac.
Verujem da će sve to biti u redu ako su lanci dobri i podmazani i pravilno zategnuti.
 
Poslednja izmena:
berač je konačno sklopljen sa svim oplatama i zaštitama
ostalo je da se postavi signalizacija,nalijepe naljepnice i podmaže prvi reduktor koji neznam gdje se podmazuje
znači prvi reduktor koji skreće pod 90 stepeni neznam gdje se podmazuje , zna li neko , gledao sam okolo njega i nigdje nema štopla ili čep :sta:

signalizacija i naljepnice će malo da sačekaju dok se farba očvrsne , suva je ali nije još dovoljno čvrsta da sada čačkam po njemu

lijepo radi nigdje ništa ne pravi probleme , prilično je tih , vladimirac je po buci naspram njega kao boing

evo jedna tura slika sa napomenom da fotoaparat crvenu boju i ne vidi baš kao oko , radi se o karmin crvenoj iliti ferari crvenoj , boja na slikama nije realna

pogled odozdo , vide se i ti novi nokti
dsci0409zh.jpg


dsci0408n.jpg
dsci0408n.jpg
dsci0407t.jpg


dsci0406.jpg


dsci0405.jpg


dsci0404a.jpg
 
Nazad
Vrh